Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Co zobaczymy w tym tygodniu w kinach na VOD? Powrót Pogromców Duchów oraz prequel Omena

Autor: Mikołaj Lipkowski
2 kwietnia 2024
Co zobaczymy w tym tygodniu w kinach na VOD? Powrót Pogromców Duchów oraz prequel Omena

Witamy w naszym kolejnym tekście z cyklu Przegląd tygodnia! Zobaczcie, co będziecie mogli obejrzeć już w najbliższych dniach! Musimy przyznać, że czeka nas dużo głośnych tytułów.

Co w tym tygodniu zobaczymy w kinach na VOD? Powrócą do nas starzy i poczciwi Pogromcy Duchów! Poza nimi dowiemy co działo się przed wydarzeniami z kultowego Omena. Dodatkowo HBO zaserwuje nam kilka klasyków i pięknego kina, a Netflix? Cóż… tutaj jest słabiutko.


Nowości na Netflix

Ripley (04.04)

Tom Ripley, oszust z trudem wiążący koniec z końcem w Nowym Jorku we wczesnych latach 60. XX wieku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, by nakłonić jego syna lekkoducha do powrotu z Włoch. Tom decyduje się udać do Italii, co rozpocznie w jego życiu skomplikowaną ścieżkę oszustw, szalbierstw i morderstw. Miniserial dramatyczny na podstawie bestsellerów o Tomie Ripleyu autorstwa Patricii Highsmith.

Mocny temat (05.04)

Ten inspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat przedstawia kulisy bezkompromisowego dziennikarstwa, które zaowocowało wstrząsającym wywiadem i kompromitującym występem księcia Andrzeja w programie BBC Newsnight. Od napięcia towarzyszącego trudnym negocjacjom producentki Sam McAlister z pałacem Buckingham aż po oszałamiającą potyczkę dziennikarki Emily Maitlis z księciem — ten film to opowieść o kobietach, które wykazały się ogromną odwagą i nie cofnęły się przed niczym, aby świat usłyszał tę historię.


Nowości na HBO Max

Wanted - Ścigani (05.04)

Wesley Gibson (James McAvoy) jest strachliwym hipochondrykiem, którego prześladuje szefowa i zdradza dziewczyna. Jego życie jest pozbawione celu! Któregoś dnia dowiaduje się jednak, że jego ojciec został brutalnie zamordowany – a on sam musi teraz dołączyć to tajnej organizacji zabójców, zwanej Bractwem. Podczas szkolenia, którym zajmie się niezwykła piękność  - Fox (Angelina Jolie), dawny biurowy nieudacznik stanie się szybką jak błyskawica, nieludzko sprawną maszyną do zabijania. Ale już podczas pierwszego zadania Wes odkryje, że jedyną rzeczą trudniejszą od odbierania czyjegoś życia, jest zapanowanie nad swoim własnym!

Kiedy Harry poznał Sally (05.04)

Fabuła skupia się na losach Harry'ego i Sally, którzy poznają się jako absolwenci college'u i następnie przypadkowo spotykają się przez lata w różnych okolicznościach. W miarę jak relacje między nimi ewoluują, film eksploruje tematy takie jak różnice płci, romantyczne związki i to, czy dwoje ludzi może być jedynie przyjaciółmi. Film zdobył uznanie zarówno za zabawną i inteligentną fabułę, jak i za udane przedstawienie relacji między płciami. Jedna z najbardziej znanych scen w filmie to słynna scena, w której Sally naśladuje orgazm w kawiarni, co stało się jednym z kultowych momentów w historii kina.

Ziemia kobiet (05.04)

Lata 50. XX wieku, prowincjonalna Sardynia. Rola Fideli w wiosce jest wyjątkowa, zajmuje się akuszerowaniem dzieci i leczy złe czary. Jej życie jest podporządkowane woli patriarchalnego i przesądnego społeczeństwa. Pod opiekę kobiety trafia dziewczynka, Bastiana, jej rola jako siódmej córki w rodzinie jest przesądzona. Dla Fideli mała dziewczynka staje się jak córką, której nigdy nie mogła urodzić, a uczucie, które się narodzi, będzie rewolucją w jej życiu. Od tego momentu i przez lata Bastiana będzie dla niej źródłem inspiracji, która zakwestionuje wszystkie jej przekonania i całkowicie odmieni jej życie.


Nowości na Disney+

Życzenie (03.04)

Animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła - gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi - władcy Rosas, królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy? Produkcja powstała specjalnie na 100 lecie Disneya.


Nowości na SkyShowtime

Boat Story (05.04)

Gdy dwoje ubogich nieznajomych, Janet (Daisy Haggard – Back to Life, Breeders) i Samuel (Paterson Joseph – Vigil, Noughts & Crosses), przypadkiem znajduje mnóstwo kokainy na zniszczonej łodzi, oboje nie mogą uwierzyć w swoje szczęście. Postanawiają sprzedać towar i podzielić się zyskiem, ale na ich trop szybko wpada policja, zamaskowani zabójcy i elegancki gangster znany pod pseudonimem „Krawiec” (Tcheky Karyo – Baptiste, The Missing).


Nowości kinowe

Pogromcy duchów: Imperium lodu

Historia skupia się na tajemniczym artefakcie, który zostaje przyniesiony do Raya przez postać, którą gra Kumail Nanjiani, uwalniając przerażającą istotę znaną jako Garraka, zdolną do "kontrolowania armii duchów" i wywołania drugiej epoki lodowcowej. Do tego rodzina Spenglerów postanawia opuścić Summerville w Oklahomie i wrócić do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło – kultowej remizy strażackiej w Nowym Jorku. Premiera filmu 5 kwietnia tego roku.

Czerwone maki

Historię bitwy oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.

Omen: Początek

Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.