Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Filmy Blumhouse. Horrory mające najlepsze opinie

Autor: Kacper Domański
13 sierpnia 2024
Filmy Blumhouse. Horrory mające najlepsze opinie

Blumhouse to studio filmowe, które zrewolucjonizowało gatunek horroru, łącząc innowacyjne pomysły z niskobudżetową efektywnością. W ciągu ostatnich lat, filmy studia zdobyły uznanie zarówno krytyków, jak i widzów, oferując świeże podejście do klasycznych tematów, a także wprowadzając nowe trendy w kinie grozy. W naszym rankingu najlepszych filmów od Blumhouse przyjrzymy się najstraszniejszym, najbardziej intrygującym oraz najbardziej wpływowym produkcjom. Od nowatorskich dreszczowców po mroczne historie. Oto filmy Blumhouse - horrory mające najlepsze opinie!

Najlepsze horrory od Blumhouse

1. Uciekaj! (2017)

Debiut reżyserski Jordana Peele'a opowiada historię Chrisa Washingtona, który wyjeżdża z dziewczyną Rose Armitage na weekendowe spotkanie z jej rodziną. Na miejscu Chris zaczyna dostrzegać coraz dziwniejsze zachowania i tajemnice rodziny Armitage, co doprowadza do odkrycia przerażającej prawdy o ich prawdziwych zamiarach. Uciekaj! wyróżnia się inteligentnym scenariuszem, subtelnie wprowadzanym napięciem rasowym oraz znakomitym połączeniem thrilleru z elementami horroru. Peele doskonale eksploruje tematy rasizmu, manipulacji i tożsamości, tworząc zarówno mrożący krew w żyłach film, jak i skuteczny komentarz społeczny. 

2. Split (2016)

M. Night Shyamalan to bardzo nierówny twórca. Potrafi on stworzyć produkcje przechodzące do legendy gatunku, jak i absolutne porażki na granicy grafomanii. Omawiana produkcja z pewnością należy do tych drugich. Fenomenalny James McAvoy wciela się w mężczyznę o 23 osobowościach, który porywa trzy młode dziewczyny. U jego boku wystąpiła Anya Taylor-Joy, wtedy jeszcze rozpoczynająca swoją wielką karierę.

3. Niewidzialny człowiek (2020)

Niewidzialny człowiek opowiada historię Cecilii Kass, która ucieka od swojego kontrolującego partnera, naukowca Adriana Griffina. Wkrótce po jego rzekomym samobójstwie zaczyna jednak doświadczać niewytłumaczalnych zjawisk, sugerujących, że ten nadal ją prześladuje, wykorzystując swoje umiejętności do stania się niewidzialnym. Film skutecznie buduje napięcie i atmosferę paranoi, ukazując, jak Cecilia walczy z zagrożeniem, które dla innych jest niewidoczne, ale dla niej bardzo realne.

4. Czarny telefon (2021)

Drugi raz reżyser m.in. Doktora Strange'a spotkał się na planie filmowym z Ethanem Hawkiem, by stworzyć jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. Scott Derrickson znakomicie odtwarza ponury klimat i społeczny kontekst amerykańskich lat 70., miesza dreszczowiec i horror z dramatem psychologicznym. Gdy do tego dodać niesamowitą kreację Hawke'a jako dziwacznego seryjnego mordercy, ręce same składają się do oklasków.

5. Dziwak (2014)

Dziwak to psychologiczny horror, który w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje technikę found footage. Film opowiada historię Aarona, kamerzysty wynajętego przez nieznajomego mężczyznę, Josefa, który twierdzi, że chce nagrać film dla swojego nienarodzonego dziecka, ponieważ sam jest śmiertelnie chory. Z biegiem czasu Josef zaczyna zachowywać się coraz dziwniej, a jego intencje stają się coraz bardziej niepokojące, co prowadzi do narastającego napięcia i poczucia zagrożenia. 

6. Sinister (2012)

Zanim powstał wspomniany w tym rankingu Czarny telefon, Scott Derrickson nakręcił inny równie głośny film. Gdy w 2012 roku do kin wszedł Sinister, rozbudził on wiele dyskusji. Część osób chwaliło sugestywną produkcję o autorze kryminałów przeglądającym straszliwe nagrania, inni krytykowali pewne bardziej wadliwe aspekty produkcji. Ale fakt faktem, jest to jeden z oryginalniejszych hollywoodzkich filmów grozy XXI wieku ze znakomitą ścieżką dźwiękową oraz fenomenalną grą aktorską.

7. Halloween (2018)

Halloween to kontynuacja kultowego horroru z 1978 roku, która ignoruje wydarzenia z poprzednich odsłon serii, skupiając się na Laurie Strode, która od czterdziestu lat żyje w strachu przed powrotem Michaela Myersa. Kiedy ten ucieka z zakładu psychiatrycznego, rozpoczyna się jego krwawa zemsta, a Laurie, która całe życie przygotowywała się na tę chwilę, staje do ponownej walki z potworem ze swojej przeszłości. Film jest mrocznym i intensywnym horrorem, pełnym napięcia i odniesień do oryginalnego "Halloween".

8. Hush (2016)

Filmy Blumhouse to również produkcje, których akcja dzieje się w jednym miejscu. Hush opowiada historię Maddie Young, głuchoniemej pisarki, która mieszka samotnie w odosobnionym domu w lesie. Jej spokojne życie zostaje zakłócone, gdy do jej domu wkracza zamaskowany morderca. Maddie, odcięta od świata i pozbawiona słuchu, musi znaleźć sposób na przechytrzenie napastnika i przetrwanie tej mrocznej nocy. To napięty, klaustrofobiczny film, który mistrzowsko buduje atmosferę zagrożenia i wykorzystuje ciszę jako kluczowy element grozy.

9. Oculus (2013)

Oculus opowiada historię rodzeństwa, Kaylie i Tima Russellów, którzy w dzieciństwie przeżyli traumę związaną z tajemniczym lustrem. Kaylie wierzy, że antyczne lustro jest nawiedzone i odpowiedzialne za śmierć ich rodziców. Dorosła już dziewczyna postanawia udowodnić jego nadprzyrodzoną moc, podczas gdy Tim, który spędził lata w zakładzie psychiatrycznym, stara się racjonalnie podejść do przeszłości. Film jest pełen zwrotów akcji, w którym granice między rzeczywistością a iluzją zaczynają się zacierać, prowadząc do mrożącego krew w żyłach finału.

10. Zatrzymać morderstwo (2023)

Teraz pora na wbrew pozorom nieco luźniejsze klimaty. Zatrzymać morderstwo to połączenie slashera z komedią, które opowiada historię Jamie, nastolatki, która po zamachach seryjnego mordercy z lat 80. zostaje przeniesiona w czasie do tych czasów. Tam, w retro klimacie pełnym neonów i kaset VHS, dziewczyna stara się rozwiązać zagadkę, powstrzymać mordercę oraz uratować przyszłość. Film łączy elementy horroru i komedii, oferując zabawne i pełne napięcia przygody w stylu lat 80.

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do luźniejszych produkcji. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.