Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Co zobaczymy w tym tygodniu na VOD? Oscarowy hit i świąteczna uczta z HBO Max!

Autor: Mikołaj Lipkowski
25 marca 2024
Co zobaczymy w tym tygodniu na VOD? Oscarowy hit i świąteczna uczta z HBO Max!

Witamy w naszym kolejnym tekście z cyklu Przegląd tygodnia! Zobaczcie, co będziecie mogli obejrzeć już w najbliższych dniach! Musimy przyznać, że czeka nas dużo głośnych tytułów.

Co w tym tygodniu zobaczymy na VOD? Netflix serwuje nam sporo produkcji trzymających w napięciu. Podobnie jak HBO Max. Nie zabraknie też porządnej cegiełki od Disney+ w postaci oscarowego hitu!


Nowości na Netflix

Glass (30.03)

Po wydarzeniach z filmu Split, David Dunn (Bruce Willis) ściga nadludzkie wcielenie Kevina Wendella Crumba, znane jako Bestia (James McAvoy), w serii coraz bardziej dramatycznych starć. Okazuje się, że w sprawę jest zamieszany tajemniczy Elijah Price (Samuel L. Jackson), znany również jako Mr Glass, skrywający sekrety, które odmienią życie bohaterów na zawsze.

Piękna gra (29.03)

Mal (Bill Nighy), który prowadzi angielską drużynę piłki nożnej bezdomnych, zabiera swoich piłkarzy do Rzymu, gdzie ma nadzieję wygrać Mistrzostwa świata bezdomnych w piłce nożnej, czyli mundialu piłki ulicznej. W ostatniej chwili postanawia, że pojedzie z nimi utalentowany napastnik Vinny (Micheal Ward), dzięki któremu mają realne szanse na zwycięstwo, ale tylko pod warunkiem, że Vinny odetnie się od przyszłości i stanie się częścią drużyny. Nakręcona przy wsparciu Mistrzostw świata bezdomnych w piłce nożnej „Piękna gra” to film o kolejnych szansach — w którym drużyny bezdomnych z całego świata odkrywają, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i wszystko może się zdarzyć.

Cena strachu (29.03)

W samym środku pustyni, w pobliżu obozu dla uchodźców, szyb naftowy staje w płomieniach, bezpośrednio zagrażając życiu okolicznych mieszkańców. Firma wiertnicza wysyła na miejsce ekspertów, którzy doskonale wiedzą, że katastrofie może zapobiec tylko jedno rozwiązanie. Muszą w ciągu 24 godzin zdetonować szyb za pomocą nitrogliceryny. Firma sowicie opłaca zespół specjalny, aby w dwóch ciężarówkach przetransportował 200 kg materiałów wybuchowych z odległości 800 km. Zespół ma już mniej niż 20 godzin na dotarcie do szybu naftowego. 20 godzin na pokonanie kontrolowanych przez uzbrojonych rebeliantów wrogich stref i pól minowych w dwóch załadowanych nitrogliceryną ciężarówkach mknących po nierównym terenie. Zaczyna się wyścig z czasem…

Czy to ciasto? Sezon 3 (29.03)

Popularny program powraca z jeszcze bardziej imponującymi tortami, jeszcze wyższą stawką i jeszcze bardziej szalonymi uczestnikami. W tym sezonie nowa grupa cukierników przesuwa granice kulinarnego rzemiosła, tworząc hiperrealistyczne wypieki, aby podstępem utorować sobie drogę do nagrody pieniężnej. Znowu będziemy się zastanawiać — czy to, co widzimy, jest prawdziwe, czy może to… ciasto?


Nowości na HBO Max

Inwestorzy amatorzy (31.03)

Zwykły facet, Keith Gill (Paul Dano), ulokował oszczędności swojego życia w akcjach i zaczął publikować posty na ten temat. Kiedy jego posty w mediach społecznościowych zaczynają nabierać rumieńców, zmienia się także jego życie i wszystkich, którzy są z nim związani. Akcje rosną i wszyscy stają się bogaci - dopóki miliarderzy nie sprzeciwią się. Świat obu stron zostaje wywrócony do góry nogami.

2012 (31.03)

Film twórców Dnia Niepodległości. Obraz ten to wielkie widowisko ze wspaniałymi efektami specjalnymi, błyskotliwym montażem i akcją trzymającą w napięciu od pierwszych chwil. Przed wiekami Majowie pozostawili ludzkości kalendarz, który dokładnie wskazywał datę końca świata i mówił o zjawiskach, które miału mu towarzyszyć. Od tamtego czasu astrologowie odkryli starożytne teorie, numerolodzy wzory, które je potwierdzają, a geolodzy stwierdzili, że Ziemia od dawna jest skazana na taki scenariusz. Nawet rządowi naukowcy nie mogą zaprzeczyć faktom - w 2012 roku Ziemię czekają kataklizmy na niebywałą skalę. Przepowiednia, której początek dali Majowie, została dobrze udokumentowana, przedyskutowana, rozłożona na czynniki i sprawdzona. W 2012 roku nastąpią zjawiska, o których dobrze wiedzieliśmy - byliśmy przecież ostrzegani przed tysiącami lat.

Bliskie spotkania trzeciego stopnia (31.03)

Bliskie spotkania trzeciego stopnia to klasyczny film science fiction z 1977 roku, wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Film opowiada historię spotkania ludzi z obcymi istotami pozaziemskimi. Akcja filmu skupia się głównie na postaci Roya Neary'ego (grany przez Richarda Dreyfussa), elektryka z małego miasteczka, który doświadcza tajemniczego spotkania z UFO. Po tym wydarzeniu Neary zaczyna być obsesyjnie pociągnięty w kierunku tajemniczych zjawisk i budowy tajemniczego kształtu w swoim umyśle. Jednocześnie rząd USA prowadzi śledztwo w sprawie niezidentyfikowanych obiektów latających, a ufolog Claude Lacombe (grany przez François Truffaut) prowadzi dochodzenie na całym świecie.

Godzilla (31.03)

Fabuła filmu skupia się na pojawieniu się ogromnych, niszczycielskich stworzeń, w tym legendarnego Godzilli, które budzą się z długiego snu i zaczynają siać spustoszenie na Ziemi. Głównym bohaterem jest Joe Brody (grany przez Bryana Cranstona), naukowiec pracujący w japońskiej elektrowni jądrowej, który stara się odkryć przyczynę dziwnych anomalii w reaktorze, które wydają się być związane z pojawieniem się potworów. Jego syn, Ford Brody (grany przez Aarona Taylora-Johnsona), staje się kluczową postacią w staraniach o powstrzymanie monstrualnych stworzeń.

Hellboy (31.03)

Gdy zostaje zerwany rozejm pomiędzy światem ludzi i elfów, a z wygnania powraca książę elfów Nuada (Luke Goss), do obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami Hellboya (Ron Perlman) zwracają się z prośbą o pomoc pracownicy tajnego Biura ds. Badań Paranormalnych i Obrony. Wspierany przez armię niesamowitych mechanicznych stworów Nuada dąży do odzyskania korony i przejęcia władzy nad światem. Hellboy nie ma wyjścia - musi stanąć do walki ze złem i ocalić ludzkość przed zagładą.


Nowości na Disney+

Biedne Istoty (27.03)

Biedne istoty w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.


Nowości kinowe

Godzilla i Kong: Nowe Imperium

Walka gigantów trwa!. Potężny Kong i przeraźliwy Godzilla są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów… oraz nasze. Godzilla i Kong: Nowe imperium dokładniej zgłębia historię tych tytanów oraz ich początki, jak również tajemnice Wyspy Czaszki i nie tylko. Jednocześnie ukazuje mityczną batalię, która przyczyniła się do powstania tych niezwykłych istot i związania ich losu z ludzkością już na zawsze.

Podróże z Albertem

To pierwszy film dla dzieci z zastosowaniem treści interaktywnych i technologii AR – już od 29 marca w kinach w całej Polsce! W rolę podróżnika Alberta wciela się aktor Mikołaj Roznerski. Nie zabraknie tutaj również młodych aktorów, którzy wraz z widzami będą doświadczać tej niezwykłej przygody. Oraz jedynego w swoim rodzaju Andrzeja.. czyli zwierza z amazońskiej dżungli. Co trzeba zrobić, żeby stać się częścią tego wydarzenia? Kupić bilet do kina i zabrać telefon z funkcją rozpoznawania kodów QR, dzięki któremu młody widz w pełni będzie mógł korzystać z seansu. Ten film bawi, edukuje i oswaja nowe technologie pokazując, jak mogą być przydatne w życiu młodego człowieka. Innowacyjne podejście twórców filmu ułatwia dzieciom przyswojenie nowo poznanej wiedzy i inspiruje do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące ich pytania. To tylko przedsmak tego, co niesie nam przyszłość i rozwijające się nauka oraz technologie.

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.