Rok 1984 – powstanie serial na podstawie powieści George’a Orwella

Rok 1984 George’a Orwella doczeka się adaptacji serialowej. Studio Wiip zdecydowało się na zakup praw do ekranizacji przedstawienia teatralnego Roberta Icke i Duncana Macmillana z 2013 roku.

Robert Icke i Duncan Macmillan w 2013 stworzyli 100-minutowe przedstawienie oparte na powieści Orwella. W obsadzie znaleźli się m.in. Olivia Wilde i Tom Sturridge. Studio Wiip na podstawie spektaklu stworzy serial telewizyjny, który będzie składał się z pięciu odcinków.

Sztuka wzbudziła ogromne kontrowersje, ponieważ zawierała brutalne sceny tortur i przemocy. Mówi się nawet o tym, że widzowie mdleli i wymiotowali w trakcie oglądania przedstawienia.

Zobacz również: Nicole Kidman i Javier Bardem w nowym filmie reżysera Procesu siódemki z Chicago

Serial jest nadzorowany przez Davida Flynna, który wraz z Icke, Macmillanem i Lee będzie producentem wykonawczym. Icke i Macmillan powiedzieli, że nadchodząca produkcja to „odważna nowa wersja” historii Orwella w świecie, w którym rozwinęło się niebezpieczne uzależnienie od dezinformacji.


Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: YouTube

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?