Advertisement
Advertisement

Co obejrzeć po: Supernatural? Podobne seriale dark fantasy

Opowieści o zjawiskach paranormalnych, potwory i wszechobecna groza z pewnością są częścią wielu produkcji. Choć nie ma drugiego takiego serialu, jak Supernatural, który łączyłby tak wiele gatunków i przez tyle lat zaskakiwał widzów, to zdecydowanie nie tylko bracia Winchester ratują w odcinkach świat przed złem. Istnieje wiele produkcji o podobnej tematyce, które czekają na obejrzenie. Zebraliśmy kilka propozycji dla tych, którzy chcieliby zobaczyć coś podobnego do popularnego, liczącego 15 sezonów serialu dark fantasy. Przedstawiamy seriale podobne do Supernatural, które są warte obejrzenia.


SERIALE PODOBNE DO SUPERNATURAL

Egzorcysta

Tak jak w przypadku Supernatural, egzorcyzmy w tym serialu są na porządku dziennym. Angela Rance jest przekonana, że coś złego dzieje się w jej domu. Kobieta zaczyna podejrzewać, że doszło do opętania przez demony. Zwraca się o pomoc do dwóch księży – młodego, ale dość naiwnego Thomasa Ortegi oraz zaprawionego w bojach egzorcysty Marcusa Keane’a. Mężczyźni zostają wciągnięci do niewyobrażalnego koszmaru i łączą siły, by razem stawić czoła złu, które gnieździ się w domostwie Rance’ów. Bezpośredni sequel kultowego horroru z 1973 roku, który zdobył dwa Oscary!

Constantine

Demonów w Supernatural nigdy nie brakowało, dlatego kolejną propozycją jest ekranizacja komiksów Hellblazer. Mistrz okultyzmu i łowca demonów, John Constantine zostaje potępiony i po śmierci ma trafić do piekła. Pomimo swojego przesądzonego losu postanawia walczyć z demonami i za wszelką cenę bronić niewinnych. Podróżuje po kraju wykorzystując swoje zdolności do poszukiwania zła, które może zagrażać ludzkości.

Lucyfer

Nadal pozostajemy w temacie demonów, więc może serial o Władcy Piekieł? Znudzony swoim dotychczasowym życiem Lucyfer, postanawia porzucić swoją funkcję i przenieść się do Los Angeles. Zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego, a z czasem używa swoich nadprzyrodzonych zdolności by pomagać policji w rozwiązywaniu spraw kryminalnych.

Zobacz również: Co obejrzeć po: Shadowhunters? Seriale podobne do młodzieżowego fantasy

Seriale podobne do Supernatural

GRIMM

Kolejny serial prawdopodobnie najbardziej zbliżony do Supernatural, w którym detektyw Nick Burkhardt odkrywa, że pochodzi z rodu pogromców potworów. Umierająca ciotka wyjawia mu rodzinny sekret, którym jest zdolność do rozpoznawania bestii ukrywających się pod postaciami zwykłych ludzi. Nick musi pogodzić nowe wyzwania z pracą, a także utrzymać swoje drugie życie w tajemnicy przed przyjaciółmi.

 Good Omens

Wojna pomiędzy niebem, a piekłem, która może doprowadzić do końca świata, brzmi znajomo? Z pewnością nie tylko to łączy ze sobą te dwa seriale. Gdy na Ziemi pojawia się syn szatana, staje się jasne, iż jest zapowiedzią zbliżającego się armagedonu. By temu zapobiec anioł Azirafal i demon Crowley starają się wpłynąć na chłopca, by otoczony zarówno dobrem, jak i złem wyrósł na normalne dziecko. Okazuje się jednak, że cały czas zajmowali się niewłaściwym chłopcem.

Z Archiwum X

Na koniec zestawienia przedstawiającego seriale podobne do Supernatural zostawiliśmy niewątpliwie obowiązkową pozycję. Produkcja, która spopularyzowała science fiction w telewizji. Kultowy serial o agentach FBI specjalnego wydziału Archiwum X, który zajmuje się dziwnymi i trudnymi do wyjaśnienia zjawiskami. Wszyscy fani zgranego duetu, jakim są Sam i Dean Winchester zdecydowanie powinni polubić Danę i Foxa. Tych dwoje poznajemy, gdy Dana Scully zostaje partnerką agenta Foxa Muldera i w przeciwieństwie do niego, jest sceptycznie nastawiona do zjawisk paranormalnych. Zmienia zdanie, gdy sama jest świadkiem niewytłumaczalnych zjawisk. Chociaż serial nie dobił do 15 sezonów i 327 odcinków, jak Nie z tego świata, to zamyka się z imponującym wynikiem 11 sezonów i 218 odcinków.

seriale podobne do Supernatural


Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Fanka Batmana, fantastyki, horroru i dobrych kryminałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

samya pisze:

Chyba na coś się skuszę, powoli zaczyna mi brakować tego serialu 😁

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?