Filmowi bukmacherzy

Szeroko rozumiane gry na pieniądze, w tym oczywiście zakłady bukmacherskie, to ekscytujący temat – wielkie pieniądze, olbrzymie emocje, szczęśliwe wygrane i dramatyczne przegrane… Nie może więc dziwić, że jest to popularny motyw poruszany przez scenarzystów i reżyserów filmowych. Jakie więc są znane filmy z przewodnim motywem zakładów bukmacherskich?

Dzieła o szeroko rozumianej tematyce hazardowej tworzyli najwybitniejsi reżyserzy wszech czasów i wiele z nich było nagradzanych prestiżowymi wyróżnieniami. Przykłady można mnożyć. Film „Żądło” w reżyserii George’a Roy’a Hilla z 1973 r. zdobył aż siedem Oskarów i przeszedł do historii kina, m.in. dzięki niezapomnianym rolom Roberta Redforda oraz Paula Newmana. Rozgrywki pokerowe w filmie „Kasyno” wziął na warsztat Martin Scorsese, a do współpracy zaprosił m.in. Roberta de Niro oraz Sharon Stone. Dzięki filmowi „Porachunki” światową sławę zdobył brytyjski reżyser Guy Ritchie oraz obecna gwiazda kina akcji Jason Statham. O filmach o tematyce hazardowej pisał jeden z portali wyspecjalizowanych w tej tematyce (www.legalsport.pl/ciekawostki/10-najslynniejszych-filmow-o-grach-na-pieniadze-zakladach-bukmacherskich/). Może warto prześledzić co myślą o nich specjaliści od zakładów.

źródło: media-amazon.com

Kino pełne emocji, czyli bukmacherka w filmach

Na przestrzeni kilku ostatnich dekad powstawały również filmy poruszające nie tylko tematykę hazardu ogólnie, ale konkretnie zakładów bukmacherskich. Jednym z nich jest „Podwójna gra” z 2005 r. w reżyserii D.J. Caruso. Sportowiec Brandon Lang (Matthew McConaughey) doznaje kontuzji, która uniemożliwia mu dalszą karierę. Odkrywa w sobie jednak talent to przewidywania wyników meczów – na umiejętność tę zwraca uwagę jeden z największych bukmacherów w kraju – Walter Abrams (Al Pacino). Dzięki niemu Lang staje się gwiazdą telewizji i członkiem nowojorskiej elity. Jak się jednak okazuje, jego sukces nie jest wynikiem wyłącznie talentu ani szczęścia…

Film „Bookies” w reżyserii Marka Illseya to historia trojga młodych ludzi mieszkających w internacie, którzy wszystkie swoje oszczędności przegrywają w zakładach bukmacherskich. Aby je odzyskać, sami zostają bukmacherami i bardzo szybko zarabiają duże pieniądze. Wszystko układa się świetnie, dopóki nie wplątują się w świat narkotyków i nie narażają się miejscowej mafii. W rolach głównych mniej znani aktorzy: David Proval, Lukas Haas oraz John Diehl.

Inna ciekawa produkcja poruszająca temat zakładów bukmacherskich to obraz „Ślepy traf” w reżyserii Brada Furmana, z głównymi rolami Justina Timberlake’a, Bena Afflecka i Gemmy Arterton. Richie Furst, zdolny student Uniwersytetu Princeton, najpierw traci część pieniędzy na giełdzie, a potem – by zarobić na utrzymanie – zaczyna grać przez Internet. Tam również nie ma szczęścia, ale odkrywa, że program skonstruowano tak, by oszukiwać graczy. Richie wyjeżdża na Kostarykę, by odnaleźć właściciela serwisu – ten niespodziewanie obiecuje wprowadzić go do swojego biznesu.

Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków fabuła tych i innych filmów o hazardzie to wymysł scenarzystów – korzystanie z zakładów bukmacherskich oferowanych przez legalne firmy, działające w zgodzie z obowiązującymi przepisami, jest bezpieczne, a dodatkowo – atrakcyjne dla graczy. Liczne promocje, dobre kursy, akcje specjalne, kody promocyjne (np. działający u wszystkich legalnych bukmacherów kod bonusowy) – wszystko to sprawia, że miłośnicy typowania wyników naprawdę mogą wygrywać wielkie pieniądze, takie jak… w filmach!

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

atteilu pisze:

No koniecznie trzeba też wymienić „21” z Kavinem Spaceyem w roli „złego” Profesora Micky’ego Rosa. Świetny.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?