Co w tym tygodniu zobaczymy na VOD? W tym tygodniu największą potęgą dysponuje HBO Max, gdyż to na ich streaming trafi kolekcja Nolana oraz dwa filmy o Willym Wonce. Netflix natomiast zaleje nas klasykami. Jak poradzą sobie inne streamingi? No cóz…
W serialu „Dżentelmeni” Eddie Horniman (Theo James) niespodziewanie dostaje w spadku po ojcu pokaźną wiejską posiadłość — która okazuje się imperium marihuany. W dodatku całkiem spora ekipa przyjemniaczków z brytyjskiego półświatka chce mieć swój udział w tym interesie. Eddie postanawia uwolnić rodzinę z ich szponów i pokonać gangsterów ich własną bronią. Jednak im bardziej wciąga go przestępcze uniwersum, tym bardziej zaczyna mu się w nim podobać.
Posłuszna podwładna zgadza się poślubić przystojnego księcia. Jednak okazuje się, że rodzina królewska zwerbowała ją jako ofiarę, aby spłacić starożytny dług. Wrzucona do jaskini z ziejącym ogniem smokiem musi polegać na swoim sprycie i woli przetrwania.
W szóstym miesiącu samotnej misji badawczej na kraniec Układu Słonecznego astronauta Jakub (Adam Sandler) orientuje się, że po powrocie na Ziemię jego małżeństwo może się rozpaść. Za wszelką cenę próbuje więc naprawić relację z żoną, Lenką (Carey Mulligan), w czym pomaga mu tajemnicze stworzenie z początku czasów zamieszkujące trzewia jego statku. Hanuš (któremu głosu użyczył Paul Dano) wspólnie z Jakubem próbują dociec, co poszło nie tak, zanim na wszystko będzie już za późno. W filmie, którego reżyserem jest Johan Renck i który nakręcono na podstawie powieści „Spaceman of Bohemia”, występują również Kunal Nayyar, Lena Olin i Isabella Rossellini.
Serial „SUPERSEX”, który wyreżyserowali Matteo Rovere, Francesco Carrozzini i Francesca Mazzoleni, to historia inspirowana biografią Rocco Siffrediego. Ta opowieść o jego rodzinie, młodości i podejściu do miłości sięga okresu dzieciństwa i ujawnia, jak i kiedy Rocco Tano — prosty chłopak z Ortony — stał się Rocco Siffredim, najsłynniejszą gwiazdą porno na świecie.
Trylogia Blade to seria filmów opowiadających historię tytułowego bohatera, Blade'a, który jest pół-człowiekiem, pół-wampirem, znanym również jako Daywalker. Główny bohater, wcielony przez Wesleya Snipesa, jest wojownikiem walczącym z wampirami, starającym się ocalić ludzkość przed ich przewagą i przejęciem kontroli nad światem.
Grodno, wschodnie pogranicze przedwojennej Polski. 1 września 1939 roku niemieckie samoloty bombardują miasto. Jedna z bomb trafia w szkołę Leosia, Eweliny i Tadka. Dosłownie i symbolicznie kończy się świat beztroskiego dzieciństwa, zabawy, pierwszych zauroczeń. Leoś ma 12 lat, jest żydowskim chłopcem, zafascynowanym polską tradycją niepodległościową. 17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski, 20 września planuje zająć Grodno. Miasto rozpoczyna beznadziejną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, a przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.
Mroczny, komediowy serial opowiada historię życia w murach współczesnego autorytarnego reżimu, który zaczyna się rozpadać. Kanclerz Elena Vernham (Kate Winslet), która przez dłuższy czas nie opuszczała pałacu, popada w coraz większą paranoję i niestabilność. Zwraca się więc do nieprzewidywalnego żołnierza, Herberta Zubaka (Matthias Schoenaerts), jako swojego powiernika. W miarę jak wpływ Zubaka na kanclerz rośnie, Elena próbująca rozszerzyć swoją władzę zaczyna ją tracić, zarówno w pałacu jak i kraju.
Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater "Charliego i fabryki czekolady", najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, David Heyman, producent "Harry’ego Pottera", "Grawitacji", "Fantastycznych zwierząt" i Paddingtona, jak również producentka Alexandra Derbyshire (filmy z cyklu "Paddington", "Jurassic World Dominion") i producent Luke Kelly ("Wiedźmy") przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy'ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy'ego Wonkę, wszystko jest możliwe.
Film opowiada historię chłopca o imieniu Charlie Bucket, który żyje w skromnych warunkach wraz z rodziną w małym domu niedaleko potężnej fabryki czekolady, prowadzonej przez ekscentrycznego Willy'ego Wonkę, grane przez Johnny'ego Deppa. Główna fabuła rozpoczyna się, gdy Willy Wonka ogłasza konkurs, w którym pięć dzieci, które znajdą złoty bilet w jednej z tabliczek czekolady, będzie miało możliwość odwiedzenia jego tajemniczej fabryki. Charlie, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, zdobywa jeden z tych biletów. Podczas wizyty w fabryce, Charlie i inne dzieci, z którymi podróżuje, doświadczają niesamowitych przygód i cudów, ale jednocześnie muszą stawić czoła różnym pułapkom i pokusom, które czekają na nich wewnątrz. Willy Wonka, choć wydaje się być ekscentryczny i nieco tajemniczy, w rzeczywistości kryje za sobą głębsze motywacje i historię.
Film przedstawia wydarzenia z trzech perspektyw: lądu, morza i powietrza. Na lądzie widzimy grupę żołnierzy brytyjskich i alianckich, którzy próbują zorganizować ewakuację z plaż Dunkierki, gdzie są otoczeni przez wojska niemieckie. Na morzu śledzimy prywatne jednostki i cywilne łodzie, które odpływają z Anglii, aby ratować żołnierzy z Dunkierki. W powietrzu towarzyszymy pilotom RAF-u, którzy stają do walki z niemieckimi samolotami i stają w obronie ewakuujących się żołnierzy.
Fabuła "Incepcji" skupia się na Cobbie'm (grany przez Leonardo DiCaprio), doświadczonym złodzieju umysłów, który specjalizuje się w ekstrakcji wartościowych informacji z głęboko ukrytych miejsc w podświadomości ludzi podczas snów. Jednak Cobb zostaje zaproszony do wykonania zadania odwrotnego - incepcji, czyli wszczepienia myśli do podświadomości zamiast ich kradzieży.
Fabuła filmu osadzona jest w przyszłości, gdy Ziemia zmierza w kierunku katastrofy ekologicznej, która zagraża ludzkości. Zasoby naturalne na Ziemi stają się coraz bardziej ograniczone, a ludzkość staje w obliczu zagłady. W tej sytuacji grupa badaczy i astronautów wyrusza w kosmiczną podróż, aby znaleźć nowy dom dla ludzkości poza naszym układem słonecznym. Główny bohater, Cooper (grany przez Matthew McConaughey), jest pilotem i inżynierem, który zostaje wybrany do udziału w misji Interstellar, aby znaleźć potencjalne nowe planety dla ludzkości. Jego podróż staje się emocjonalnym wyzwaniem, ponieważ musi opuścić swoją rodzinę, w tym córkę Murph (grana przez Mackenzie Foy jako dziecko i przez Jessicę Chastain jako dorosłą), aby wyruszyć w nieznane przestrzenie kosmiczne.
Główni bohaterowie filmu to Robert Angier (grany przez Hugh Jackmana) i Alfred Borden (grany przez Christiana Bale'a), którzy kiedyś współpracowali jako asystenci, ale z powodu tragedii stają się zaciekłymi rywalami. Ich rywalizacja przybiera formę osobistej obsesji, która prowadzi ich do coraz bardziej skomplikowanych trików, zdrad, intryg i manipulacji. Film eksploruje tematy takie jak dążenie do doskonałości, cena sukcesu, etyka zawodowa oraz granice między rzeczywistością a iluzją. W miarę jak historia się rozwija, widzowie są pogrążani w coraz bardziej intrygującą i zaskakującą intrygę, która prowadzi do nieoczekiwanego finału.
Główny bohater, znany tylko jako Protagonista (grany przez Johna Davida Washingtona), zostaje wciągnięty w tajemniczą organizację, która stara się powstrzymać świat przed zagładą. Wraz z innymi agentami, w tym Neilem (grany przez Roberta Pattinsona), Protagonista musi odkryć tajemnicę technologii zwanej "Tenet", która umożliwia manipulację czasem poprzez odwrócenie przepływu czasu. Film przynosi widzom niesamowitą dawkę akcji, intrygi i zagadek, a także skomplikowaną narrację, w której przeszłość, teraźniejszość i przyszłość splatają się w niezwykły sposób. Widzowie są wciągani w wir skomplikowanych planów i tajemniczych zdarzeń, które prowadzą do epickiej rozgrywki o losy świata.
Stworzony z wielkim rozmachem serial „Szogun" jest adaptacją bestsellerowej powieści Jamesa Clavella o tym samym tytule. Akcja toczy się w 1600 roku w Japoni, w przededniu wojny domowej, która zdefiniowała historię kraju na kolejne stulecie. Lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada) walczy z wrogami z Rady Regentów. Tymczasem w pobliskiej wiosce rybackiej odnaleziony zostaje tajemniczy holenderski okręt. Młody pilot, Anglik John Blackthorne (Cosmo Jarvis), zostaje wplątany w misterne intrygi. Polityczne wątki przeplatają się z historią kiełkującego uczucia, które pojawia się między Anglikiem i japońską tłumaczką Mariko (Anna Sawai), ostatnią przedstawicielką rodu samurajów uznanych za zdrajców.
Główną bohaterką rozgrywającego się w przepychu globalnej elity serialu „Śmierć i inne szczegóły” jest błyskotliwa i niestrudzona Imogene Scott (Violett Beane), która znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie (prawdą jest, że trochę z własnej winy) i staje się główną podejrzaną w sprawie zagadkowego morderstwa. Miejsce? Wystawnie urządzony śródziemnomorski liniowiec. Podejrzani? Każdy z rozpieszczonych pasażerów i każdy z zapracowanych członków załogi. Problem? Aby dowieść swojej niewinności, Imogene musi współpracować z człowiekiem, którym gardzi — światowej sławy detektywem, Rufusem Cotesworthem (Mandy Patinkin).
Kiedy trzech najlepszych przyjaciół z dzieciństwa przeprowadza psikus, który się nie udaje, wymyślają wyimaginowanego Ricky'ego Stanicky'ego, aby uniknąć kłopotów. Dwadzieścia lat później wciąż używają nieistniejącego Ricky'ego jako wygodnego alibi dla swojego niedojrzałego zachowania.
Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwig próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.
Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.
Odliczając dni do wesela i ślubu, Alice i François postanawiają zorganizować wielkie spotkanie swoich, pochodzących z bardzo różnych środowisk rodzin. A przy okazji – namawiają rodziców i przyszłych teściów na wspólne testy DNA. Ich rezultat wprawi wszystkich w osłupienie. Bo czy może być coś gorszego dla konserwatywnego burżuja, niż dowiedzieć się, że nie jest w 100% Francuzem? Albo dla dumnego sprzedawcy samochodów znad Sekwany, że ma on podejrzanie niemieckie korzenie? A to dopiero początek rodzinno-genetycznych kłopotów.
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.