Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Solidarni z Ukrainą! Tak wesprzesz uchodźców poprzez kino i popkulturę!

Autor: Tomasz Rewers
4 marca 2022
Solidarni z Ukrainą! Tak wesprzesz uchodźców poprzez kino i popkulturę!

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie apelujemy do naszych czytelników o wsparcie zbiórek na rzecz potrzebujących. Pomoc możemy nieść również przez naszą pasje do kina i popkultury dołączając do akcji i zbiórek, które wymieniamy poniżej.

- Ukraina! Festiwal Filmowy zaprasza na specjalne, charytatywne pokazy filmów w całej Polsce, z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie uchodźców z Ukrainy.

  • 4 marca o godz. 20:00 w Kinie Luna odbędzie się pokaz filmu Złe drogi w reżyserii Natalii Worożbyt.
  • Pokaz filmu dokumentalnego Moja wojna w reżyserii Maszy Kondakowej odbędzie się 5 marca o godz. 18:00 w warszawskiej Kinotece. Film jest laureatem nagrody publiczności ostatniej, 6. edycji Ukraina Festiwalu Filmowego.
  • Podczas pokazu specjalnego filmu „Moja wojna” organizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych na platformie Mojeekino.pl w dniach 25-27 lutego, udało zebrać się kwotę 21 tys. 375 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc Ukraińcom.
Ponadto, pokazy filmowe będą odbywać się w ponad 30 kinach w całej Polsce. Więcej info TUTAJ.

- MOJEeKINO prezentuje pokazy specjalne - Solidarni z Ukrainą. Oglądaj filmy na VOD i wspieraj obrońców Ukrainy!

Zgodnie z prośbą Tymura Jaszczenko reżysera filmu „Czerkasy” całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na fundację „Comebackalive”. Organizacja ta, współpracuje bezpośrednio z dowództwem i personelem jednostek wojskowych, zakupując sprzęt pomocniczy, kamery termowizyjne, gogle noktowizyjne, opatrunki hemostatyczne i inne. Stowarzyszenie Kin Studyjnych (właściciel platformy MOJEeKINO) kina studyjne należące do „MeK”, dystrybutor filmów - Aurora Films, Fundacja Ruchome Obrazy oraz Ukraina Festiwal Filmowy zrzekły się wpływów za bilety. W ramach akcji #solidarnizUkrainą od dziś od g. 18:00 możecie oglądać następujące filmy: U311 CZERKASY https://www.mojeekino.pl/film/vod.510-u311-czerkasy CIENIE IMPERIUMhttps://www.mojeekino.pl/film/vod.149-cienie-imperium PUTIN FOREVER? https://mojeekino.pl/film/vod.1557-putin-forever

- Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu prosi o wsparcie w zbiórce na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Gmina Zwierzyniec znajduje się niedaleko granicy i przyjęła sporą grupę uchodźców w tym grupę ukraińskich sierot. To dzieci ze szczególnymi potrzebami, których sytuacja jest tragiczna, ponieważ nie maja nawet rodziców, do których mogą się teraz przytulić.
Możecie pomóc wysyłając paczkę na adres Urzędu Miasta (Rynek 1, 22-470 Zwierzyniec) albo Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej (ul. Słowackiego 2, 22-470 Zwierzyniec) z dopiskiem "dary dla uchodźców".
Czego potrzeba najbardziej:
- żywność z długim terminem przydatności (makaron, ryż, cukier, batony energetyczne, słodycze, chrupkie pieczywo itp.)
- chusteczki nawilżane
- mleko modyfikowane dla dzieci
- chemia (szczoteczki, szampony, mydła, proszki do prania, pasty do zębów itp.)
- koce, poduszki, kołdry
- leki dla dzieci
- suszarki do włosów, małe lampki
Proszę nie przesyłać odzieży i maskotek (potrzebne są inne zabawki dla dzieci w wieku od 3 do 16 lat, pluszaków jest już bardzo dużo).
Wiemy, że prośby o pomoc płyną z każdej strony, ale może ktoś z Was będzie miał możliwość i chęci pomóc dzieciakom, które zostały całkowicie same i mają tylko nas.

- Weekend ukraińskich filmów w kinie Amondo.

Repertuar z pozycjami dla najmłodszych oraz z filmami ukraińskimi. Cały dochód z wejściówek trafi do mieszkańców Ukrainy pogrążonej w wojnie z okupantem. Bilety będą dostępne w czterech progach cenowych do wyboru:
🎟️ Bilet standardowy (cena wg. cennika)
🎟️ Bilet za 30zł
🎟️ Bilet za 50zł
🎟️ Bilet za 100zł
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Warto zwrócić uwagę również na Darmowe seanse z ukraińskim dubbingiem w Multikinie i Cinema3D

12 marca br. we wszystkich kinach sieci Multikino i Cinema3D rozpoczną się seanse z ukraińskim dubbingiemDla uchodźców z Ukrainy filmy będą wyświetlane za darmo Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów, które przygotowały Multikino i Cinema3D znajdzie się niebawem na stronie www.multikino.pl oraz www.cinema3d.pl

Best Film zaprasza na seans filmu „Wiki i jej Sekret" wspierając akcję pomocową UNICEF dla dzieci z Ukrainy

Jak podaje dystrybutor filmu: Głęboko poruszeni wojną w Ukrainie chcemy wesprzeć działania UNICEF Polska na rzecz dzieci i ich rodzin z Ukrainy. Dlatego 10 marca zapraszamy grupy szkolne na pokazy filmu „WIKI I JEJ SEKRET". Cały dochód z biletów przekażemy UNICEF Polska na rzecz realizowanej akcji pomocowej.

Wydawnictwo Egmont udostępniło komiks „Kajko i Kokosz – Wielki turniej” w języku ukraińskim

Wydawnictwo Story House Egmont udostępniło za darmo specjalną edycję komiksu „Kajko i Kokosz – Wielki turniej”. Kultowe przygody bohaterów Janusza Christy przetłumaczone na język ukraiński możecie pobrać zupełnie za darmo już dziś schodząc TUTAJ.


Bajki dla Ukrainy od Storytel / Казки для України від Storytel
Z myślą o przybyłych do Polski dzieciach z Ukrainy, Storytel stworzył stronę kazkowyjswit.pl, gdzie udostępniony został katalog bajek w formie audiobooków. Najmłodsi słuchacze znajdą tam zarówno klasyczne historie, jak i produkcje Storytel Original – wszystkie przetłumaczone na język ukraiński. Bajki dostępne są również w aplikacji Storytel. Wszystkie bajki w formie audio znajdują się na stronie: https://kazkowyjswit.pl/ 

Lista aktualizowana. Jeśli chcesz dodać kolejną formę wsparcia dla Ukrainy napisz do nas na: [email protected]

Tomasz Rewers

Redaktor naczelny
Tomasz Rewers

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy. Kocha filmy, od niedawna również sam je tworzy. . Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Znawca uniwersum Marvela oraz największy fan Batmana. . Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations oraz marketing. . Kontakt: [email protected]

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.