Serial Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów nie schodzi z TOP 10 Netflixa. Jeśli jednak macie go już za sobą i wciąż Wam mało, to mamy dla Was kilka pozycji, które warto nadrobić po obejrzeniu tej mrocznej historii przedstawionej przez Ryana Murphy'ego. Prezentujemy najlepsze tytuły spod szyldu kryminałów, jak i true crime.
Serial kryminalny opowiada o pracy dwóch agentów FBI – Holdena Forda i Billa Tencha – oraz psycholożki Wendy Carr. Pracują oni w dziale FBI zajmującym się nową dziedziną psychologii kryminalnej, badając zachowanie seryjnych morderców. Celem zespołu jest opracowanie metod profilowania przestępców, co pozwoli lepiej przewidywać przyszłe zbrodnie i łapać seryjnych morderców. Podobnie jak Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów to produkcja Netflix.
W przeciwieństwie do Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów, Miłość i śmierć przedstawia historię kobiety - Candy Montgomery, która zamordowała swoją sąsiadkę Betty Gore. Produkcja trzyma w napięciu i mimo tego, że ma jedynie jeden sezon daje pełną satysfakcję podczas oglądania. Warto wspomnieć, że sporą robotę robi gwiazdorska obsada z wybitną Elizabeth Olsen na czele.
Tak samo jak Miłość i śmierć, ten serial przedstawia historię Candy Montgomery. Serial Disney+ jest w naszym mniemaniu gorszy niż wizja Max, lecz wciąż wart uwagi, chociażby dla porównania przedstawienia historii. Dodatkowo, serial obrazuje bardziej psychologiczne podejście do Candy, podobnie jak Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów. Niemniej mimo świetnej kreacji Jessiki Biel, to Elizabeth Olsen lepiej udźwignęła ciężar tej roli.
Serial oparty na prawdziwej historii Michaela Petersona, amerykańskiego pisarza oskarżonego o zabójstwo swojej żony Kathleen. W 2001 roku Kathleen została znaleziona martwa u podnóża schodów w ich domu, co wywołało podejrzenia o morderstwo, mimo twierdzeń Petersona, że był to nieszczęśliwy wypadek. Podobnie jak Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów mrozi krew w żyłach jeśli chodzi o przedstawianie historii.
To tak naprawdę pierwszy sezon serialu Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów. Ryan Murphy podczas współpracy z Netflixem, sięgnął wpierw po historię jednej z największych bestii w historii - Jeffreya Dahmera. Słynny kanibal z Milwaukee gwałcił, mordował i zjadał niewinnych mężczyzn. Łącznie zabił 17 mężczyzn. W rolę tytułowej bestii wcielił się Evan Peters, który dla podkreślenia ciężaru serialu, przyznał że bardzo długo dochodził do siebie, po zdjęciach do tego tytułu.
Również pozycja Ryana Murphy'ego, który stworzył serial Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów. To antologiczny serial, który w każdym sezonie przedstawia słynne amerykańskie sprawy kryminalne. Pierwszy sezon, koncentruje się na procesie O.J. Simpsona oskarżonego o morderstwo swojej byłej żony i jej przyjaciela. Drugi sezon, opowiada historię zabójstwa słynnego projektanta mody Gianniego Versace, a trzeci, dotyczy skandalu wokół prezydenta Billa Clintona i Moniki Lewinsky.
Seriale podobne do Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów to nie tylko o seriale o mordercach, a o bardzo mrocznych osobach. Taco Hemingway śpiewał niegdyś Jestem jak Joe Exotic. Kim jest? To były właściciel prywatnego zoo i hodowca wielkich kotów, zyskał sławę dzięki swojemu ekscentrycznemu stylowi życia i konfliktowi z aktywistką na rzecz praw zwierząt, Carole Baskin. W 2020 roku został skazany na 22 lata więzienia za zlecenie zabójstwa Baskin oraz liczne przestępstwa związane z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami. Przestrzegamy zwłaszcza sympatyków zwierząt.
Robert Durst, spadkobierca nowojorskiej rodziny milionerów, był podejrzanym w sprawie zniknięcia swojej żony Kathleen McCormack, morderstwa świadka w Beverly Hills oraz zabójstwa sąsiada w Teksasie, jednak nigdy nie został uznany za winnego. Nie mamy tutaj typowego aktorskiego true crime jak w przypadku serialu Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów, lecz dokument. Mocna pozycja dla fanów historii na faktach i opartych o prawdziwe wydarzenia.
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.