Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Święto kina: oto najlepsze filmy, które zobaczysz na wielkim ekranie

Autor: Szymon Góraj
29 września 2023
Święto kina: oto najlepsze filmy, które zobaczysz na wielkim ekranie

Już jutro rozpocznie się Święto kina. Wtedy też w kinach w całej Polsce będziecie mogli kupić bilet za jedynie 12 zł. To już 8 edycja Święta Kina, przy okazji którego środowisko kinowe (sieci kinowe: Cinema City, Helios oraz Multikino we współpracy ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych oraz Stowarzyszeniem „Kina Polskie”) łączy siły i wspólnie tworzy to wyjątkowe wydarzenie pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Przyjrzyjmy się potencjalnie najciekawszym nowszym pozycjom, które są do obejrzenia w tym okresie:

Doppelganger. Sobowtór

Startujemy nagradzanym filmem Jana Holoubka. Jakub Gierszał i Tomasz Schuchardt przewodzą obsadzie w produkcji opowiadającym o agencie służb specjalnych budującym swoją karierę szpiegowską na ukradzionej tożsamości. Doppelgänger. Sobowtór

Twórca

Gareth Edwards powraca w chwale w nowej, głębokiej wizji SF. Nakreśla ona świat będący polem bitwy pomiędzy ludźmi a sztuczną inteligencją. Głównym bohaterem jest były agent, które żona zaginęła w niejasnych okolicznościach. Otrzymuje on zadanie wytropienia pewnego architekta najnowocześniejszej technologii.

Duchy w Wenecji

Kenneth Branagh powraca po raz trzeci jako Hercules Poirot. Tym razem ma do rozwiązania nie lada zagadkę: morderstwo powiązane z tajemniczym seansem spirytystycznym.

Strzępy

I kolejna rodzima produkcja w zestawieniu. Film Beaty Dzianowicz opowiada o wielopokoleniowej rodzinie, której członek niespodziewanie zaczyna chorować na Alzheimera, stawiając ją przed niemałym dylematem.
strzępy
fot. Materiały prasowe

Niezniszczalni 4

Choć już po pierwszych recenzjach wiadomo, że prawdopodobnie nie będzie to najlepsza część serii, polecamy przez wzgląd na kwestię czystej rozrywki. Barney Ross, Lee Christmas i reszta ekipy powraca, by powstrzymać zagrożenie związane z bronią masowej zagłady.

Piła X

Na koniec dorzucamy coś specjalnego, dla fanów pierwszych odsłon tej serii. "Dziesiątka" rozgrywa się bowiem pomiędzy "jedynką" a "dwójką", do tego wiele osób, które zdążyły już ją obejrzeć, uważa ją za najbardziej udaną od lat.
Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.