Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Upadek królestwa - zwiastun 5. sezonu. Wielka bitwa Uhtreda!

Autor: Konrad Stawiński
9 lutego 2022

W sieci zadebiutował premierowy zwiastun 5. sezonu serialu Upadek królestwa. Nowe odcinki streamingowego hitu opartego na literaturze Bernarda Cornwella trafią na Netflix 9 marca 2022 roku.

Zwiastun 5. i ostatniego sezonu serialu Upadek królestwa opublikowany został za pośrednictwem oficjalnych kont historyczno-przygodowej produkcji w mediach społecznościowych. W nowych odcinkach zobaczymy kolejną odsłonę średniowiecznego konfliktu brytyjskich Sasów i wikingów, w który uwikłany jest główny bohater Uhtred z Bebbanburga. [poll id="97"] Upadek królestwa (The Last Kingdom) to brytyjski serial będący adaptacją cyklu powieściowego Wojny Wikingów Bernarda Cornwella. Początkowo produkcja tworzona była dla BBC, lecz od trzeciego sezonu pełne prawa przejęła platforma Netflix. Rozgrywający się w we wczesnym średniowieczu serial przedstawia historię Uhtreda z Bebbangurga (Alexander Dreymon), osieroconego syna saskiego szlachcica, który został wychowany przez Wikingów. W czasie najazdu Wielkiej Armii Pogan na wyspy brytyjskie wplątuje się w polityczne intrygi i staje przed trudnym pytaniem o własną tożsamość i lojalność.

Zobacz również: Seriale jak Wikingowie. Podobne seriale historyczne i przygodowe

Do tej pory wyemitowano 4. sezonu serialu. 22 czerwca 2021 r. zakończyły się zdjęcia do piątego i ostatniego sezonu, którego premiera zaplanowana została na 9 marca 2022 roku. Pamiętać należy, że historia Uhtreda nie zakończy się wraz z 5. sezonem, gdyż finałowym rozdziałem będzie zapowiedziany pełnometrażowy film Seven Kings Must Die. Zdjęcia do niego ">ruszyły 31 stycznia 2022 roku.

Upadek królestwa - zwiastun 5. sezonu

https://www.facebook.com/TheLastKingdomOfficial/videos/483596473126369 źródło:

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.