Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Największy w Europie festiwal gier wideo, planszówek, komiksów i klimatów retro startuje 7 czerwca 2024 r. w Warszawie

Autor: Weronika Kuźmicz
5 czerwca 2024
Największy w Europie festiwal gier wideo, planszówek, komiksów i klimatów retro startuje 7 czerwca 2024 r. w Warszawie

Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024 odbędzie się w dniach 7 – 9 czerwca w przestrzeniach Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. To już 12. edycja wydarzenia, na które składają się m.in. wystawa niezależnych twórców gier, prezentacje, wykłady, panele, szkolenia oraz konkurs Pixel Awards Europe 2024. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy.

Każda odsłona imprezy to znakomici goście specjalni. Obecność na najbliższej edycji potwierdzili już Jussi Koskela (autor serii gier Deluxe Ski Jump), Simon Butler (filar wielu firm, w tym Ocean, pracował przy ok. 200 grach) czy Clive Townsend (weteran branży, znany między innymi z gier Saboteur! na maszyny 8-bitowe w latach 80.), a także wydarzenia towarzyszące. Podczas najbliższej edycji będą to m.in. Giełda Pixela, Gamedev & Creative Careers Expo, Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym, strefa automatów arcade i flipperów, trzy dni paneli, dyskusji i pokazy filmów, Pixel Unplugged czyli więc planszówki, książki, komiksy i prasa. Całości towarzyszyć będzie zewnętrzna strefa relaksu z foodtruckami oraz Merch Galaxy Tent – raj dla geeków i miłośników fantastyki.

 

źródło: materiały prasowe

Jak co roku odbędzie się międzynarodowy konkurs na najlepsze gry prezentowane podczas Festiwalu: Pixel Awards Europe 2024. Produkcje wybrane przez Jury w eliminacjach zostaną zaprezentowane w strefie wystawienniczej Pixel Expo. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w sobotę, 8 czerwca o godzinie 20.00 na scenie głównej Festiwalu.

Więcej informacji znajduje się na  www.pixelheavenfest.com oraz stronie wydarzenia na Facebooku pod adresem https://fb.me/e/2IYK36U3q 

Relacja z edycji 2023: https://youtu.be/bCrgiL0LvUE?si=D_4dExKA_WB93AoK 

Organizatorem Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven jest wydawca magazynu PSX Extreme. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Prezydenta m. st. Warszawy.

Ilustracja wprowadzająca i źródło: materiały prasowe.

media-library4UBbOy
media-libraryQ93ETT
media-libraryvcg2WS
media-libraryBCfuId
media-library3s72Kl

Wielka kociara i simsiara. Lubi oglądać anime i seriale oraz jest fanką gier Nintendo. Czasem sięgnie po mangę lub inną książkę. Najczęściej, swój wolny czas poświęca na granie i zabawę z rozbrykanym kotem.

Więcej informacji o
Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.