Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Scenariusz do filmu powstał jeszcze przed 2015? Poznaj 5 ciekawostek o Furiosie: Sadze Mad Max!

Autor: Hanna Kroczek
11 czerwca 2024
Scenariusz do filmu powstał jeszcze przed 2015? Poznaj 5 ciekawostek o Furiosie: Sadze Mad Max!

Mad Max, postapokaliptyczna saga filmowa, która zdobyła serca milionów widzów na całym świecie, to nie tylko historia walki o przetrwanie w surowym, pustynnym świecie. Wśród niezapomnianych postaci, które wypełniają tę brutalną rzeczywistość, szczególne miejsce zajmuje Imperator Furiosa, bohaterka, która zadebiutowała w filmie Mad Max: Na drodze gniewu. Teraz jej losy od dziecka do dojrzałej wojowniczki możemy oglądać w Furiosie: Sadze Mad Max. Poznaj 5 ciekawostek o tym filmie!

Anya Taylor-Joy chciała ogolić głowę do roli jak Charlize Theron

Charlize Theron chciała wrócić do roli Furiosy, jednak razem z reżyserem doszli do wniosku, że mija się to z celem. Obsadzona w jej miejsce została zatem Anya Taylor-Joy. W jednym z wywiadów Theron nazwała młodą aktorkę jedną z najlepszych artystek tego pokolenia. Aby dobrze wykonać swoją pracę, Taylor-Joy chciała ogolić głowę. Okazało się to niemożliwe ze względu na podpisane wcześniej kontrakty. Aktorka od kilku lat działa jako ambasadorka Diora, występując w licznych kampaniach i biorąc udział w wielu eventach.

Chris Hemsworth był pod wrażeniem pracy reżysera

W jednym z wywiadów Chris Hemsworth z radością opisywał pracę na planie u boku George’a Millera:

Kiedy kręcisz film akcji, często próbujesz różnych rzeczy, eksperymentujesz i starasz się, aby sekwencja była jak najbardziej imponująca. Jeśli to możliwe, masz kopie zapasowe i inne opcje, i to może być wyczerpujące. Praca z George’em była odświeżająca, ponieważ każda klatka była przemyślana. Stanowiła część większego planu i przesłania, więc nie było marnotrawstwa. Taki proces twórczy wspiera podróż bohaterów, narrację i całą fabułę. To było wyczerpujące w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wszyscy stawiliśmy się tam i byliśmy gotowi się zaangażować i rzucić w szał pracy, aby służyć temu filmowi, całej serii oraz fanom.

Furiosa: Saga Mad Max" dostanie też wersję czarno-białą - Filmweb

kadr z filmu Furiosa: Saga Mad Max

Scenariusz do filmu powstał wiele lat temu

George Miller, reżyser filmu, powiedział, że scenariusz do Furiosy: Sagi Mad Max powstał jeszcze przed nagraniem Mad Maxa: Na drodze gniewu

Aby spójnie opowiedzieć tę historię, musieliśmy wiedzieć wszystko, co wydarzyło się wcześniej. Dlatego właśnie napisaliśmy historię o Furiosie od chwili, gdy została porwana jako dziecko, aż do momentu, gdy została Imperatorką. Skończyło się na pełnym scenariuszu, z grafiką koncepcyjną i tak dalej. A aktorzy, projektanci i cała ekipa dostała scenariusz przed rozpoczęciem zdjęć do tego filmu.

Wątek romantyczny między Furiosą i Jackiem miał być bardziej oczywisty

George Miller chciał, aby miłość między Furiosą i Pretorianinem Jackiem była bardziej oczywista, szczególnie fizycznie. Tom Burke jednak skutecznie argumentował, że byłoby bardziej sensownie i romantycznie, gdyby odłożyli na bok wszelkie uczucia, które żywią, do czasu, aż uwierzą, że są w stanie coś z nimi zrobić. Miłość może rozkwitnąć, gdy są bezpieczni i na drodze do wolności.

Furiosa: Praetorian Jack's Fate In Mad Max Prequel Confirmed By Star

kadr z filmu Furiosa: Saga Mad Max

Zobacz także: Gdzie Chris Hemsworth trzyma młot Thora? Poznaj 5 ciekawostek o aktorze! Tego nie wiesz o... Anyi Taylor-Joy! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce z Gambitu królowej!

Ilość CGI w tym filmie przebiła dziesięciokrotnie tę z Mad Maxu: Na drodze Gniewu

Podczas gdy Mad Max: Na drodze gniewu zastosowało minimalistyczne podejście do CGI, czyli około 2000 efektów, Furiosa: Saga Mad Max zastosowała ponad 20 000. Ta różnica w ilości jest mocno widoczna podczas seansu. Czy wypada to lepiej, czy gorzej? Ocena pozostaje wam.

Źródło: imdb.com / Ilustracja wprowadzająca: kadr z filmu Furiosa: Saga Mad Max

Studentka dziennikarstwa, miłośniczka szeroko pojętej popkultury. Fanka filmów Marvela, krwawych horrorów i Szekspira. W wolnej chwili czyta książki, robi zdjęcia i chodzi na koncerty. Na wakacjach prowadzi zajęcia filmowe dla dzieci.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.