Najlepsze filmy świąteczne! Ranking aktualizowany!

Oto najlepsze filmy świąteczne! Okres bożonarodzeniowy to jeden z najbardziej klimatycznych okresów w ciągu roku, wielokrotnie obrazowany na dużym ekranie. Poniższa lista filmów to kwintesencja świąt! Produkcje wymienione poniżej to w dużej mierze klasyki, które pojawiają się co roku na naszych telewizorach i które należy znać. Zapraszamy!

1. W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju! (1989)

Reżyseria Jeremiah S. Chechik Nasza ocena
100
zobacz zwiastun

Czas Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie Griswoldów to kolejna okazja do przezabawnych zbiegów okoliczności! Nie dość, że przygotowania świątecznych dekoracji doprowadzają Clarka do szału, to na dodatek ma na głowie soporą gromadę niesfornych gości.

polecasz tę produkcję? 40%

2. To wspaniałe życie (1946)

Reżyseria Frank Capra Nasza ocena
95
zobacz zwiastun

Niekiedy los bywa okrutny i to w najmniej spodziewanym momencie. Przekonuje się o tym John Bailey, postawiany w przeddzień Bożego Narodzenia u progu bankructwa. Zdesperowany próbuje popełnić samobójstwo, w ostatniej jednak chwili zostaje od niego odwiedziony przez anioła stróża. Niebiański wysłannik przedstawia mu wizję świata bez niego, dając dowody na to, że życie może być, jak w tytule, wspaniałe i bez wielkich bogactw. Film ten nie jest produkcją pełną optymizmu i radości- to raczej obraz pokazujący pogodzenie się ze swoim losem, nawet tym najgorszym i szukaniem radości w rzeczach pozornie najmniejszych. Piękna klasyka kina, dla której Boże Narodzenie jest tłem dla głębszego przesłania.

polecasz tę produkcję? 100%

3. Powrót Batmana (1992)

Reżyseria Tim Burton Nasza ocena
90
zobacz zwiastun

Powrót Batmana dzieje się w okresie świątecznym i choć pozbawiony jest moralitetów i stawia bardziej na akcje to obraz z udziałem obłędnego Danny’ego DeVito w roli gangstera Pingwina i Michelle Pfeiffer jako Catwoman jest idealnym superbohaterskim epizodem w świąteczny czas. Produkcja ta pokazywała też, że pingwiny naprawdę mogą być niebezpiecznie i to na długo przed kwartetem z Madagaskaru.

polecasz tę produkcję? 100%

4. Mickey: Bajkowe Święta (1999)

Reżyseria Jun Falkenstein Nasza ocena
90
zobacz zwiastun

Disneyowskie największe gwiazdy kreskówek lśnią najjaśniejszym blaskiem w tym zupełnie nowym filmie, który bez wątpienia stanie się przebojem tych jak i przyszłych Świąt Bożego Narodzenia. Myszka Mickey i Minnie wraz ze swymi sławnymi przyjaciółmi Goofym, Donaldem, Daisy i Pluto przywołują wspomnienia o miłości, magii i niespodziankach w trzech cudownych gwiazdkowych historyjkach. Zgodnie ze wspaniałą disneyowską tradycją opowiadania czarownych historii Mickey i Minnie przypominają rok, w którym się w sobie zakochali i pierwszą, niezapomnianą wspólną Gwiazdkę. Goofy i Max opowiadają o swoich zabawnych, zimowych przeżyciach i o wizycie prawdziwego Świętego Mikołaja, która sprawiła, że były to najbardziej magiczne i niezwykłe święta w ich życiu. Trzej weseli siostrzeńcy Donalda wspominają, jak kiedyś życzyli sobie, żeby Gwiazdka była codziennie i jak spełnione życzenie przerodziło się w pełną komizmu katastrofę, a w efekcie pozwoliło im zrozumieć na czym polega prawdziwy duch Bożego Narodzenia. Przepiękna muzyka i wspaniałe Gwiazdkowe piosenki sprawiają, że film "Mickey: Bajkowe Święta" jest znakomitą rozrywką dla całej rodziny.

polecasz tę produkcję? 100%

5. To właśnie miłość (2003)

Reżyseria Richard Curtis Nasza ocena
87
zobacz zwiastun

Literacka forma powieści szkatułkowej może być z sukcesem przeniesiona do kina. Obraz Richarda Curtisa opowiada o losach teoretycznie niepowiązanych ze sobą ludzi, od premiera Wielkiej Brytanii, poprzez zakochanego w swej szkolnej koleżance chłopca, do emerytowanego lwa rock’n’rolla. Akcja mająca miejsce w przeddzień Bożego Narodzenia nie atakuje nas błyszczącymi i lukrowanymi widoczkami, pokazując nieco bardziej przyziemne i realistyczne strony tego burzliwego okresu. Autorzy tworzą lekkie, przyjemne w odbiorze opowieści, nieprzepełnione jednak banalnością i przewidywalnością. Nie wszystkie są sobie równe, tak jak i nie każda postać potrafi zaciekawić, lecz wzajemne przeplatanie się wątków maskuje wady, a specyficzna brytyjskość jest naprawdę miłą odskocznią od amerykańskich produkcji bożonarodzeniowych. Film doczekał się krótkometrażowej kontynuacji, będącej wybornym deserem po seansie

polecasz tę produkcję? 100%

6. Cud na 34. ulicy (1947)

Reżyseria George Seaton Nasza ocena
85
zobacz zwiastun

Nowy Jork wydaje się najbardziej bożonarodzeniowym miastem na świecie. Choinka na Rockefeller Center, gorączka przedświątecznych zakupów zamieniająca się czasem w bitwy rodem godne wrestlerów z WWE i Mikołaje na każdym rogu rozpraszający wszelakie chłody i wieczorny głośnym dzwonieniem. Tak przynajmniej wygląda to w filmach- Cud na 34. ulicy doskonale wpisuje się w ten model. Ociera się on o bożonarodzeniową komercję, jednocześnie skutecznie omijając co bardziej konsumpcyjnych jej aspektów, ukazując idee wiary w św. Mikołaja z dziecięcej perspektywy. Oto kilkuletnia Susan, której matka to szefowa marketingu sieci supemarketów Macy’s, wychowywana jest przez nią w duchu niewiary we wszelkie świąteczne tradycje, w tym użytkownika latających sań. Na przekór temu stają ich sąsiad Fred Gailey i zastępujący marketowego Mikołaja Kris Kringle. Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę- ciepła, sympatyczna rola Edmunda Gwenna sprawia, iż wiara w św. Mikołaja powraca, a jego relacja z Susan przypomina czasy dzieciństwa, w których rozdający prezenty brodacz przynosił najlepsze podarki.

polecasz tę produkcję? 50%

7. Szklana Pułapka (1988)

Reżyseria John McTiernan Nasza ocena
82
zobacz zwiastun

Nakatomi Plaza, Los Angeles. Trwa gwiazdkowe przyjęcie dla pracowników Nakatomi Corporation. Radosny nastrój zmienia się w paraliżujący strach, kiedy w ciągu kilku minut budynek zostaje opanowany przez grupę terrorystów z Hansem Gruberem (Alan Rickman) na czele. W „szklanej pułapce" tylko jedna osoba umknęła uwadze przestępców. John McClane (wspaniała, niezapomniana kreacja Bruce'a Willisa), nowojorski detektyw, znalazł się tam właściwie przypadkowo. Jest zmęczony. Ma przy sobie tylko mały pistolet. Ale stanowi jedyną nadzieją dla sterroryzowanych zakładników, wśród których jest jego żona Holly (Bonnie Bedelia). Podejmuje samotną, nierówną i brawurową walkę.

polecasz tę produkcję? 75%

8. Kevin sam w domu (1990)

Reżyseria Chris Columbus Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Oto bystry dzieciak dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje sam w miejscu dającym mu wielkie możliwości, które skrzętnie wykorzystuje. Pech jednak stawia na jego drodze dwóch niezbyt rozgarniętych rzezimieszków pragnących nieco się wzbogacić w nielegalny sposób. Wcielają się w nich Joe Pesci i Daniel Stern. Ten pierwszy chyba z okazji Gwiazdki porzuca swój nasycony mięsistymi przekleństwami język i pozwala sobie jedynie na niezrozumiałe pomrukiwania w obliczu porażki. Ten drugi to idealny kandydat do Nagrody Darwina. Obok karpia, choinki i prezentów nieodzownym elementem tych dni jest seans Kevina samego w domu.

polecasz tę produkcję? 100%

9. Opowieść Wigilijna (2009)

Reżyseria Robert Zemmeckis Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Może i bez Kevina McAllistera nie wyobrażamy sobie Wigilii i dwóch kolejnych dni, ale ponad bitwą między sprytnym małolatem i mniej sprytnymi włamywaczami unosi się duch Bożego Narodzenia, który nie tylko bawi, ale i uczy. Na podstawie słodko- gorzkiej powieści Charlesa Dickensa stworzono już wiele filmowych adaptacji. W rolę Scrooge’a wcielali się już tacy aktorzy jak Patrick Stewart i Jim Carrey, a niezliczone animowane interpretacje, między innymi Muppetów czy Myszki Miki, rozsławiły ten tytuł wśród najmłodszych, udowadniając, że jest to historia ponadczasowa. Oto bogaty Ebenezer Scrooge przeczuwa nadchodzące Boże Narodzenie, a nie jest to jego ulubiony czas w roku. Nie ulega przymusowej uprzejmości, nie czuje się zobowiązany do rozdawania podarków, a wizyta u najbliższych jawi się w jego głowie jako odwiedziny u samego diabła. Pewnej nocy odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela i wspólnika, wytykający mu jego wady i przestrzegający go przed nieuchronnym. A to dopiero początek nadnaturalnych wizytacji. Charles Dickens mistrzowsko wykreował strukturę swej powieści, która znakomicie prezentuje się w rozmaitych interpretacjach, zawsze zachowując swą mądrość. Opowieść Wigilijna należy do tej grupy historii, która nie ulega przedawnieniu- spora liczba filmów na jej podstawie i interpretacji w innych formach przekazu tylko tego dowodzi.

polecasz tę produkcję? 67%

10. Miasteczko Halloween (1993)

Reżyseria Hendy Selick Nasza ocena
77
zobacz zwiastun

Tim Burton to jeden z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów, którego produkcje nacechowane są gotyckimi i groteskowymi elementami. Nic więc dziwnego, że powyższy tytuł łączy tradycję Bożego Narodzenia z Halloween. Niejaki Jack Skellington zamieszkuje miasto strachów i upiorów. Pewnego dnia trafia do świata, gdzie obchodzone jest Boże Narodzenia i po swojemu je pojmując, porywa samego św. Mikołaja. Co dzieje się dalej można się domyślić. Kukiełkowa animacja filmu pomysłu Burtona wnosi do niego pewną niepokojącą atmosferę, ale każdy, kto zna twórce Soku z żuka wie, że jego potworności nie przekraczają granic dobrego smaku i pod okiem opiekunów co wrażliwsze małoletnie dusze mogą poznać perypetie Jacka Skellingtona.

polecasz tę produkcję? 80%

11. Wiedźmikołaj (2006)

Reżyseria Vadim Jean Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Niezapomniany sir Terry Prachett stworzył jedno z najbarwniejszych uniwersów fantasy - Świat Dysku. Wnuczka Śmierci, Susan, słysząc wieści o zaginięciu Wiedźmikołaja, postanawia wziąć w swoje ręce obdarowanie mieszkańców Dysku prezentami. Film doskonale zachowuje klimat prozy Prachetta, a on sam zaszczyca widza swą obecnością. Wstęp dla leniwych do jednego z najoryginalniejszych światów literackich, a do tego zabawna bożonarodzeniowa opowieść nasycona humorem i wdziękiem o wielorakim znaczeniu.

polecasz tę produkcję? 67%

12. Kevin sam w Nowym Jorku (1992)

Reżyseria Chris Columbus Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Kevin McCalister (Macaulay Culkin) znowu daje się we znaki - tym razem mieszkańcom Nowego Jorku. z odpowiednią ilością gotówki i kart kredytowych, zamienia metropolię w swój prywatny plac zabaw. Najwięcej utrapienia mają z nim znani z poprzedniego filmu dwaj gamoniowaci włamywacze Joe Pesci i Daniel Stern, którzy właśnie w Nowym Jorku planują swój wielki skok.

polecasz tę produkcję? 75%

13. Holiday (2006)

Reżyseria Nancy Meyers Nasza ocena
72
zobacz zwiastun

Amanda Woods (Cameron Diaz) jest właścicielką świetnie prosperującej agencji reklamowej w południowej Kalifornii. Iris Simpkins (Kate Winslet) redaguje kolumnę towarzyską w popularnej londyńskiej gazecie. Obie kobiety nie znają się, dzielą je tysiące kilometrów, łączy jedynie to, że są samotne i chcą oderwać się od smutnej rzeczywistości. Przypadkiem spotykają się na stronie oferującej wakacyjną zamianę domów. Szybko dochodzą do porozumienia. Amanda zamieszkuje na uroczej prowincji w domku Iris, a Iris zajmuje posiadłość Amandy. Nie spodziewają się tylko jednej rzeczy - romansu. Amanda szybko ulega urokowi brata Iris - Grahama (Jude Law), natomiast na drugim końcu świata, Iris poznaje współpracownika Amandy, Milesa (Jack Black).

polecasz tę produkcję? 100%

14. Nieoczekiwana zmiana miejsc (1983)

Reżyseria John Landis Nasza ocena
72
zobacz zwiastun

W obrazie z udziałem Dana Aykroyda i Eddiego Murphy’ego odtwarzani przez nich bohaterowie zamieniają się swoimi żywotami. Bufonowaty Louis Winthorpe III odkrywa wątpliwe uroki życia Billie’go Ray Valentine, któremu z kolei przychodzi żyć w przepychu świata nowojorskiej socjety. Niepodważalny talent aktorski obu panów i sprytnie wpleciony w fabułę świąteczny morał sprawiają, że film ten jest idealnym kandydatem na bożonarodzeniowy seans.

polecasz tę produkcję? 100%

15. Ekspres polarny (2004)

Reżyseria Robert Zemeckis Nasza ocena
69
zobacz zwiastun

Historia Roberta Zemmeckisa opowiada o pewnym chłopcu, któremu dane jest odbyć podróż prosto do siedziby św. Mikołaja na Biegunie Północnym i to w nie byle wehikule. Chris zmierza wśród śniegów niesamowitym pociągiem zwanym Ekspresem Polarnym. Widowiskowa produkcja, pełna magicznej atmosfery jest wspaniałym dowodem na to, że animacja świąteczna to widowisko cieszące oko i wypełniające serce pozytywną, gwiazdkową energią.

polecasz tę produkcję? 100%

16. Kronika świąteczna (2018)

Reżyseria Clay Kaytis Nasza ocena
69
zobacz zwiastun

Kronika świąteczna to najświeższa propozycja dla najmłodszych widzów wypatrujących pierwszej gwiazdki i  św. Mikołaja. Film promuje zdrowe tradycje i wyczula wrażliwość na istotę miłości w rodzinie. Boże Narodzenie to dobry czas na wszczepianie dzieciom solidnych wartości. Z pewnością dorośli też odnajdą w sobie jeszcze pierwiastek dzieciństwa i będą się równie dobrze jak ich pociechy. Nowoczesne efekty specjalne i  rodzeństwo przypadkowo rozbijające sanie św. Mikołaja. Po tym wszystkim wyruszają z nim w pełną przygód podróż, by uratować Boże Narodzenie.

polecasz tę produkcję? 100%

17. Family Man (2000)

Reżyseria Brett Ratner Nasza ocena
68
zobacz zwiastun

Sukces to pojęcie płynne - dla jednego będzie to prestiżowa posada i sowite zarobki, dla drugiego- szczęśliwa rodzina i niespieszny żywot. Odtwarzany przez Nicholasa Cage’a należy do pierwszej grupy osób, odnosi sukcesy zawodowe i finansowe, a namiastką relacji z bliskimi są sporadyczne spotkania z kobietami. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia budzi się obok swej dawnej miłości w świecie, w którym jego konto jest znacznie szczuplejsze, a nowa posada jest daleka od jego ambicji. Na dodatek nadchodzi Boże Narodzenie, a on zmuszony jest do wszystkich familijnych rytuałów z nim związanych. Bohater próbuje więc powrócić do swego dawnego życia, ale czy było ono tak wspaniałe, jakim je zapamiętał? Cage tworzy tu świetny duet z Teą Leoni, zaś sam film niesie pewien morał, nienachalny i nieinfantylizujący fabuły.

polecasz tę produkcję? 67%

18. Książę w Nowym Jorku (1988)

Reżyseria John Landis Nasza ocena
66
zobacz zwiastun

Książę w Nowym Jorku. Ktoś powie - stare. Niestety starość nie ma tutaj nic do rzeczy. Jest to znakomita komedia z czasów świetnej formy Eddiego Murphy'ego. Mimo upływu lat w produkcji drzemie olbrzymia moc przyciągania i rozśmieszania. Lekkość fabuły i gry aktorskiej jest porażająco dobra. W filmie pokazano historię Afrykańskiego księcia Akeem'a, który przyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu żony. Bohater dla zbudowania głębokich relacji, nikomu nie zdradza swojego pochodzenia. Boże Narodzenie to idealny czas na przypomnieniu sobie losów Murphy'ego między innymi ze względu na spowity śniegiem Nowy Jork.

polecasz tę produkcję? 75%

19. Zły Mikołaj (2003)

Reżyseria Terry Zwigoff Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Jak to zwykle bywa przed Świętami Bożego Narodzenia, tłumy ludzi wybierają się na wielkie świąteczne zakupy. Korzystając z ogólnego zamieszania i przedświątecznej gorączki, wśród kupujących grasuje dwóch oszustów przebranych za Świętego Mikołaja i jego elfa, kradną oni co popadnie. Jednak na ich drodze staje nieoczekiwanie spotkany 8-latek, który pokazuje im i uświadamia prawdziwe znaczenie i czar Świąt Bożego Narodzenia.

polecasz tę produkcję? 100%

20. Jack Frost (1998)

Reżyseria Troy Miller Nasza ocena
62
zobacz zwiastun

W okresie Bożego Narodzenia nawet najbardziej zapracowani ludzie starają się spędzać je razem z rodziną. Tytułowy bohater odtwarzany przez Michaela Keatona najwyraźniej sądzi jednak inaczej. Jako ciągle zabiegany muzyk, w nadmiernym pośpiechu zmierza ku wigilijnej kolacji. Niestety nie dociera do domu, ginąc w wypadku samochodowym po to, by rok później wrócić jako śniegowy bałwan. Rok minął i realia dla jego żony i syna się zmieniły a on, jako kawał myślącego śniegu, musi zrozumieć swoje błędy jak najszybciej i naprawić swoje błędy, przywracając swemu synowi wiarę w Boże Narodzenie i siebie samego jako ojca. I jak to bywa z bałwanami- jego czas jest ograniczony.

polecasz tę produkcję? 67%

21. Śnięty Mikołaj (1994)

Reżyseria John Pasquin Nasza ocena
61
zobacz zwiastun

Historii, w których św. Mikołaja zastępuje ktoś zgoła do tego nieodpowiedni, jest wiele. Wśród nich wyróżnia się Śnięty Mikołaj z Timem Allenem w roli głównej. Jego bohater to pracoholik, do tego człowiek bez będący ciasno zamknięty w ramach sztywniactwa i kompletnie nierozumiejący klimatu Gwiazdki. Pech chciał, że pewnego dnia nakrywa Mikołaja podczas akcji powodując przy okazji wypadek uniemożliwiający mu dalszą służbę. Tym samym skazuje się na służbę w czerwonym kubraku i kierowanie latającymi saniami i przy okazji uszczęśliwiając dziatwę i odkrywając siebie na nowo.

polecasz tę produkcję? 67%

22. Gremliny rozrabiają (1984)

Reżyseria Joe Dante Nasza ocena
61
zobacz zwiastun

Billy Peltzer otrzymuje w prezencie urocze włochate stworzonko bijące na głowę wszelakie interaktywne ustrojstwo. Istnieją jednak trzy ważne zasady- nie może ono mieć kontaktu z wodą, być karmione po północy ani wystawiane na światło. Jednak czyż zasady nie są po to, by je łamać? Wkrótce z kudłatego słodziaka powstaje stwór złośliwy niczym urzędnik na kilka minut przed zakończeniem pracy - Gremlin. Na dodatek zaczyna się rozmnażać, stając się realnym zagrożeniem. Gremliny dziś to obraz kultowy i choć niektóre efekty są obecnie dość toporne, to właśnie ta cecha czyni film niepowtarzalnym. Jeśli ktoś chce odreagować od sympatycznych komedyjek i historii z morałem- niech sięga po ten tytuł.

polecasz tę produkcję? 100%

23. Grinch: Świąt nie będzie (2000)

Reżyseria Ron Howard Nasza ocena
61
zobacz zwiastun

U większości ludzi świąteczny klimat budzi radość, ale pośród uśmiechniętego tłumu zdarza się jednostka, u której uśmiechnięty darczyńca od Coca- Coli i kolędy budzą co najmniej niesmak. Kimś takim jest Grinch - pokryte zielonym futrem indywiduum o chronicznie niezadowolonej minie, ziejące prawdziwą nienawiścią do tych trzech szczególnych dni w roku. Na domiar złego jest on osamotniony w swym światopoglądzie- mieszkańcy sąsiadującego z jego siedzibą Ktosiowa pałają wręcz bałwochwalczym kultem do choinki i całej otoczki Gwiazdki. Grinch nie mogąc znieść radosnych hałasów i świateł postanawia zepsuć im celebrację. W roli głównej występuje Jim Carrey, znakomicie prezentujący postać stetryczałego samotnika, jakim jest Grinch. Godna uwagi jest narracja - nieco wierszowana, kojarząca się z baśniami z lat dziecięcych, co w połączeniu ze świątecznymi ozdobami i słodkimi nastrojami mieszkańców Ktosiowa momentami sprawia, iż czuje się wielką chęć do aliansu z Grinchem. Postawa tytułowego bohatera niejednokrotnie zresztą jest słuszna - ukazuje ona hipokryzję i sztuczność niektórych bożonarodzeniowych rytuałów, wyrzucanych niczym resztki z wigilijnego stołu tuż po 26 grudnia.

polecasz tę produkcję? 67%

24. Elf (2003)

Reżyseria John Favreau Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Uwielbiam komediowy talent Willa Farrella. Może i jest dość prostolinijny i opierający się na dość ciamajdowatej fizjonomii aktora, ale produkcje jak Elf warte są dzięki temu uwagi, mimo prostego scenariusza. Oto Buddy, wychowany przez św. Mikołaja elf zostaje wysłany przez niego prosto do Nowego Jorku w celu odnalezienia swego prawdziwego ojca. Wieloletnia izolacja od prawdziwego świata, mentalność dzieciaka i mało przyjazne dla osobnika w jego stroju nie ułatwiają mu tego zadanie. Tylko jednak on może przywrócić swemu ojcu i młodszemu bratu wiarę w Boże Narodzenie i przypomnieć jaka jest jego prawdziwa istota.

polecasz tę produkcję? 50%

25. Święta Last Minute (2004)

Reżyseria Joe Roth Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Czasami odnoszę wrażenie, że w okolicach różnorakich świąt ludzie przechodzą na inny tryb, jakże odmienny od codziennego. W przypadku Bożego Narodzenia wydawać by się mogło, że pełen serdeczności, życzliwości, ale i zakupoholizmu. Wszyscy są weseli, rozśpiewani i życzą głośno wesołych świąt – spróbujcie jednak nie świętować z nimi… Powyższy obraz prezentuje zjawisko bożonarodzeniowego ostracyzmu społecznego. Małżeństwo Kraknków pod nieobecność córki postanawia ominąć kosztowne uroczystości gwiazdkowe i wyjechać w cieplejsze rejony na urlop. Oboje uważają to za świetny pomysł, w przeciwieństwie do swoich sąsiadów. Pozornie prosta fabuła pokazuje jak działa presja społeczna w krzywym zwierciadle i udowadnia, że terror siać może nawet ozdobny bałwan.

polecasz tę produkcję? 0%

26. Świąteczna gorączka (1996)

Reżyseria Brian Levant Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Jest nieustraszony - walczy z terrorystami, zabójcami, przybyszami z obcej planety. Teraz czeka go największe wyzwanie - zlokalizowanie i zdobycie pewnej, wzbudzającej ogromne emocje zabawki. Ma na to 24 godziny. Arnold Schwarzenegger występuje w roli zamożnego businessmana Howarda Langstona. Kocha swoją rodzinę, lecz zawodowe obowiązki pochłaniają go tak bardzo, że nie poświęca jej wystarczającej ilości czasu i uwagi. W ostatniej chwili przypomina sobie, że obiecał synkowi na Gwiazdkę zabawkę przedstawiającą popularnego Turbo-Mana. Sklepy z zabawkami oblężone są przez tłumy kupujących, a Turbo-Man jest nieosiągalny. Podczas szaleńczej wędrówki po mieście, Howarda prześladuje niewiarygodny pech i... szalony listonosz (Sinbad), który także zdecydowany jest na wszystko, aby zdobyć wymarzoną zabawkę dla swego syna. Wyścig z czasem przeradza się w prawdziwą wojnę dwóch zdeterminowanych ojców.

polecasz tę produkcję? 75%

Ilustracja główna: kadr z filmu Witaj, Święty Mikołaju!

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Madziowska pisze:

Jezu, ten Chevy Chase xd nienawidzę chłopa

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?