Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Scarlett Johansson zdradziła na jakim etapie jest Just Cause

Autor: Agnieszka Ziobrowska
9 lipca 2024
Scarlett Johansson zdradziła na jakim etapie jest Just Cause

Aktorka ujawniła jak przebiegają prace nad serialem Amazona. Wciąż tworzony jest scenariusz.  

Johansson ma nie tylko zagrać główną rolę w serialu, ale również pełni rolę producenta wykonawczego. Będzie to thriller oparty na powieści Johna Katzenbacha z 1992 roku. Jak dotąd aktorka grywała tylko na dużym ekranie, będzie zatem to jej pierwsza rola w serialu w dotychczasowej karierze. Podczas nowojorskiej premiery jej najnowszego filmu Zabierz mnie na księżyc, Johansson uchyliła rąbka tajemnicy na jakim obecnie etapie jest serial z jej udziałem. Produkcja napotkała przestój ze względu na protesty SAF-AFTRA w 2023 roku. 

Robimy postępy... Trwają prace nad scenariuszem. Podczas strajku nastąpiła krótka przerwa, więc tak jak u innych, część prac została wstrzymana, ale machina znów ruszyła.

Co wiadomo o serialu 

O projekt przez długi czas walczyły różne serwisy streamingowe, ale ostatecznie wygrało Amazon Studios, które zdecydowało się z marszu zamówić cały sezon dla Prime Video. Cord Jefferson, twórca filmu American Fiction oraz John Wells są współscenarzystami pierwszego odcinka, a także producentami wykonawczymi serialu. Scenarzystką została Christy Hall, znana z serialu To nie jest OK. Produkcją zajmie się John Wells Productions. 

Nie jest to pierwsza próba adaptacji książki Johna Katzenbacha. W 1995 roku powstał film W słusznej sprawie z Seanem Connery i Laurencem Fishburnem w rolach głównych. Nie wszyscy wiedzą, że Scarlett Johansson również wystąpiła w tej adaptacji. W wieku 10 lat zagrała córkę głównego bohatera, Kate. 

W powieści z 1992 roku głównym bohaterem jest Matt Cowart. W przypadku serialu protagonistką będzie Madison „Madi” Cowart skoro główną rolę przejęła Johansson. Zagra reporterkę gazety z Florydy, która musi zrelacjonować ostatnie chwile życia skazanego na śmierć więźnia. Z czasem zaczyna wierzyć, że mężczyzna został niesłusznie skazany. 

Więcej informacji na Movies Room:

Jakiś czas temu Amazon zrealizował inny serial, w którym również nastąpiła zmiana płci głównego bohatera w porównaniu do oryginału książkowego. Chodzi tutaj o Nierozłączne z Rachel Weisz w roli głównej. Produkcja była rebootem filmu z 1988 roku z Jeremym Ironsem, który był inspirowany książką Twins autorstwa Jacka Geaslanda. 

Źródło: deadline.com/ Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Vicky Cristina Barcelona 

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!
Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.