Bridgertonowie zadebiutowali na platformie Netflix w grudniu 2020 roku i natychmiast podbili serca fanów na całym świecie. Twórcą produkcji jest Chris Van Dusen, a historia bazuje na serii powieści autorstwa Julii Quinn. Akcja toczy się w Londynie w epoce regencji i skupia się na życiu arystokratycznej rodziny Bridgertonów. Kilka dni temu na Netflixie pojawiła się druga część najnowszego, trzeciego sezonu dramatu kostiumowego. W role głównych bohaterów serialu wcielają się m.in.: Rege-Jean Page, Claudia Jessie, Jonathan Bailey czy Nicola Coughlan. Poznaj 5 ciekawostek o hicie Netflixa!
Georgina Musgrove pracuje jako koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju dla Bridgertonów. Jej zadanie to poszukiwanie sposobów na jak najmniejszą produkcję śladu węglowego. Lisa Heathcote, specjalistka ds. żywności w serialu, używała sztucznego jedzenia do wielu scen, by go nie marnować. Jedynie w scenach posiłków aktorzy mogli jeść określone rzeczy.
Przed premierą serialu w 2020 roku Netflix zakładał, że serial w pierwszym miesiącu od premiery obejrzy się w około 63 milionach gospodarstw domowych. Jak się później okazało, produkcja w tym czasie osiągnęła wynik aż 82 milionów. Stała się najchętniej oglądanym anglojęzycznym tytułem platformy i błyskawicznie trafiła do TOP 10 w 92 z 93 krajów (z wyjątkiem Japonii).
Królowa Charlotte była prawdziwą monarchinią, ale nie pojawia się w książkach, na których podstawie powstają Bridgertonowie. Pisarce jednak bardzo spodobał się pomysł umieszczenia tej postaci w historii. Jak powiedziała:
Królowa Charlotte to najwspanialsza nowa postać i jest fantastyczna pod każdym względem. Ciągle waham się pomiędzy słowami «Wow, szkoda, że nie umieściłam jej w książkach» a «Wow, szkoda, że nie umieściłam jej w książkach». Cieszę się, że nie umieściłam jej w książkach, bo nie zrobiłabym tego tak wspaniale, jak robią to tutaj.
Choć akcja Bridgertonów rozgrywa się w Londynie, serial powstaje w wielu miejscach w Wielkiej Brytanii. Ekipa pracuje m.in. w Hertfordshire, Yorkshire, Hampshire, Surrey czy Bath. Okazuje się, że niektóre miejsca pokrywają się z tymi, które wykorzystano w The Crown. Ujęcia wnętrz domu księcia i księżnej czy domu królowej Charlotty kręcono w Wilton House, czyli posiadłości w Wiltshire, która służyła jako przestrzenie Pałacu Buckingham w The Crown.
Bridgertonowie są mocno osadzeni w swojej epoce, ale śmiało nawiązują także do innych okresów kultury, nie tylko pod względem muzycznym. Okazuje się, że charakterystyczna fryzura Daphne z zakręconą delikatnie grzywką była inspirowana fryzurą Audrey Hepburn z Wojny i pokoju. Marc Pilcher, fryzjer i makijażysta pierwszego sezonu, przyznał także, że włosy królowej Charlotte były wzorowane na fryzurze Beyoncé z Austin Powers i Złoty Członek, natomiast wygląd Lady Featherington porównał do rudowłosej Elizabeth Taylor.
Zobacz zwiastun drugiej części trzeciego sezonu Bridgertonów!
Źródła: Business Insider, Planet Radio, Mental Floss / Ilustracja wprowadzenia: Bridgertonowie/Netflix
Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.