The First Lady – Gillian Anderson zagra Eleanor Roosevelt!

Showtime pracuje nad serialem The First Lady. Produkcja opowie o żonach prezydentów USA. W rolę Eleanor Roosevelt wcieli się Gillian Anderson.

Pierwszy sezon The First Lady opowie o losach Eleanor Roosevelt, Betty Ford i Michelle Obamy. Wiadomo już, że w rolę Ford wcieli się Michelle Pfeiffer, a Obamę zagra Viola Davis. Reżyserką produkcji jest Susanne Bier, a za scenariusz odpowiada Aaron Cooley.

Gillian Anderson w ostatnich latach najbardziej znana jest z roli Jean Milburn w serialu Sex Education. Zagrała także Margaret Thatcher w The Crown, a rola ta przyniosła jej nominację do Złotych Globów.

Zobacz również: Sukcesja – nowa postać dołącza do 3. sezonu!

Eleanor Roosevelt, w którą wcieli się Anderson, to żona najdłużej panującego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Franklin Roosevelt swoją funkcję pełnił bowiem w latach 1933-1945. Pierwsza dama, Eleanor, wzbudzała wiele kontrowersji. Działała m.in. na rzecz praw człowieka, była dyplomatką oraz publicystką.


Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Crown

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?