Czy Rihanna to dobra aktorka? Oceniamy jej wszystkie role!

Coraz częściej celebryci z branży muzycznej próbują swoich sił w aktorstwie. Nie inaczej jest z barbadoską gwiazdą pop, która w ciągu ostatnich lat zaliczyła parę lepszych jak i gorszych występów. W tym zestawieniu chciałbym przedstawić moją opinię o rolach w filmach, w których Rihanna zagrała od najgorszej do najlepszej.

Zobacz również: Ocean’s 8 – recenzja reboota kultowej trylogii opowiadającej o złodziejach!

Annie (2014), reż. Will Gluck

Jest to jedyny film, w którym pojawia się Rihanna, a jej fani mogą sobie darować oglądanie go. Powód jest prosty; artystka pojawia się w nim na kilka sekund i jej rola w żadnym wypadku nie wpływa na fabułę filmu. Również z tego powodu nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić tej roli, bo po prostu nie ma co oceniać, równie dobrze taką rolę mogła przyjąć jakaś statystka. Castingowy „bait”.


 

Battleship: Bitwa o Ziemię (2012), reż Peter Berg

Jest to chyba najbardziej znana rola, którą zagrała Rihanna, ponieważ otrzymała za nią Złotą Malinę w kategorii Najgorsza Aktorka Drugoplanowa. W tej produkcji piosenkarka gra jedną z głównych postaci, podoficer Corę Raikes, jednak niech fanów Piękności z Barbadosu nie zmyli pseudonim artystyczny na początku obsady, gdyż jej rola ogranicza się do kilku dialogów oraz podobnej ilości scen akcji. Tak naprawdę niby jest, ale jej nie ma, a szkoda.


Dziewczyny z drużyny 3 (2006), reż. Steve Rash

W kolejnym sequelu, a raczej reboocie Dziewczyn z drużyny, Rihanna (grająca samą siebie) stanowi ważny element fabuły. Główny wątek filmu dotyczy rywalizacji szkolnych drużyn tanecznych o wystąpienie w najnowszym teledysku piosenkarki. Rihanna pojawia się gościnnie, bo jedynie pod koniec filmu, mimo to dostaje swoje „5 minut” a jej dialog z jedną z cheerleaderek jest jednym z lepszych w obrazie. Można powiedzieć, że w tej scenie Riri pokazuje klasę dosłownie miażdżąc dziewczynę, a jej fani oglądając ją powinni mieć ciarki.


To już jest koniec (2013), reż Evan Goldberg, Seth Rogen

W przeciwieństwie do poprzedniej roli, Rihanna tym razem otrzymała Złoty Popcorn za Najlepszą występ „cameo”. Jak sama nazwa kategorii sugeruje, w tej produkcji nie ma za dużo Riri, jednak w scenach, kiedy się pojawia daje sporą dawkę humoru i naprawdę gra siebie taką, jaką znamy z koncertów, teledysków lub wywiadów, czyli pełną energii, niegrzeczną „badgal”, jak siebie opisuje. Z tej kilkuminutowej roli fani powinni być naprawdę zadowoleni.


 

Valerian i Miasto Tysiąca Planet (2017) reż. Luc Besson

Moim zdaniem Rihanna jest jednym z najlepszych elementów tego obrazu. Przez lwią część filmu Bessona jesteśmy skazani na mało wciągającą fabułę oraz brzydkie efekty specjalne, które zachwycają tylko wtedy, gdy na ekranie nie ma w pobliżu postaci ludzkich. Dlatego jednym z niewielu plusów tej produkcji jest scena tańca, w której Rihanna prezentuje się nieziemsko. Kreacje, w których widzimy piosenkarkę są niesamowite, zwłaszcza stroje pokojówki oraz uczennicy ze skakanką. Sama choreografia jest zaś niezwykle hipnotyzująca i oglądając występ ciężko jest odwrócić wzrok od artystki. Nie ma jej tu również zbyt wiele, jednak dla porównania wypada zdecydowanie lepiej niż w Battleship.


Ocean’s 8 (2018) reż Gary Ross

W tym żeńskim spin-offie dobrze znanej trylogii o złodziejach Oceans, Rihanna gra Nine Ball, czyli charyzmatyczną hakerkę, bez której Debbie Ocean i jej ekipa nie poradziłyby sobie w czasie skoku. Rihannę w tym filmie ogląda się naprawdę dobrze, moim zdaniem wypada zdecydowanie lepiej niż większość głównej obsady. Piosenkarka dobrze się bawi grając tę postać. W odróżnieniu od pozostałych aktorek, jak np. Heleny Bonham Carter czy Sandry Bullock, których role zlewają się ze swoimi poprzednimi, u Rihanny widać świeżość oraz duży progres w stosunku do tego, jak wypadała w poprzednich produkcjach.


Guava Island (2019) reż Hiro Murai

Ostatni film, w którym do tej pory Rihanna miała przyjemność zagrać jest moim zdaniem najlepszym ze wszystkich wymienionych. Podobnie jest z jej rolą; piosenkarka gra tu żonę głównego bohatera (Donald Glover) i wypada w tej roli bardzo dobrze. Wizerunek artystki jest w tej produkcji bardziej przyziemny, a kreacje są bardzo kreatywnie wykonane, dzięki czemu fani mogą zobaczyć ją w innym wydaniu, z którym nawet mogą się utożsamić. W jej grze aktorskiej czuję naturalność, której wokalistka nie miała okazji wcześniej pokazać. Jestem zdania, że fanom Rihanny powinna się podobać ta rola, ale ostrzegam, nie zobaczymy tu śpiewającej Riri.


Rihanna nie jest na pewno aktorką wybitną, ale ma potencjał. Jak widać z każdą kolejną rolą, piosenkarka stara się wykrzesać z siebie coraz więcej i dobrze jej to wychodzi. Mam nadzieję, że będzie jeszcze próbowała swoich sił w aktorstwie, ponieważ dobrze się ją ogląda na ekranie, nie tylko jako piosenkarkę.


Źródło: YouTube / Ilustracja wprowadzenia: EJ Hersom, CC BY 2.0

Stały współpracownik

Kinoman uwielbiający oglądać filmy i seriale niezależnie od gatunku oraz czytać książki/komiksy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?