Co obejrzeć z dziewczyną? Najlepsze komedie romantyczne ostatnich lat

Zastanawiasz się co obejrzeć z dziewczyną? Odpowiadamy na to pytanie przestawiając ranking najlepszych komedii romantycznych ostatnich lat, które idealnie pasują do seansu dla dwojga. 


 Brzydka Prawda (2009)

Jak to jest naprawdę z tymi dziewczynami i chłopakami? Co zrobić, żeby uwieść faceta i dlaczego wystarczy się bić z koleżanką w kisielu i przedłużyć sobie włosy? Ten bardzo bezpośredni i przezabawny film odpowie Wam na te odwieczne pytania i nie będzie przebierał w słowach. Brzydka Prawda pokazuje, jak to wszystko działa i prawdopodobnie pomoże zrozumieć Wam siebie nawzajem. Katherine Heigl i Gerard Butler jako niezbyt dobrana para bawią na ekranie jak mało kto, a film to naprawdę świetna komedia z pouczającym morałem. Polecamy na długie, zimowe wieczory. 

brzydkaprawdaaaa


Planeta singli (2016)

Przebojowa, tegoroczna, polska komedia romantyczna, która szturmem podbiła rodzime kina, pokonując w naszym kraju pochodzący z fabryki snów film pt. Deadpool, a to przecież nie lada osiągnięcie! Nie od dziś wiadomo, że rzeczony gatunek nie cieszy się poważaniem kinomanów, o czym wspomniano już we wstępie artykułu. Jednakże na dźwięk słów polski kom-rom większość widzów ucieka w popłochu. Przeważnie mają rację, lecz Mitja Okorn pokazał tym razem, że nakręcenie w naszym ojczystym kraju filmu wliczającego się w poczet omawianego gatunku skrojonego na światową skalę to nic trudnego. Planeta Singli traktuje o tytułowym portalu randkowym, który jest tematem przewodnim całego obrazu… Widzimy zatem perypetie pewnej poszukującej miłości kobiety – Agnieszka Więdłocha jako Ania Kwiatkowska – będącej do bólu przewidywalną tradycjonalistką. Z drugiej zaś strony poznajemy przebojowego Tomka Wilczyńskiego – genialny Maciej Stuhr – prawdziwego playboya drwiącego ze wszystkich i ze wszystkiego, dla którego ważne wartości w życiu i uczucia innych to źródło, skarbnica głupoty dla jego kolejnych przezabawnych skeczy. Zderzenie tych dwóch skrajnie odmiennych osobowości, obserwowanie zachodzących w nich zmian po mocnej kolizji to niewątpliwie silna strona filmu. Nie brakuje tutaj wyśmiewania się ze stereotypów, umiejętnej gry słownej, a także przedstawienia portali randkowych i miłości niekiedy w krzywym zwierciadle, jednakże całość zostaje spuentowanym niebanalnym przekazem. Mimo iż sporo tutaj nawiązań do innych filmów, to całość jest genialnie poprowadzona i niesamowicie świeża w porównaniu do pozostałych polskim kom-romów. Zdecydowanie należy obraz zobaczyć! 

Planeta Singli


Dobry Rok (2006)

Nakręcona na podstawie powieści Petera Mayle’a historia opowiada młodym człowieku (Russel Crowe) którego świat obraca się wokół miejskiego zgiełku, krzyku maklerów giełdowych i szelestu banknotów. Pewnego dnia dowiaduje się o śmierci swojego wuja, właściciela francuskiej winnicy na Prowansji. Bohater leci na południe z zamiarem sprzedaży odziedziczonej posiadłości. Na miejsca spotyka się z własną przeszłością oraz z piękną kobietą o imieniu Fanny (olśniewająca Marion Cotillard), z winogronami i z dobrymi, pracowitymi ludźmi z krwi i kości – czyli wszystkim tym, co potrafi zmienić życie człowieka o sto osiemdziesiąt stopni. Piękny, ciepły film na chłodne wieczory, przy którym po prostu nie da się nie uśmiechać. 

goodyear


Vicky Cristina Barcelona (2008)

W jednym ze swoich głośniejszych filmów Allen opowiada o Vicky (Rebecca Hall) i Cristinie (Scarlett Johansson), które spędzają urlop w Barcelonie. Na miejscu poznają uwodzicielskiego artystę (Javier Bardem) i jego byłą żonę, piękną i temperamentną Marię Elenę (Penelope Cruz). Rozpoczyna się kilka dni pełnych iście ognistych emocji. Vicky Cristina Barcelona nie jest może ambitnym dziełem, ale przede wszystkim pięknym wizualnie obrazem, w którym wszystko – od kobiet, po krajobrazy i słynną ścieżkę dźwiękową – jest ładne i pociągające. Pełen ciepłych barw film Allena sprawi, że zatęsknicie za katalońskim słońcem. 

vcb


Narzeczony mimo woli (2009)

Jesteś sama, a kończy Ci się wiza? Do tego jesteś szefową w dobrze prosperującym wydawnictwie? Te dwa aspekty można ze sobą w prosty sposób połączyć. Wystarczy zmusić swojego asystenta (który, a propos, Cię nienawidzi) do udawania najpierw narzeczonego, a potem męża. Komedia oprócz swojej oczywistej roli rozśmieszania pokazuje co w życiu jest najważniejsze. W pamięci długo pozostają sceny w rodzinnym domu Andrew (w tej roli Ryan Reynolds, który znakomicie się spisał), gdzie bryluje przede wszystkim babcia Annie. Dobra zabawa, relaks i świetny humor wyróżniają ten film na tle innych w tym gatunku. 

501 narzeczony mimo woli

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?