Będzie się działo! Czyli wrzesień 2018 w kinie i telewizji!

Koniec wakacji, a to oznacza również wielkie pospolite ruszenie zarówno na wielkim, jak i mniejszym ekranie. Zobaczmy zatem, co przyniesie nam wrzesień w kinie i telewizji!


Wielkie premiery:

Zakonnica (7.09)

Kolejny spin-off Obecności. Opowiada o duchownym, który stara się rozwiązać kwestię śmierci pewnej młodej zakonnicy. To oczywiście daje możliwość zobaczenia po raz kolejny przerażającego demona znanego z drugiej części wspomnianego hitu Jamesa Wana.

fragmenty

Fot. Materiały prasowe

Gotti (7.09)

Nowa wersja niezapomnianej produkcji z 1996 roku. John Travolta stara się dorównać swojemu poprzednikowi, wcielając się w bezlitosnego szefa mafii.

wrzesień w kinie i telewizji

Kadr z filmu Gotti

Endless (7.09)

Historia o dwóch braciach, którzy wracają po latach do tajemniczej sekty, z której kiedyś uciekli i odkrywają, że wierzenia jej członków nie są aż tak niedorzeczne, jak sądzili.

Endless

Kadr z filmu Endless

Foxtrot (7.09)

A to opowieść o pewnych rodzicach, którzy muszą pogodzić się ze śmiercią syna w trakcie pełnienia służby wojskowej.

Kadr z filmu Fokstrot / fot. materiały prasowe

Kadr z filmu Fokstrot / fot. materiały prasowe

Biały kieł (7.09)

Tymczasem coś dla dzieci. Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski.

Biały Kieł film 3d

fot. materiały prasowe

Predator (14.09)

Shane Black zabierze nas w podróż do uniwersum kosmicznego łowcy głow. Tym razem spektakularne polowanie przenosi się z odległych zakątków kosmosu wprost na ulice niewielkiego miasteczka na amerykańskiej prowincji. Najgroźniejsi łowcy wszechświata są silniejsi, mądrzejsi i bardziej śmiercionośni niż kiedykolwiek wcześniej, ulegli bowiem modyfikacji genetycznej, wzbogacając się o DNA innych gatunków. Kiedy mały chłopiec przypadkowo sprowadza ich ponownie na Ziemię, jedynie oddział byłych żołnierzy i skromny nauczyciel mogą zapobiec zagładzie rasy ludzkiej.

Fot. Materiały prasowe

Juliusz (14.09)

I kolejna polska komedia. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie.

mecwaldowski juliusz komedia

Foto: Gigant Films/Juliusz

Blackklansman (14.09)

Ciekawy i dość niestandardowy projekt Spike’a Lee o dwóch detektywach ścigających członków Ku Klux Klanu.

Plakat promujący film BlacKkKlansman 

Fot.: Focus Features

Dogman (14.09)

I znowu coś nieszablonowego. Marcello, lubiany przez całe miasteczko psi fryzjer, kochający ojciec i okazjonalny handlarz kokainą musi odgryźć się miejscowemu osiłkowi, który traktuje go jak marionetkę.

Kadr z filmu Dogman, reż. Matteo Garrone / materiały prasowe

Kadr z filmu Dogman, reż. Matteo Garrone / materiały prasowe

Smak zemsty. Peppermint (14.09)

Jennifer Garner wkracza do kin jako żeńska wersja Johna Wicka – kobieta, która straciła swoją rodzinę i następne lata życia poświęciła na przygotowanie krwawej zemsty na oprawcach.

Plakat Peppermint

Fot. Materiały prasowe

Johny English. Nokaut (21.09)

Jaś Fasola po raz trzeci superagentem! Tym razem olbrzymi cyber-atak ujawnia wszystkich tajnych agentów Wielkiej Brytanii, a ich szef zapowiada, że to dopiero początek kłopotów. Oczywiście pomóc może im tylko jedna osoba!

Nokaut

Fot. Materiały prasowe

Zegar czarnoksiężnika (21.09)

Jack Black i Cate Blanchett w nowym hicie dla dzieci! Nastoletni Lewis Barnavelt po śmierci rodziców trafia do położnej na odludziu posiadłości ekscentrycznego wuja Jonathana. Wkrótce po przybyciu chłopak odkrywa, że wuj praktykuje różne formy magii i eksploruje niebezpieczne obszary światów równoległych. Wszystko po to, by rozwikłać zagadkę zaginionego mistrza czarnej magii Isaaca Izarda, który skonstruował zegar odmierzający czas do nadchodzącej Apokalipsy.

Zegar czarnoksiężnika

Fot. Materiały prasowe

Księżniczka i smok (28.09)

I kolejna animacja! W przeddzień swoich siódmych urodzin, Księżniczka Basia, która najbardziej na świecie uwielbiała czytać, sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy. Zachwycona urodą nowego miejsca, postanowiła zostać choć na chwilę. Po drodze czeka ją wiele przygód, w tym znajomość z pewnym smokiem.

ksieżniczka

Fot. Materiały prasowe

Kler (28.09)

Być może najbardziej kontrowersyjny polski film roku. Smarzowski tym razem łapie za gardło naszą rodzimą instytucję kościelną. Z pewnością będzie co analizować!

kler

Fot. Materiały prasowe

Korpo (28.09)

Interesujący horror z korporacją w tle. Derek Cho (Steven Yeun) został właśnie niesprawiedliwie zwolniony z pracy. Nie zamierza jednak poddać się i swej posady bez walki. W obliczu chaosu wywołanego atakiem tajemniczej choroby i kwarantanną, którą objęty został cały budynek firmy mężczyzna rozpoczyna prywatna wojnę z byłymi pracodawcami.

Korpo

Fot. Materiały prasowe

Mała stopa (28.09)

Animacja, która przedstawia nieco odwróconą wersję historii o wielkiej stopie. Mały Yeti natyka się na młodego chłopca. Wieści o „Małej stopie” przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę.

mała stopa

Fot. Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?