Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Najlepsze komedie dla dorosłych | TOP 20

Autor: Kacper Domański
10 maja 2024
Najlepsze komedie dla dorosłych | TOP 20

Komedie bez wątpienia stanowią jeden z najchętniej oglądanych gatunków filmowych. Zapewne każdy z nas potrzebuje chwili rozluźnienia przy filmach dostarczających sporej dawki humoru. Niemniej jednak niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie dla dojrzałej widowni. Z tego powodu przygotowaliśmy ranking prezentujący komedie dla dorosłych, które zdecydowanie warto obejrzeć!

Wbrew temu, że komedie są gatunkiem niesamowicie popularnym, często nie prezentują one najwyższego poziomu. W naszym zestawieniu wybraliśmy te, które najbardziej powinny Was rozśmieszyć. Jeśli znacie inne dobre komedie dla dorosłych, które bawią do łez, podzielcie się tytułami w komentarzach! 


Najlepsze komedie dla dorosłych

Supersamiec (2007)

fot. kadr z filmu Supersamiec

Nasze zestawienie najlpeszych komedii dla dorosłych otwiera Supersamiec z 2007 roku. Film opowiada historię przyjaciół Setha (Jonah Hill) oraz Evana (Michael Cera), którzy kończą ostatni rok liceum. Chcąc dostać się na jedną z imprez organizowanych przez podobającą się Sethowi Jules (Emma Stone), chłopaki muszą zdobyć alkohol. W tym celu pomoże im uważany powszechnie za nieporadnego Fogell (Christopher Mintz-Plasse), który posiada fałszywy dowód osobisty. Plan doskonały, jednak szybko zaczyna dochodzić do niespodziewanych oraz iście komicznych obrotów spraw.

Zombieland (2009)

Zombieland
Kadr z filmu Zombieland
Komedie dla dorosłych przyzwyczaiły nas do prezentowania głównych bohaterów, którzy ze sobą kontrastują. Nie inaczej jest w przypadku filmu Zombieland, gdzie postacie Woody'ego Harrelsona oraz Jessego Eisenberga są jak ogień i woda. Na dodatek produkcja oferuje świeże spojrzenie na motyw zombie utrzymany w wyjątkowo luźnym oraz zwariowanym tonie.

Borat (2006)

kadr z filmu Borat
Nawet jeśli ktoś nie widział Borata istnieje duże prawdopodobieństwo, iż kiedyś miał styczność z tą postacią w Internecie. Nic dziwnego, bowiem Sacha Baron Cohen wykreował postać kultową. Na dodatek film obfituje w niebanalny, szokujący i całkiem inteligentny humor.

Ted (2012)

kadr z filmu Ted
Niech Was nie zmyli pluszowy miś w roli głównej, gdyż Ted to zdecydowanie nie jest film przeznaczony dla dzieci. Niemniej tytułowy pluszak (dubbinguje Seth MacFarlane) tworzy z bohaterem granym przez Marka Wahlberga zgrany i niebanalny duet, który dostarcza sporą dawkę rozrywki.

Kac Vegas (2009)

Najlepsze filmy o imprezach
Fot. kadr z filmu Kac Vegas
Komedia, która doczekała się swej trylogii. Nic dziwnego, gdyż główni bohaterowie w zestawieniu ze zwariowaną fabułą, na której wpływ ma przede wszystkim tytułowy "kac", tworzą świeżą, pełną uroku komedię. Na dodatek warto przypomnieć, iż produkcja ta otrzymała Złoty Glob dla najlepszej komedii lub musicalu.

Big Lebowski (1998)

fot. kadr z filmu Bodyguard Zawodowiec
Ryan Reynolds i Samuel L. Jackson w jednym filmie to bez wątpienia potężny duet. Pomysł na fabułę Bodyguarda Zawodowca również był ciekawy. Ochroniarz musi zadbać o bezpieczeństwo zabójcy, który postanowił zeznawać przeciwko złym ludziom. Prowadzi to do pełnej akcji komedii dla dorosłych, która doczekała się równie zabawnego sequelu.

To już jest koniec (2013)

fot. kadr z filmu Duże dzieci
Ta seria to komedie dla dorosłych idealne dla rodziców, którzy chcą na chwilę odetchnąć od swoich pociech. Duże dzieci posiadają sporą dawkę humoru wymieszaną z nutką nostalgii, dzięki czemu widzowie będą chcieli się poczuć niczym bohaterowie filmu. Co najważniejsze, jak wskazuje tytuł, w każdym z nas kryje się dziecko.

Kolejne tytuły zestawienia: Najlepsze komedie dla dorosłych na następnej stronie

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do luźniejszych produkcji. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.