Najlepsze seriale Netflix 2020! Ranking aktualizowany!

Prezentujemy najlepsze seriale na Netflix z 2020 roku! Od początku roku na popularnej platformie streamingowej dostępnej w Polsce pojawiło się kilka fabularnych, odcinkowych produkcji oryginalnych, na które warto zwrócić uwagę. A jako że rok jest już na finiszu, prezentujemy nasze typy!

Nasze zestawienie podzieliliśmy na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy najlepszych nowych seriali Netflix Original, a więc tych, które zadebiutowały w trakcie trwania 2020 roku. Druga odsłona rankingu zawiera zaś najlepsze kontynuacje seriali Netfliksa, które trafiły do biblioteki serwisu VOD w ciągu ostatnich miesięcy. Zatem z jednej strony otrzymacie dziesięć wartych obejrzenia nowości oraz tyle samo produkcji, które utrzymują poziom wraz z kolejnymi sezonami. W bieżącym roku do katalogu giganta streamingowego trafiło mnóstwo różnorodnych gatunkowo pozycji i w naszym tekście znajdziecie tego odzwierciedlenie. Znajdziecie tu science-fiction, animacje, ale i produkcje historyczne, młodzieżowe, psychologiczne, grozy, komediodramaty czy szpiegowskie akcyjniaki. Pominęliśmy jedynie seriale dokumentalne, którym ze względu na ilość i jakość warto poświęcić uwagę w osobnym tekście. Szukając wspólnego mianownika, można rzecz, że platformę zdominowały kobiece bohaterki, czyli Netflix w 2020 roku był kobietą! Kończąc przydługie wstępy, oto najlepsze seriale fabularne, które pojawiły się na Netflix w 2020 roku!

Zobacz również: Nowe seriale 2021. Najbardziej oczekiwane nowości roku!


NAJLEPSZE SERIALE NETFLIX ORIGINAL – PREMIERY 2020 roku

10. NAWIEDZONY DWÓR W BLY

Kolejna odsłona horrorowej antologii. Może dwór w Bly nie jest tak straszny jak dom na wzgórzu, ale też wynika to z faktu, że wykorzystano tu inną konwencję: gotyckiego romansu. I to właśnie może być przyczyną gorszego odbioru. Bo ogólnie w odcinkach jest całkiem nieźle. Całość wizualnie olśniewa, dziecięce role są wyśmienite, tylko ta historia nie zachwyca już tak jak w poprzedniku.

dobre i topowe nowe seriale netflix 2020

fot. materiały prasowe/kolaż

9. NASTOLETNIE ŁOWCZYNIE NAGRÓD

Amerykański komediodramat dla młodzieży zadebiutował w sierpniu i opowiadał o dwóch niepozornych uczennicach elitarnego liceum, które po szkole zajmują się pełną przemocy karierą łowczyń nagród. Serial chwalony jest za błyskotliwe dialogi, zwariowane poczucie humoru oraz świetną aktorską chemię między odtwórczyniami głównych ról sióstr Blair i Sterling (Anjelica Bette Fellini oraz Madd Philips). Niestety w październiku Netflix ogłosił, że na dziesięciu epizodach się skończy, bo nie zamierza tworzyć drugiego sezonu.


8. TO NIE JEST OK

Komediodramat o dorastaniu z elementami fantasy, który pojawił się w lutym na Netflix i podobnie jak w przypadku Nastoletnich łowczyń nagród, został anulowany po pierwszym sezonie. A szkoda, bo historia zbuntowanej nastolatki, u której objawiają się supermoce, była całkiem sprawnym i ciekawym połączeniem motywów znanych z takich produkcji jak Carrie czy The End of The F***ing  World. A do tego na wyższy poziom serial wznosiła kreacja aktorska młodej Sophii Lillis.

dobre seriale netflix 2020

fot. kolaż/materiały prasowe

7. THE MIDNIGHT GOSPEL

Najlepsza nowa animacja w bibliotece Netflixa i bardzo niecodzienna pozycja. Serial przeznaczony dla dorosłych, który można traktować również jako podcast, a właściwie kosmiczny podcast, gdyż główny bohater za pomocą specyficznego wehikułu podróżuje przez różne uniwersa i rozmawia ze swoimi gośćmi na egzystencjalne i filozoficzne tematy. Dodatkową uwagę przykuwa psychodeliczna forma i wygląd produkcji.


6. QUEEN SONO

Do zestawienia najlepszych seriali fabularnych Netflix z 2020 roku trafia również pierwszy afrykański serial oryginalny i pozycja z Republiki Południowej Afryki. 91% „świeżości” od krytyków na Rotten Tomatoes już samo w sobie jest wystarczającą rekomendacją, ale jeśli wciąż nie jesteście przekonani, że warto obejrzeć historię tytułowej agentki wywiadu to przedkładamy tamtejszy konsensus recenzencki: Queen Sono z RPA zapewnia spędzenie wspaniałego czasu dzięki historii pełnej fabularnych wolt, trzymaniu w napięciu, epickim sekwencjom akcji oraz telenowelowym wtrętom.

najlepsze seriale netflix 2020

fot. kolaż/materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kai pisze:

A coś dla dorosłych?

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?