Advertisement
Advertisement

Przedstawiono nadchodzące figurki z Gwiezdnych Wojen.

Zaprezentowano nowe figurki firmy Hasbro. Związane są one z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nowe produkty są częścią celebracji 50 rocznicy utworzenia firmy Lucasfilm.

Jednym z ważnych atutów Gwiezdnych Wojen, tak naprawdę od zawsze, były figurki. Najpierw Lucasfilm podpisał umowę z firmą Kenner. Która jako jedyny zaufała, iż Gwiezdne Wojny zdobędą fanów. Inne firmy przed premierą Nowej Nadziei odrzuciły ofertę Georga Lucasa. Nie wierzyły w powodzenie produkcji. W 1991 roku Kenner został przejęty przez Hasbro, a wraz z firmą przedsiębiorstwo przejęło licencję na zabawki Lucasfilmu. Figurki, produkowane najpierw przez wytwórnie Kenner, pozwalają młodszym fanom odtwarzać sceny prosto z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Starsi fani natomiast mogą ustawić figurki na półce i napawać się ich widokiem. I chodź produkty te nie są tak dokładne jak ich ręcznie robione, o wiele drożsi kuzyni, to mają swój niepowtarzalny urok. Ich jakoś również coraz bardziej się zwiększa.

 

2021 rok będzie czasem świętowania 50 rocznicy powstanie firmy Lucasfilm. 29 styczna 2020 roku odbył się stream Hasbro Pulse Fan First Friday, poświęcony temu wydarzeniu. Podczas transmisji ogłoszono kilka nowych gadżetów, które trafiły tego samego dnia do fazy przedsprzedaży. Wiele z nich to figurki ekskluzywne, ale mimo to warto się im przyjrzeć.  Oto ogłoszone produkty:

1.Figurki Star Wars Black Series

Wiele przedstawionych podczas piątkowego wydarzenia figurek, to ulepszone wersje tych dostępnych przed laty. Ich opakowania nawiązują stricte do tych oryginalnych, czy to sprzedawanych w okresie premier oryginalnej trylogii (za czasów firmy Kenner), czy trylogii prequeli (już po przejęciu przez Hasbro). Rozmiar każdej figurki z tej serii to 6 cali.

Z okresu Mrocznego Widma przedstawiono następujące figurki.

Qui-Gon Jinn

Członek zakonu Jedi i mistrz Obi-Wana Kenobiego. To on odkrył potencjał Anakina Skywalkera. Dzięki swojej zawziętości przekonał Radę Jedi do szkolenia młodego czułego na Moc chłopca, mimo wcześniejszych oporów zgromadzenia. Przed śmiercią z rąk Dartha Maula, poprosił Kenobiego, aby ten kontynuował szkolenie byłego niewolnika.

fot. materiały prasowe

Mace Windu

Członek Najwyższej Rady Jedi. Bardzo często to właśnie do niego i mistrza Yody należała ostateczna decyzja w Zakonie. Posiadał on unikalny fioletowy miecz świetlny. Mistrz Windu należał do surowych i upartych. Zginął z rąk Palpatine’a, za sprawą pomocy, którą Kanclerz otrzymał od Anakina Skywalkera.

fot. materiały prasowe

Jar Jar Binks

Należał do rasy Gungan. Za jakieś z drobnych przewinień został wygnany. Później spotkał dwójkę Jedi, którym pomógł dostać się do stolicy planety. Wziął również udział w obronie Naboo przed atakiem ze strony sił Separatystów. Później został senatorem.

fot. materiały prasowe

Droid bojowy B1

Rodzaj podstawowej jednostki w armii Konfederacji Niezależnych Systemów. Najbardziej popularne były podczas Wojen Klonów (wykorzystywane również podczas blokady Naboo), dzięki taniości w produkcji. Droidy te były w większości mięsem armatnim, którego mnogość miała zmiażdżyć przeciwnika. Posiadały one najbardziej podstawowe zdolności i uzbrojenie.

fot. materiały prasowe

 

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje – zupełnie nowy materiał z planu

Z okresu klasycznej trylogii przedstawiono następujące figurki (malowania nawiązują do tych pierwotnych z czasów firmy Kenner):

Greedo

Rodiański łowca nagród, którego jedno ze zleceń obejmowało kontrakt na głowę Hana Solo. Zwierzyna jednak stała się łowcą i przemytnik strzelił pierwszy.

fot. materiały prasowe

Jawa

Rasa małych humanoidalnych istot, zajmujących się zbieraniem złomu i jego sprzedażą. Jedną z grup Jawów poznajemy w Nowej Nadziei, kiedy to znaleźli oni C-3PO i R2-D2, a potem sprzedali Lukowi Skywalkerowi.

fot. materiały prasowe

Ben (Obi-Wan) Kenobi

Jedi, który czuwał nad bezpieczeństwem Luka Skywalkera. Kiedy otrzymał wiadomość od księżniczki Lei postanowił na nią odpowiedzieć. Razem z chłopakiem znaleźli statek i udali się na Alderaan. Ten jednak został zniszczony. Bohaterowie zainteresowani wielkością znajdującej się w pobliżu stacji bojowej, postanowili się jej przyjrzeć. Zostali złapani w pułapkę. Ben Kenobi spotkał na terenie placówki swojego byłego ucznia, z którym stoczył walkę. Zakończyła się ona śmiercią Jedi.

fot. materiały prasowe

Nowe figurki, które nie nawiązują do żadnych poprzednich. Postaci pochodzą z nadchodzącego serialu The Bad Batch.

Crosshair

Crosshair to członek elitarnego oddziału utworzonego podczas Wojen Klonów z żołnierzy klonów charakteryzujących się wadami genetycznymi. Grupa nazywana była Bad Batch. Specjalizacja Crosshaira to walka snajperska.

Hunter

Członek oddziału nazywanego Bad Batch. Był biegły w walce wręcz i szturmie. Elitarna grupa po przejęciu przez Imperium władzy w Galaktyce, przeszła na emeryturę. Oddział zajął się pracą łowców nagród.

Żołnierz elitarnego oddziału

Żołnierz należący do elitarnej grupy operacyjnej utworzonej po powstaniu Imperium Galaktycznego. Na jego członków składali się żołnierze klony.

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?