Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

galapagos

Najlepsze seriale LGBT+ na Netflix | TOP 20

Autor: Bianka Turzyńska
16 lipca 2024
Najlepsze seriale LGBT+ na Netflix | TOP 20

W tym rankingu polecamy 20 najlepszych queerowych seriali, które można znaleźć na Netflix. Każdy z tych seriali jest unikalny i porusza tematy, takie jak dorastanie, tożsamość, miłość, akceptacja, czy problemy mniejszości. Netflix czasami zawodzi, ale mimo wszystko jednym z jego największych atutów jest jej różnorodność oraz gotowość do przedstawiania opowieści z różnych perspektyw, w tym tych często pomijanych przez tradycyjne media. Niezależnie od tego, czy jesteście członkami społeczności LGBTQ+, czy sojusznikami, przedstawione seriale dostarczą Wam rozrywki i każdy powinien znaleźć wśród nich coś dla siebie. 

Najlepsze seriale LGBTQ+ na Netflix:

20. Jeszcze Nigdy… (2020)

Choć serial Jeszcze nigdy… nie skupia się w całości na queerowym wątku, warto go uwzględnić na liście. Piszę o nim z tego względu, że posiada rewelacyjnie napisaną lesbijską relację i jest adwokatem głosów mniejszości. Jeszcze nigdy… to serial Mindy Kaling inspirowany jej własnymi doświadczeniami z bycia młodą Induską w Stanach Zjednoczonych. To nie tylko przyjemna młodzieżowa rozrywka o szkolnych miłostkach, ponieważ jest także hołdem dla rodzimych tradycji twórczyni. Widzimy w nim zderzenie dwóch odmiennych światopoglądów, różnych rzeczywistości, w którym bohaterki wraz ze swoimi rodzinami muszą się odnaleźć. Główna bohaterka to Devi, nastolatka, która dąży do popularności w swoim liceum, jednak przeszkadza jej w tym (według niej) pochodzenie i rodzina. Układa więc plan, który ją i jej przyjaciółki uczyni najbardziej rozpoznawalnymi dziewczynami w szkole. Poza Devi, w serialu występuje Fabiola, która jest lesbijką, jednak boi się dokonania coming outu przed swoją mamą. Choć nie jest to główny wątek, decydująco wpływa na inne bohaterki, a losy Fabioli są dobrze napisaną, ciekawie rozwijającą się historią. 

19.  The Umbrella Academy (2019)

The Umbrella Academy może nie być serialem najwyższych lotów, jednak warto go uwzględnić w rankingu Top 20 Najlepszych Queerowych Seriali na Netflixie, ponieważ dostarcza sporo rozrywki, scen walki oraz posiada trans-reprezentację, którą ciężko odnaleźć w innych produkcjach. Inspirowana komiksem Gerarda Way'a (tak, tego z My Chemical Romance), opowieść przybliża widzom losy rodzeństwa Hargreeves. W dzień śmierci swojego przybranego ojca, któremu mają za złe błędy przeszłości, dowiadują się, że tylko oni mogą powstrzymać koniec świata. Pomimo trudności i dzielących ich konfliktów łączą siły, by stanąć na wysokości zadania. The Umbrella Academy nie jest serialem idealnym, jednak przyciąga nieprzewidywalnymi zwrotami akcji w połączeniu z charyzmatycznymi bohaterami, którzy razem tworzą (niedoskonałą) patchworkową rodzinę. 

18. Atypowy (2017)

Ta produkcja ma szczególne miejsce w moim prywatnym rankingu seriali, ponieważ mimo wielu obowiązki wraz z mamą znajdowałyśmy czas, by usiąść letnimi wieczorami razem i pokibicować bohaterom Atypowego. Osiemnastoletni Sam jest w spektrum autyzmu, co sprawia, że całe jego życie jest zaplanowane przez nieco nadopiekuńczą matkę. Pewnego dnia chłopak decyduje, że chciałby wyrwać się spod rodzicielskiej kurateli i zacząć funkcjonować, jak każdy inny nastolatek. W skład jego planu wchodzi znalezienie sobie dziewczyny. Pomaga mu w tym jego najlepszy przyjaciel, Zahid. Atypowy to serial, na którym można się równie często śmiać co płakać, a jego najlepszą częścią jest to, że nie skupia się tylko na Samie. Bo tak naprawdę opowiada o całej rodzinie, która musi na nowo wypracować wzajemne relacje. Mama Sama musi odnaleźć się w sytuacji, w której syn nie chce już jej ciągłej opieki. Tata Sama, Doug, pragnie nawiązać lepszy kontakt z synem i naprawić relacje ze swoją żoną. Natomiast Casey, siostra Sama, próbuje sobie poradzić z tym, że całe życie spędziła w jego cieniu. 

17. Dom Kwiatów (2018)

Dom Kwiatów stanowi ciekawą zabawę konwencją tak zwanej latynoskiej telenoweli, która przeniesie widzów do domu rodziny de la Mora. Pozornie idealna familia dorobiła się na biznesie kwiatowym. Matka, Virginia, dba o dobry wizerunek swoich krewnych i dzieci. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, kiedy podczas ważnej celebracji odkrywają…zwłoki kochanki pana domu. Rodzina de la Mora musi zmierzyć się z prawdą o sobie, co przyczynia się również do kilku coming outów. Mamy w serialu  między innymi reprezentację osób trans, czy biseksualnych. Akcja jest wartka, a każdy odcinek jest wręcz naszpikowany dramą, którą, nie ukrywajmy, każdy od czasu do czasu lubi obejrzeć. Choćby i w fikcyjnym świecie kwiatowego imperium. 

16. Q-force (2021)

Wśród Top 20 Seriali LGBTQ+ na Netflixie powinno znaleźć się przynajmniej kilka animacji. Jedną z najbardziej wartych obejrzenia na pewno jest Q-Force. Pełna akcji, kryminalnych zagadek, queerowa satyra na Jamesa Bonda wciąga od pierwszego odcinka i nie puszcza aż do ostatniego. Po dziesięciu latach agent Steve Maryweather powraca do zawodu. Zbiera własny oddział przebojowych agentów, aby udowodnić w West Hollywood, czego jest wart. Q- Force jest serialem o nietypowym humorze, który być może nie przemówi do wszystkich, ale jeśli poszukujecie dobrej, niezobowiązującej rozrywki, warto włączyć Netflixa i poświęcić kilka chwil tęczowej drużynie.

15. AJ and the Queen (2020)

RuPaul, ikona dragu w feel good serialu na poprawę humoru? AJ and the Queen spełnia wszystkie wymogi. Performer Robert pod pseudonimem Ruby Red, zostaje oszukany przez swojego partnera i ograbiony ze skrupulatnie oszczędzanych pieniędzy. Aby zebrać pieniądze na otwarcie swojego wymarzonego klubu, musi wyruszyć w trasę. W drogę wchodzi mu AJ, wygadany dziesięciolatek, który po ucieczce z domu chce dostać się do Teksasu. Odtąd drag queen i mały uciekinier podróżują razem zdezelowanym kamperem i powoli zaczynają się do siebie przywiązywać. Warto dodać, że w serialu występują sławne persony znane z RuPaul's Drag Race, takie jak Bianca Del Rio, Katya Zamolodchikova, Jujubee, czy Jinx Monsoon. Zabawna, urocza, pełna cekinów, kampu i przede wszystkim serca historia, poruszy nawet najbardziej zatwardziałych widzów. 

14. To nie jest OK (2020)

To nie jest OK należy do sporej grupy dobrze zapowiadających się seriali Netflixa, które nie dostały niestety wznowienia na drugi sezon. Co by się stało, gdyby kultowa Carrie Stephena Kinga spotkała się ze Stranger Things? To nie jest OK odpowiada na to pytanie. Główna bohaterka, Sydney, to nieco wycofana nastolatka, która wraz z dwójką przyjaciół, Stanleyem i Diną, mierzy się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi liceum. Jednak to nie wszystko. Rodzina Sydney ma głęboko pogrzebany mroczny sekret, który dziewczyna odkrywa wraz z budzącymi się w niej mocami. 

13. Smoczy Książę (2018)

Smoczy Książę to kolejna animacja, która powinna zająć miejsce na liście Top 20 Queerowych Seriali Netflixa. Ta pięciosezonowa historia w świecie high fantasy odświeża nieco oklepane konwencje gatunkowego kina. W krainie Xandria elfy, smoki i ludzie żyli kiedyś w zgodzie. Po tym jak ludzie zawiedli, rozpoczął się tysiącletni konflikt. Światu grozi wojna. Zabity został Smoczy Król, a jajo Smoczego Księcia, uprowadzone. Dwaj książęta, Ezra i Callum, obierają sobie za cel honoru odzyskać jajo i uniknąć rozlewu krwi. 

12. Martwi Detektywi (2024)

Martwi Detektywi to Pogromcy Duchów na miarę naszych czasów. Kto zatęsknił za historiami o zjawach i upiorach, powinien dać Edwinowi i Charlesowi szansę. Tytułowi Martwi Detektywi zajmują się, jak można się spodziewać, rozwiązywaniem problemami z zakresu tych supernaturalnych. Nasi bohaterowie podejmą się wszystkiego, od przeprowadzenia zagubionej duszy na drugą stronę, po eksmisję chochlików. Protagoniści są niezwykle ciekawi, a ich przygody naprawdę dobrze się ogląda. Osiem odcinków, które na razie są dostępne, to idealna propozycja na popołudniowy binge-watch w wolnym dniu. 

11. Królowa (2022)

Wśród najlepszych seriali LGBT+ Netflixa, warto uwzględnić rodzimą produkcję, która zrobiła wokół siebie trochę szumu. W główną rolę Sylwestra (którego alter ego to drag queen Lotta) wciela się ceniony polski aktor, Andrzej Seweryn. Sylwester jest paryskim krawcem i performerem, który wraca po latach do Polski, żeby pomóc swojej chorej córce Wiolettcie (Maria Peszek). Królowa to opowieść nie tylko o byciu sobą. To także historia o ponadczasowych wartościach, takich jak miłość i przebaczenie, a poza tym jeden z pierwszych otwarcie queerowych seriali, który na pewno zapisze się w historii polskiego kina. 

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Fanka filmów, literatury i popkultury, od małego karmiona klasykami kina przez rodziców- filmoznawców. W wolnych chwilach spędza czas na chodzeniu na koncerty, siedzi przy nowym cosplay'u lub dobrej herbacie i jeszcze lepszej książce. Miłośniczka Tolkiena i animacji wszelkiej maści.

Komentarze (1)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zdjęcie
Level 1: Szturmowiec
22.07, 00:32
0
🍓Gram w New Porn Game 2024) Dla mnie okazało się to bardzo trudne) Zagrajmy razem ➤ https://ja.cat/grypl