• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Spis treści

Kolejny rok ma się ku końcowi, więc wszyscy robimy wielkie podsumowania - co nam w tym roku wyszło, a czego nie zdążyliśmy zrobić. Tak jest też z serialami. Rok 2016 obfitował w bardzo dobre nowości i jeszcze lepsze kolejne sezony znanych już produkcji. Ulubieni bohaterowie zrealizowali swoje marzenia albo zaliczyli spektakularne porażki, a my z wypiekami na twarzy czekaliśmy, żeby zobaczyć to na ekranie telewizora. Mijający rok okazał się przełomowy dla polskiego widza. W końcu mogliśmy skorzystać z oferty Netfliksa, a od niedawna z Amazona. Dzięki temu mamy dostęp do coraz większej ilości znanych, lubianych i co najważniejsze dobrych produkcji. Czas więc na serialowe podsumowanie 2016 roku i 30 tytułów, które zasługują na miano najlepszych.


30. Piraci, sezon 3

Oś akcji 3. sezonu serialu Piraci stanowi zdrada, szaleństwo, niepewne sojusze i walka o życie z morską potęgą cywilizowanego świata ... czyli to, do czego przyzwyczaili nas twórcy w poprzednich latach. Ale czy można im mieć to za złe, skoro opracowali tzw. magiczną formułę? Ponownie doświadczamy niesłychanego dramatu ludzkiego, podlanego sosem kina przygodowego. A to wszystko w przepięknej scenerii południowej Afryki ... No czy można chcieć czegoś więcej?

Zobacz również: Piraci - widowiskowy zwiastun 4. sezonu!


29. Banshee, sezon 4 (ostatni)

Po sieci krążą pogłoski, jakoby finałowa seria Banshee znacznie odstawała swoim poziomem od poprzednich sezonów. Osąd pozostawmy historii oraz przyszłym pokoleniom, natomiast wątpliwości nie podlega fakt, iż ostatni odcinek śmiało można rozpatrywać w kategoriach "najlepszy", oraz "największy". Tak oto kończy się wielkie produkcje! Na zdrowie!


28. Poldark, sezon 2

Można by mniemać, że pierwsze skrzypce w drugim sezonie Poldarka nadal gra tytułowy bohater. Od razu jednak trzeba zaznaczyć, jak wiele w tej grze pobrzmiewa nieczystych nut. To, co na początku sezonu zostało widzowi zasygnalizowane, w późniejszych epizodach wydobywa się na światło dzienne w całej okazałości. Najbardziej sztandarowe zalety postaci – nieustępliwość, honorowość, wierność własnym ideałom – skonfrontowane z określonymi okolicznościami przeradzają się w wady; zamiast o sile charakteru można mówić raczej o słabości, czy wręcz głupocie. Piedestał, który wydawał się nierozerwalnie związany z tym bohaterem, w drugiej serii chwiał się coraz bardziej, by wreszcie zatrząść w posadach i runąć. Jeśli nawet Rossowi (Aidan Turner) uda się odzyskać to, co stracił, do blizny na jego twarzy dołączyła inna, znacznie głębsza i szpetniejsza: o jej istnieniu jeszcze długo nie sposób będzie zapomnieć. 

Zobacz również: Poldark - teaser i nowe postaci 3. sezonu serialu


27. Better Call Saul, sezon 2

Serial Gilligana stoi postaciami, których rozwój zaplanowany jest w najdrobniejszym szczególe. W drugim sezonie nadal widzimy, że Jimmy próbuje robić to, co uważa za słuszne, coraz częściej jednak naginając reguły. Z drugiej strony, znając kontekst jego działań, niekiedy bez trudu jesteśmy go w stanie rozgrzeszyć. Ambiwalentny stosunek do tego gościa jest niesłychanie ważny, a w budowie człowieka z krwi i kości niezwykle pomaga, jak zwykle, fenomenalny Bob Odenkirk. Należy się również cieszyć, że zdecydowanie więcej ekranowego czasu dostaje Jonathan Banks, czyli Mike, równie wspaniały bohater. Jego historia niekiedy wręcz przysłania Jimmy'ego - zdarzyło się kilka razy zapomnieć wręcz, że to przecież serial głównie o nim. Nie jest to jednak wielka wada, bo dzięki temu możemy chociażby oglądać kolejnego dobrze nam znanego z Breaking Bad osobnika, Hectora Salamancę i to w szczycie jego przestępczej formy.


26. Długa Noc

Miniseria HBO Długa noc miała okazać się letnim hitem ramówki. Ciężki kryminał o amerykańskim systemie sprawiedliwości z wyrazistymi postaciami nie do końca sprostał oczekiwaniom, chociaż nie można mu odmówić, że próbował. Serial skupia uwagę na kilku ważnych problemach, które obecnie trapią amerykańskie społeczeństwo. Mowa tu o rasizmie i uprzedzeniach oraz przemęczeniu służb mundurowych i lukach w systemie sprawiedliwości. 

Zobacz również: HBO zapowiada 2017 rok!

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Janicka

Katarzyna Janicka

Redaktor

O mnie:

Autorka bloga zyciowa-alternatywa.blog.pl. Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.