Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Johnny Depp sprzedawał długopisy! Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!

Autor: Ewa Filipowicz-Gmerek
10 maja 2024
Johnny Depp sprzedawał długopisy! Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!

Johnny Depp urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro. To jeden z najsłynniejszych aktorów Hollywood, któremu ogromną sławę przyniosła m.in. rola w serii Piraci z Karaibów. Jednak już wcześniej pojawił się w wielu cenionych filmach, do których należą np.: Edward Nożycoręki, Co gryzie Gilberta Grape'a, Las Vegas Parano czy Beksa. W ostatnich latach jego kariera nieco podupadła poprzez głośny proces sądowy z byłą żoną, Amber Heard. Niedawno Depp zaczął wracać na plan, dzięki czemu wystąpił chociażby w produkcji Kochanica króla Jeanne du Barry. Poznaj 5 ciekawostek o jednym z najbardziej cenionych aktorów współczesnego kina!

Zajmował się sprzedażą długopisów

Przed debiutem na ekranie Johnny Depp był muzykiem, który pomieszkiwał w samochodzie swojego przyjaciela. W tamtym okresie podejmował różne prace dorywcze, a jedną z nich była posada telemarketera. Jak później wspominał:

Promowałem długopisy przez telefon. Piękno tego zajęcia polegało na tym, że trzeba było dzwonić do nieznajomych i pytać: «Cześć, jak się masz?». Wymyślałeś imię, na przykład: «Hej, tu Edward z Kalifornii, kwalifikujesz się do otrzymania zegara po dziadku lub wycieczki na Tahiti…». Myślę, że to było moje pierwsze doświadczenie z aktorstwem.

Napisał przedmowę do biografii Tima Burtona

Napisał przedmowę do biografii Tima Burtona autorstwa Marka Salisbury’ego pt. Burton on Burton. Aktor przypisuje Burtonowi wiarę w niego i uratowanie go przed byciem „nieudacznikiem, wyrzutkiem i kolejnym kawałkiem niepotrzebnego hollywoodzkiego mięsa”. Warto wspomnieć, że Depp wielokrotnie występował w produkcjach reżysera. Pojawił się w takich tytułach jak: Edward Nożycoręki, Ed Wood, Jeździec bez głowy, Gnijąca panna młoda, Charlie i fabryka czekolady, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, Alicja w Krainie Czarów czy Mroczne cienie. Johnny jest także ojcem chrzestnym dzieci Tima Burtona.

Zobacz również: Robert Downey Jr. z zakazem wjazdu do Japonii! Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!

Fot. Dziennik zakrapiany rumem

Jego przyjaciel to Nicolas Cage

Nicolas Cage i Depp przyjaźnią się od dziesięcioleci. Na samym początku znajomości Nicolas miał zachęcać Johnny'ego do kontynuowania kariery aktorskiej. Pomagał mu także znaleźć pierwszego agenta. Kiedy Cage znalazł się w trudnej sytuacji finansowej w wyniku zaległych podatków, Depp zaproponował mu swoją pomoc.

Odwiedzał dzieci w szpitalach w przebraniu Sparrowa

W 2017 roku Johnny Depp pojawił się w szpitalach dziecięcych w Brisbane w Australii i Vancouver w Kanadzie. Przechadzał się po korytarzach i witał młodych pacjentów w przebraniu Jacka Sparrowa z Piratów z Karaibów. Na YouTube można obejrzeć relację z tego wydarzenia.

Fot. Morderstwo w Orient Expressie

Często występował u boku Heleny Bonham Carter

Johnny Depp pojawił się w kilku filmach u boku Heleny Bonham Carter, czyli byłej partnerki Tima Burtona, z którym również często współpracuje. Wraz z aktorką wzięli udział w takich produkcjach jak: Charlie i fabryka czekolady, Gnijąca panna młoda, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, Alicja w Krainie Czarów, Mroczne cienie i Jeździec znikąd.

Zobacz zwiastun filmu Kochanica króla Jeanne du Barry!

Źródła: Ranker, imdb / Ilustracja wprowadzenia: Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.