Co w kinach na Mikołajki 2019? Filmy dla dzieci i nie tylko!

Zanim nadejdzie Boże Narodzenie, już w dniu jutrzejszym będziemy obchodzić Mikołajki. Jednym z przyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu będzie z pewnością pobyt w kinie. A co warto w tym okresie obejrzeć? Polecamy filmy dla dzieci, ale znajdą się również co ciekawsze pozycje dla starszych widzów.

Mikołajki to przede wszystkim radosny czas dla najmłodszych. Na pierwszy ogień pójdą zatem produkcje przeznaczone głównie dla dzieci.

Zobacz również: Najlepsze bajki i filmy dla dzieci 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Kraina lodu 2

Wydaje się, że to chyba najbardziej oczywisty wybór. Bijąca rekordy popularności w kinach produkcja Disneya kontynuuje piękną historię przyjaźni i siostrzanej miłości. Obdarzona wielkimi mocami Elsa tym razem nie musi już ukrywać swoim mocy. Przeciwnie – zdolności potrzebne są jej bardziej niż zwykle. Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?

Czarownica 2

Dla odmiany proponujemy także nieco inną bajkę dla dzieci. Alternatywna historia złej macochy z klasycznej bajki o Królewnie Śnieżce, a w głównej roli stworzona do tego występu Angelina Jolie. Akcja filmu rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach „Czarownicy” Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń. To trochę mniej świąteczna historia, ale nie sposób jej nie polecić.

Śnieżna paczka

Poniżej jedna z dwóch mniej znanych pozycji dla dzieci, ale również godnych uwagi. Swifty, lis polarny pracujący na arktycznej poczcie, marzy by zostać Top Dogiem, czyli gwiazdą posłańców, którymi normalnie są psy husky. Aby udowodnić, że jest godny tej funkcji potajemnie rekwiruje jedną z przesyłek i dostarcza do tajemniczego miejsca. Zatrzymuje się przy tajnej fortecy, gdzie staje twarzą w twarz z Doktorem Morsem, tłustym geniuszem spacerującym na mechanicznych nogach i posiadającym lojalną armię dziwnie uprzejmych maskonurów. Swifty odkrywa, że napotkany doktorek planuje stopienie pokryw lodowych na biegunach i zalanie Ziemi w celu zapanowania nad nią. Zaistniała sytuacja zmusza lisa do skorzystania z pomocy przyjaciół, którymi są: PB, zamknięty w sobie niedźwiedź polarny, Lemmy, roztrzepany albatros, Sal i Weez, dwie wydry mówiące o teoriach spiskowych i Jade Fox, twardy jak skała mechanik. Ten tłum arktycznych wyrzutków musi zebrać się razem by powstrzymać złowrogie plany Doktora Morsa i uratować świat.

Młody renifer Alex

I wreszcie ostatnia nasza propozycja dla dzieci. Opowieść ta miała już światową premierę w zeszłym roku, ale dopiero teraz, specjalnie na Mikołajki, pojawiła się w naszym kraju. Zdumiewająca lecz ze wszech miar prawdziwa historia młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledzi jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów. Przedstawia jego przyjaciół i naturalnych wrogów: lemingi, orły, lisy, łosie, rysie, rosomaki, niedźwiedzie, wilki, wiewiórki oraz pewną psotną łasicę. A ponadto pokazuje, jak pod opieką kochającej mamy Alex dorasta i uczy się trudnej sztuki przetrwania. Wszystko po to, by z młodego renifera stać się ważnym i pełnoprawnym członkiem stada. Idealnym kandydatem do zaprzęgu Świętego Mikołaja!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?