TOP 10 – Serialowe pary LGBT

Obecność postaci LGBT w telewizji jest coraz większa, a prawdopodobnie jeszcze wzrośnie. Niektóre z nich to centralni bohaterowie seriali, ale zdarzają się również bardzo wyraziste charaktery drugoplanowe. W związku z tym, nie dziwi fakt, że w odcinkowych produkcjach pojawiają się pary, które jeszcze bardziej różnicują i przybliżają środowisko LGBT. Poniżej znajdziecie jedne z najbardziej charakterystycznych par LGBT, które dodatkowo przyczyniły się do zmiany ich postrzegania.

10. Jamal (Jussie Smollett) i Michael (Rafael de la Fuente) – „Empire”
Hit telewizji Fox przede wszystkim skupia się na przemyśle muzycznym. Główni bohaterowie, Cookie i Lucious, są bardzo ekscentrycznymi i głośnymi postaciami. Ich syn, Jamal, musi się zmagać z brakiem akceptacji ze strony ojca, który nie rozumie orientacji seksualnej swojego dziecka. Cookie z drugiej strony wspiera Jamala, jak tylko potrafi najlepiej. Jedyną ostoją młodej gwiazdy jest Michael, jego chłopak. Niestety jego postać nie została jeszcze rozwinięta w sposób satysfakcjonujący. Biorąc pod uwagę zainteresowanie „Empire”, można się spodziewać, że bardziej zagłębimy się w ich związek. Ponadto, jest to pierwsza para LGBT w ogólnodostępnej telewizji amerykańskiej, która również dotyka społeczności afroamerykańskiej.

9. Stef (Teri Polo) i Lena (Sheri Saum) – „The Fosters”
Stef i Lena są partnerkami i w trakcie trwania serialu zawierają również związek małżeński. Pierwsza jest policjantką o twardej skórze, druga pracuje w szkole i jest sercem całego domu. Wychowują aż piątkę dzieci, z których jedno jest biologicznym synem Stef, dwójka to adoptowane bliźniaki, a kolejne to rodzeństwo, dla których są rodziną zastępczą. Nie trudno zauważyć, że Lena pozostaje bez biologicznego powiązania rodzinnego, co z czasem zacznie jej przeszkadzać. Para wspiera się, kocha, stara się dawać dobry przykład swoim dzieciom. To nie jest związek idealny, bo tworzą go dwie lesbijki. To związek jak każdy inny, który też ma swoje problemy i przechodzi kryzys, który dwie kochające się osoby starają się przetrwać.

8. Patrick (Jonathan Groff) i Kevin (Russell Tovey) – „Spojrzenia”
Od momentu, kiedy Kevin pojawia się w „Spojrzeniach” czuć pomiędzy nim a Patrickiem ogromne przyciąganie. Ich związek jednak, nie mógł rozpocząć się w gorszym momencie. Kevin jest w długotrwałym i poważnym związku, a dodatkowo zostaje szefem Patricka. Początkowo wydaje się, że zainteresowanie jest tylko jednostronne, ale z czasem okazuje się, że to Kevin robi pierwszy krok. Ich związek jest intensywny, bardzo fizyczny oraz zbudowany na kłamstwie, co z czasem zaczyna im bardzo ciążyć. Sami aktorzy podkreślają, jak bardzo zmieniło się postrzeganie związków homoseksualnych przez społeczeństwo,  po emisji serialu – przede wszystkim w kwestiach seksu.

Zobacz również: TOP 10: Powroty seriali telewizyjnych, na które liczymy

7. Maura (Jeffrey Tambor) i Shelly (Judith Light) – “Transparent”
Urodzona, jako Morton Pfefferman, przeżyła całe swoje życie w ciele mężczyzny, jako profesor nauk politycznych. Kiedy przechodzi na emeryturę, postanawia pokazać swojej rodzinie jej prawdziwe „ja”. Maura Pfefferman jest bardzo przemyślaną i dobrze napisaną bohaterką. Z byłą żoną Shelly tworzą najbardziej wzruszający związek, jaki można znaleźć w telewizji. Wspierają się nawzajem, kiedy ich dzieci zajęte są własnymi problemami. Nie były też najlepszymi rodzicami. Pomimo to, po ich rozstaniu okazało się, że przyjaźń, jaka się pomiędzy nimi narodziła, była najlepszą rzeczą, jaka mogła ich spotkać.

6. Ian (Cameron Monaghan) i Mickey (Noel Fisher) – „Shameless”
Mickey pochodzi z dysfunkcyjnej rodziny i początkowo był tylko młodym złodziejem, który kradł jedzenie ze sklepu. Ma romans z Ianem i kiedy jego ojciec się o tym dowiaduje, brutalność i przemoc tylko eskaluje. Mickey jest chłopakiem z szeregiem problemów emocjonalnych, który wśród szarości i nieszczęścia odnajduje miłość. Jego związek z Ianem jest zdecydowanie najbardziej niekonwencjonalnym, jaki można zobaczyć w telewizji. Jest przepełniony przemocą, co bardzo go wyróżnia. Przez to, że zachowania bohaterów tak bardzo odbiegają od przyjętych norm, bardzo przyciągają do siebie widza. Ian i Mickey zdecydowanie nie są typową parą z komedii romantycznej. Bardzo im również daleko, do ogólnego obrazu homoseksualistów przedstawianych w mediach.

 


5. Mitchell (Jesse Tyler Ferguson) i Cameron (Eric Stonestreet) – “Współczesna Rodzina”
Mitchell i Cam są przykładem typowej, amerykańskiej rodziny. Doskonale pokazują, że przeciwieństwa się przyciągają. Cameron uwielbia dramatyzować i przesadzać, a Mitchell jest tym bardziej stonowanym i odpowiedzialnym. Para wychowuje razem dziecko, a kiedy staje się to możliwe, również biorą ślub. Starając się pogodzić ich różne gusta, zachowania i oczekiwania pokazują, że warto być wobec siebie szczerym.

4. Kurt (Chris Colfer) i Blaine (Darren Cris) – „Glee”
Kurt był jedną z najbardziej wyrazistych postaci serialu „Glee”. W związku z jego stylem ubierania się i preferencjami seksualnymi szybko stał się obiektem prześladowań szkolnych „kolegów”. Blaine z kolei nigdy nie musiał kryć się ze swoją orientacją, chodził do szkoły, gdzie nie stwarzało to żadnego problemu. Ich związek przede wszystkim pomógł Kurtowi przestać się bać. Od Blaina otrzymał wsparcie, dzięki któremu mógł bez strachu realizować kolejne cele i marzenia. Nastolatkowie razem dojrzeli. Zmienili swoje nastawienie na świat, nie zapominając o tym, co jest w życiu najważniejsze.

3. Brian (Gale Harold) i Justin (Randy Harrison) – “Queer as Folk”
Związek Briana i Justina od początku naszpikowany był problemami. Starszy z nich miał bardzo sprecyzowane oczekiwania od potencjalnych partnerów. Nie szukał stałego związku, ale wtedy na jego drodze stanął Justin. Młody chłopak dopiero odkrywał swoją seksualność, zaspokajał ciekawość i zdecydowanie szukał romantycznej miłości. Kiedy się poznają, każdy z nich jest na innym etapie życia. Pomimo to, bardzo się uzupełniają. Przez kilka sezonów obserwowaliśmy, jak bardzo oboje dojrzeli i się zmienili. Justin pomógł Brianowi zrozumieć, że można chcieć od życia więcej niż tylko przygody na jedną noc i że strach przed odrzuceniem można przezwyciężyć. Brian natomiast nauczył Justina asertywności i twardego spojrzenia na świat.

lgbt kino

2. Cosima (Tatiana Maslany) i Delphine (Evelyne Brochu) – „Orphan Black”
Cosima jest jednym z klonów, które pojawiają się, kiedy Sarah odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu. Kobieta jest doktorantką mikrobiologii, która bardzo angażuje się w badania nad sobą oraz swoimi siostrami oraz jest głosem zdrowego rozsądku i przeciwwagą dla Sary. Cosima zakochuje się w Delphine, która wprowadza ją do niebezpiecznego świata gierek i układów. Związek Delphine i Cosimy jest niebywale czuły i wyrozumiały. Kobiety dbają o siebie, ale ciągle mają na uwadze, że grozi im niebezpieczeństwo. Pomimo łączącego ich uczucia, staną po przeciwnych stronach konfliktu, co stanie się przeszkodą nie do przeskoczenia.

Zobacz również: „Orphan Black” – kolejny zwiastun 4. sezonu!

1. Lito (Miguel Angel Silvestre) i Hernando (Alfonso Herrera) oraz Nomi (Jamie Clayton) i Amanita (Freema Agyeman) – “Sense8”
„Sense8” jest pochwałą różnorodności, jaką oferuje świat, nie tylko pod względem narodowości, wyznania i koloru skóry, ale też orientacji i tożsamości seksualnej. Lito jest meksykańskim aktorem, który w swojej pracy wciela się w role silnych macho. Dla niego utrzymanie pozorów twardego mężczyzny jest najważniejsze i w związku z tym jak najdłużej chce utrzymać w tajemnicy swoją orientacje seksualną. Hernando jest wyrozumiały i trwa przy Lito, ale w końcu jego cierpliwość się kończy. Z drugiej strony jest Nomi, kobieta po zmianie płci, która żyje w szczęśliwym związku z Amanitą. Nomi żyje otwarcie i nie ukrywa tego, kim, ani z kim jest – pomimo braku akceptacji najbliższych jej osób. Kobiety wspierają się we wszystkim. Lito i Nomi łączy więcej, niż wszyscy myślą. Pomimo, że kobieta już dawno wyjawiła swoje prawdziwe „ja”, Lito jeszcze zmaga się ze strachem przed odrzuceniem. To ona motywuje go do zmiany i pogodzeniem się z samym sobą. Postaci „Sense8” może bazują na stereotypach, ale wydaje się, że wykorzystują je w sposób pozytywny i korzystny dla siebie.

 W związku z ograniczeniem miejsca, w rankingu nie znalazło się kilka par, które również zasługują na wyróżnienie:

  • David (Michael C. Hall) i Keith (Mathew St. Patrick) – „Sześć stóp pod ziemią”
  • Shane (Katherine Moennig) i Carmen (Sarah Shahi) – „The L Word”
  • Conor (Jack Falahee) i Oliver (Conrad Ricamora) – „How to Get Away with Murder”
  • Piper (Taylor Schilling) i Alex (Laura Prepon) – „Orange is The New Black”

 

ilustracja wprowadzenia i zdjęcia: materiały prasowe

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

komciu515 pisze:

A gdzie Malec pytam się??? Najlepszs para na świecie ever??? Ja wiem, że wyjaśniać nie musze, ale co by było sprawiedliwie Alexander Lightwood nocny łowca i Magnus Ban Wielki Czarownik Brooklyn’u z serialu Shadowhunters!!!!!!!!

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?