Kim jest Hela? Historia superzłoczyńcy #35

Pośród całego panteonu przeciwników Thora nie wszyscy należą do świata nordyckiej mitologii, lecz to oni zdecydowanie dominują na czele z jego niepokornym bratem- Lokim. Jednak bóg oszustów nie jest tym najpotężniejszym z oponentów Gromowładnego z rodzimego podwórka- do takich należy bogini śmierci Hela. I mimo swojsko brzmiącego imienia nie należy ona do dobrotliwych i łagodnych dam- jako władczyni krainy Niflheimu stoi tym samym rzędzie co Odyn czy Surtur. W Thor: Ragnarok zobaczymy ją po raz pierwszy w filmowym uniwersum i wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że będzie to widowiskowy występ. Oto Hela, władczyni krainy umarłych i bogini śmierci!

Hela

Zobacz również: Kim jest Grandmaster? Historia superzłoczyńcy #34


Najważniejsze informacje:

Pierwsze pojawienie się na kartach komiksu:

Journey into Mystery #102 (1964)

Prawdziwe imię i nazwisko:

Hela

Moce:

Hela to ciężki kaliber- oprócz niesamowicie silnej fizyczności jest mistrzynią we władaniu magią. Jako bogini śmierci kontroluje moce związane z życiem i śmiercią- potrafi przywrócić do życia, lecz robi to niechętnie i rzecz jasna- w stosownej cenie. Jej zdolności są równe potędze Odyna, a przebiegłością dorównuje niemalże Lokiemu – czyni to z niej kogoś, na kogo naprawdę trzeba uważać.

Kostium:

Hela to władczyni i musi ukazać swój majestat. Nosi się w czerni i ciemnej zieleni – jej kostium zmieniał się kilka razy, lecz zawsze zawierał elementy ornamentyki charakterystycznej dla postaci związanych z Asgardem. Najbardziej charakterystycznym elementem jej stroju jest coś na kształt korony przywodzącej na myśl swego rodzaju poroże. Ciekawostką jest, że po zdjęciu ubrania Hela przybiera swą pierwotną formę- kobiety o połowie ciała martwej, a w połowie żywej, jak miało to miejsce w oryginalnej mitologii.

Sojusznicy:

Loki, Jotuni, Ulik, Mephisto, Dormmamu

Wrogowie:

Avengers, Thor, Odyn, Desir

Siedziba:

Niflheim

Najlepsze komiksy:

-Pierwsi Avengers: 

-Thor: Opowieści z Asgardu

-Journey into Mystery: Fear Itself

Filmy i seriale z jego udziałem:

serial animowany Avengers: Earth’s Mightiest Heroes

film animowany Hulk vs Thor 

Thor: Ragnarok (2017)

Na następnej stronie geneza superzłoczyńcy!

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?