Jak poinformował serwis TVLine, stacja SYFY oficjalnie odnowiła przygodowy serial science-fiction The Ark na 3. sezon.
Współtwórca i producent wykonawczy serialu, Dean Devlin, potwierdził informację, wyrażając podekscytowanie kolejnym rozdziałem historii. Po dramatycznych wydarzeniach 2. sezonu, fani z niecierpliwością czekają na kolejną misję załogi, która kontynuuje poszukiwania nowego domu w odległym kosmosie.
TVLine potwierdziło, że The Ark wróci z 3.sezonem, którego premiera zaplanowana jest na 2026 rok. Finał 2. sezonu, który wyemitowano w październiku, pokazał, jak załoga Ark One dociera do celu swojej podróży, tylko po to, by odkryć, że planeta jest niezdatna do zamieszkania. Musieli zmierzyć się z licznymi wyzwaniami związanymi z przetrwaniem, próbując zapewnić schronienie sobie i innym nadciągającym statkom kosmicznym.
W obsadzie serialu znajdują się: Christie Burke jako porucznik Sharon Garnet, Richard Fleeshman jako porucznik James Brice, Reece Ritchie jako porucznik Spencer Lane, Stacey Read jako Alicia Nevins i Ryan Adams jako Angus Medford. Twórca serialu. Dean Devlin wyraził entuzjazm z powodu odnowienia serialu, mówiąc:
Jesteśmy podekscytowani, że możemy rozpocząć kolejny sezon The Ark! Znowu wracamy do kosmosu i najlepsze dopiero przed nami!
Akcja serialu toczy się 100 lat w przyszłości, kiedy ludzkość próbuje kolonizować planety, aby zapewnić sobie przetrwanie. Devlin, znany ze swojej pracy nad Stargate i Dniem Niepodległości, współtworzy serial razem z Jonathanem Glassnerem, twórcą związanym z Stargate SG-1. Obaj współpracowali wcześniej przy serialu The Outpost.
Serial miał swoją premierę na Syfy 1 lutego 2023 roku, a 1. sezon składa się z dwunastu odcinków. W głównej roli występuje Christie Burke jako porucznik Sharon Garnet, która staje się de facto kapitanem międzygwiezdnego statku kosmicznego po katastrofie. W serialu występują także Reece Ritchie, Richard Fleeshman, Stacey Michelle Read, Ryan Adams, Pavle Jerinić, Shalini Peiris, Christina Wolfe i Tiana Upcheva.
Źródło: Coming Soon / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe
Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.