Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

lenovov

Co obejrzeć na Netflix? Najlepsze seriale ostatnich lat!

Autor: Tomasz Rewers
16 lipca 2018

Platforma Netflix obfituje w tak wiele seriali, że coraz częstszym pytaniem staje się co na niej obejrzeć? W tym zestawieniu polecamy Wam co aktualnie warto, a raczej trzeba na Netflixie zobaczyć! Co jakiś czas trafiają się nowe, wartościowe pozycje, które były wcześniej do obejrzenia gdzie indziej - one również pojawią się w tym rankingu. Oto zatem najlepsze seriale ostatnich lat dostępne na Netflix!


Najlepsze seriale Netflix

30. Brooklyn 9-9 (2013-)

Listę prezentującą najlepsze seriale Netflix ostatnich lat otwiera prześmieszna i absurdalna komedia policyjna. Jake Peralta (Andy Samberg) to utalentowany, lecz leniwy i nieszanujący zasad detektyw z 99. posterunku nowojorskiej policji. Z powodu wysokiej liczby aresztowań pozwala mu się jednak na wiele. To się zmienia, gdy pojawia się nowy dowódca - kapitan Ray Holt (Andre Braugher). Komendant wierzy w zasady i dyscyplinę - dwie rzeczy, których dotąd brakowało na posterunku. Lata lecą, a serial nadal trzyma poziom.
Najlepsze seriale ostatnich lat
Fot. Materiały prasowe

29. Into the Badlands: Kraina bezprawia (2015-)

Czas ba soczystą, świetnie nakręconą i satysfakcjonującą sieczkę. Potężny wojownik i nastolatek wyruszają na terytorium, które kontrolowane jest przez bezwzględnych władców feudalnych w celu odkrycia prawdy. Choreografia walk stoi na najwyższym poziomie, a bohaterowie nie mogą znaleźć spokoju na tych skrajnie nieprzyjaznych ziemiach. Idealne na odstresowanie się po ciężkim dniu.
Into the Badlands
Fot. Materiały prasowe

28. Alienista (2018-)

To, czym Alienista ujmuje i przyciąga od samego początku, jest szczególna dbałość o odpowiedni nastrój serialu. Dynamiczny start pozwala nam wejść w gęstą i nieoczywistą intrygę, praktycznie od razu zapoznając nas z parą głównych jej bohaterów. Jest brud, ale i elegancja; rozpasanie, a także pruderyjność; brutalna siła, a obok niej dystynkcja – zależy jedynie, w który zakamarek miasta spojrzymy w danym momencie, czyli wypisz-wymaluj typowa mozaika końca XIX wieku. Potem czasami akcja przysypia, ale w ostatecznym rozrachunku intryga jest na tyle ciekawa, abyśmy z powodzeniem połykali kolejne perypetie Kreizlera i spółki.
Alienista - najlepsze seriale ostatnich lat
Fot. Materiały prasowe

27. Luke Cage (2016-)

Trzecia produkcja superhero Netflixa wybiła się nieco na liście dzięki znacznie lepszemu 2. sezonowi, który wprowadza znacznie równiejszą fabułę i znakomitego antagonistę. Oczyszczony z podejrzeń Luke Cage zdobywa wśród mieszkańców Harlemu status prawdziwej sławy. Jego reputacja wprawdzie go wyprzedza, ale większe zainteresowanie oznacza konieczność zacieklejszej walki ze złem i zrewidowania własnych możliwości. Pojawienie się nowego, potężnego wroga sprawia, że Luke zaczyna balansować na cienkiej linii, która oddziela bohaterów od złoczyńców.
Luke Cage - Netflix seriale
Fot. Materiały prasowe Netflix

26. Dom z papieru (2018-)

Kolejna seria zawiązaniem akcji, tempem i intrygą przewyższa chyba i tak już dynamicznego poprzednika. Największy w historii skok wisi na włosku: zarówno zakładnicy, jak i przestępcy są coraz bardziej zmęczeni i zdenerwowani, technicy kryminalistyki namierzają dom, w którym wszystko się zaczęło, a policja zbliża się do odkrycia tożsamości Profesora. Czy uda się doprowadzić plan do końca? Świetna propozycja dla wielbicieli suspensu.
Profesor - geniusz
Fot. Kadr z serialu Dom z papieru

25. Making a Murderer (2015-)

Netflix to prawdziwa kopalnia filmów dokumentalnych. Nie dziwi więc fakt, że postawiono na taki też serial. Po sukcesie, jakim okazał się Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, dostaliśmy napakowany szczegółami Making a Murderer. Tym razem jednak, nie śledziliśmy poczynań kogoś, kto unikał kary za popełnione przestępstwa, ale historię człowieka, który niesłusznie spędził w więzieniu aż 18 lat. Zebranie materiału zajęło Laurze Ricciardi i Moirze Demos aż 10 lat. Głównym bohaterem Making a Murderer jest Steven Avery, który niesłusznie został skazany za napaść na tle seksualnym. Po dwóch latach na wolności oskarżono go o morderstwo. Serial jest napakowany szczegółami ze śledztwa oraz późniejszego procesu Stevena oraz jego siostrzeńca Brendana. Można zarzucić mu brak obiektywizmu, ale nie zmienia to faktu, że Making a Murderer ogląda się z zapartym tchem, niczym thriller z najwyższej półki.
Najlepsze seriale ostatnich lat netflix
Fot. Materiały prasowe Netflix

24. Atypowy (2017-)

Netflix pokazał, że nie boi się dotykać trudnych tematów i z powodzeniem robi to coraz częściej. Najbardziej spektakularne przykłady to Aż Do Kości czyli film o nastolatce chorej na anoreksje i właśnieAtypowy – serial o sympatycznym młodym chłopaku cierpiącym na zaburzenia autystyczne. Anoreksja i autyzm to dość śliskie tematy i jest bardzo trudną sztuką przybliżyć widzowi życie codzienne chorujących osób, ale brawa dla platformy za całkiem udaną próbę. Atypowy opowiada historię Sama, który uczy się w szkole, szuka dziewczyny, pracuje i rozmawia z przyjaciółmi, a jego perypetie są o tyle ciekawe, że na głowie ma jeszcze autyzm. Oliwy do ognia dodaje, jak to zwykle bywa, nieco zwariowana rodzinka. Poza tym są emocje, trochę śmiechu, trudności, miłość, przyjaźń. Samo życie!
Atypowy
Fot: Netflix

23. Jessica Jones (2015-)

Po Daredevilu kolejna ekranizacja komiksu Mavela, która trafiła do Netflixa. Pierwsza kobieca antybohaterka, która skradła serca wszystkich widzów. Jessica Jones prowadzi małą agencję detektywistyczną oraz dręczona wyrzutami sumienia, upija się w środku dnia. Do jej życia powraca Kilgrave, z którym stoczy niejedną walkę. Krysten Ritter w tytułowej roli oraz David Tennant, który wciela się w jej przeciwnika, to gwiazdy pierwszego sezonu. Ich postaci są przemyślane i dobrze zagrane. Jessica Jones ma podobny klimat, co Daredevil. Popełnia też podobne błędy. Mimo to, jego metaforyczny wydźwięk, dręczone traumą i poczuciem winy postaci sprawiają, że drugi w kolejności serial Marvela to produkcja wielowymiarowa, którą fantastycznie się ogląda.
Kadr z serialu Jessica Jones seriale netflix
Fot. Kadr z serialu Jessica Jones

22. Riverdale (2017-)

Gdy w spokojnym miasteczku Riverdale ginie popularny chłopak, życie mieszkańców staje na głowie. Grupa nastolatków usiłuje rozwikłać zagadkę jego śmierci. Większa część akcji dzieje się w szkole, a tłem są problemy związane z dorastaniem. Morderstwo spycha te trywialne tematy na dalszy plan, co dodaje historii dużo mrocznego smaku. Atutem Riverdale są świetnie zarysowane, barwne postacie i doskonała ścieżka dźwiękowa. Zdecydowanie nie jest to kolejny, nudny serial dla nastolatków.
Riverdale
Fot. Materiały prasowe

 21. Grace i Frankie (2015-)

Na Netflixie jest zapotrzebowanie na sitcomy, więc tu na scenę wkracza Grace i Frankie. Jest to urocza i zabawna opowieść o początkowych wrogach a później przyjaciółkach, które dowiadują się, że ich mężowie mają romans. Produkcja ma swoje wady, niektóre żarty „nie lądują” a scenariusz momentami może być koślawy, jednak jeśli przymkniemy na to oko, otrzymujemy zabawny i lekki serial z charyzmatycznymi bohaterkami. W rolach głównych Jane Fonda oraz Lily Tomlin.
Grace i Frankie
Kadr z filmu Grace i Frankie

Najlepsze seriale Netflix

20. Telefonistki (2017-)

Lata 30-te w Madrycie i cztery Telefonistki, walczące o prawa kobiet. Znowu ciekawy, nietuzinkowy scenariusz, tym razem w bardzo hiszpańskim klimacie, przypominającym nieco telenowele, ale w tym przypadku nie ma tu nic złego. Są wątki miłosne oraz kryminalne, a bohaterki prowadzą naprawdę burzliwe życie. Dobry, wciągający i inteligentny serial o kobietach, nie tylko dla kobiet.
Telefonistki
Kadr z filmu Telefonistki

19. Trzynaście Powodów (2017-)

Niezwykle popularna oraz kontrowersyjna produkcja błyskawicznie znalazła się w gronie najlepszych seriali Netflixa, nie mogło jej więc zabraknąć także na tej liście. Opowiada o Hannie Baker, która tuż przed popełnieniem samobójstwa nagrała kasety wyjaśniające przyczyny jej śmierci i upewniła się, że taśmy te znajdą się w posiadaniu osób zamieszanych. Od strony scenariusza, narracji, obsady i montażu jest to majstersztyk, serial budzi ”syndrom jeszcze jednego odcinka”, nieustannie trzymając w napięciu. Zdecydowanie jedna z lepszych produkcji tej amerykańskiej platformy.
trzynaście powodów seriale netflix
Kadr z serialu Trzynaście powodów

18. Seria Niefortunnych Zdarzeń (2017-)

Czy Neil Patrick Harris przebił Jima Carrey’a w roli demonicznego Hrabiego Olafa? Nie umiem stwierdzić, jednak cały serial bije na głowę kinową wersję ekranizacji słynnej, ponurej serii dla młodzieży autorstwa Daniela Handlera. Losy trójki rodzeństwa Baudelaire to dosłowna seria niefortunnych zdarzeń, jednak serialu nie da się nie lubić. Nieco absurdu, czarnego humoru, zabawnych scen i barwnej scenografii tworzy kawał dobrego serialu. Smaczku dodaje też ciepły, przyjemny dla ucha głos Patricka Warburtona. Polecamy fanom książkowej serii i nie tylko!
Seria niefortunnych zdarzeń serial z logo netflix
Fot. Materiały prasowe Netflix

17. Dark (2017-)

Ktoś kiedyś powiedział, że Netflix przez pomyłkę zrobił lepszy serial niż Stranger Things. Nie powiedzielibyśmy, że Dark jest od tej serii lepsze, ale na pewno równie dobre. Różnica między nimi polega na tym, że niemiecka produkcja jest o wiele cięższa i mroczniejsza. Trzeba się też więcej nagłowić nad fabułą, która rozgrywa się równocześnie w różnych płaszczyznach czasowych. Wszelkie próby jej streszczenia psułyby wam zabawę, więc ograniczę się jedynie do ogólników. Dark to przede wszystkim trzymający w napięciu thriller i intrygujący kryminał. W końcu mamy tutaj do rozwiązania niezwykłą tajemnicę zaginięć dzieci, które łączą się z podobnymi wydarzeniami sprzed lat. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak twórcom udało się to wszystko poukładać i zmieścić tak ogromną masę informacji i bohaterów w zaledwie dziesięciu odcinkach. A jednak ani przez moment nie odczuwa się przesytu. Wręcz przeciwnie, po zakończeniu seansu odczuwamy niedosyt, że tak szybko się on skończył.
Dark  seriale z logo netflix
Fot. Materiały prasowe Netflix

16. The Expanse (2015-)

The Expanse to kolejna, bardzo udana swoją drogą space opera, która zawitała w telewizji. Seriali tego gatunku (z tych udanych oczywiście) jest naprawdę niewiele, a dzięki stacji SyFy, można tę pozycję oznaczyć jako wartą najwyższej uwagi! Dzięki wysokiemu budżetowi, ten serial robi ogromne wrażenie pod względem realizacyjnym. Pięknie nakręcony plus świetne efekty specjalne. O fabule nic nie będę mówić, bo uważam, że odkrywanie samemu uniwersum tego serialu sprawia naprawdę ogromną frajdę.
The Expanse
Fot. Materiały prasowe

15. Daredevil (2015-)

Niewątpliwa wizytówka tej stacji i jeden z najlepszych seriali opartych na komiksach w dziejach,Daredevil zachwyca, zaskakuje i wywołuje żądzę na kolejne odcinki. Matt Murdock jest za dnia prawnikiem, nocą mrocznym mścicielem. Jednak jest tu haczyk – Murdock jest niewidomy. Mimo to wydawać by się mogło że widzi lepiej niż niejeden mściciel, pokonując najgroźniejszych wrogów którzy staną na jego drodze. Charlie Cox w roli Daredevila spisuje się fenomenalnie, wraz z Vincentem D’Onofrio, grającym Wilsona Fiska. Ich kreacje są fantastyczne i niezapomniane, tak jakby zostali stworzeni dla tych ról. Scenariusz, scenografia, muzyka, montaż, strona wizualna, wszystko stoi na najwyższym poziomie. Tak naprawdę plusy tego serialu mógłbym wymieniać w nieskończoność, więc zamiast tego mogę tylko z całego serca polecić tę pozycję.
daredevil
Fot. Netflix

14. Broadchurch (2013-2017)

I kolejna brytyjska produkcja. Niby nie opowiada niczego nowego – w końcu to kolejna historia o morderstwie w małym, nie-tak-całkiem-spokojnym-jak-się-wydaje miasteczku – a jednak po obejrzeniu ręce same mają prawo składać się do bicia oklasków. Przede wszystkim dzięki perfekcyjnie dopracowanemu scenariuszowi, który zbudowany jest na niedomówieniach i bardzo autentycznych profilach mieszkańców tytułowego miasta. Prawdziwy popis aktorski daje tutaj David Tennant jako antypatyczny, ale bardzo skuteczny detektyw z zewnątrz, któremu przydzielono sprawę. Każdy z sezonów trzyma bardzo wysoki poziom. Trzymać się z dala od upraszczającego wszystko amerykańskiego remake’u!
Broadchurch
Fot. Materiały prasowe

13. Orphan Black (2013-2017)

Orphan Black jest serialem kanadyjskim, który ciekawie opowiada o kreacji bytu ludzkiego oraz etyce samego klonowania. Sarah jest świadkiem samobójstwa dziewczyny, która wygląda zabóczo (hehe) podobnie do niej samej. Im dalej w las, albo w tym przypadku w serial, nasza główna bohaterka dowiaduje się coraz więcej o sobie samej, a tamta dziewczyna nie była jej jedyną kopią. Tatiana Maslany dwoi się i troi w tym serialu, ale w każdej intepretacji swoich bohaterek wypada świetnie. Dla samego popisu aktorskiego warto śledzić Orphan Black.
Orphan Black
Fot. materiały prasowe

12. Sense8 (2015-)

Sense8 jest historią grupy obcych ludzi, którzy są ze sobą mentalnie połączeni. Głównymi bohaterami są: Lito, Will Gorski, Riley Blue, Capheus, Kala Rasal, Sun, Wolfgang i Nomi. Na pierwszy rzut oka, można śmiało powiedzieć, że cała historia bazuje na stereotypach i tak jest. Sense8 jest serialem opartym na różnorodności i w tym tkwi jego wyjątkowość. Bohaterowie początkowo pokazani są w sposób szalenie powierzchowny i stereotypowy, jednak w miarę wchodzenia głębiej w historię ósemki ludzi, okazuje się, że każdy z nich wcale nie jest tym, za kogo uważaliśmy go na starcie. Sensaci poznają swoje myśli, uczucia, znają się, mimo że fizycznie nigdy się nie spotkali. Dotykają ich problemy tych drugich. Mężczyźni odczuwają złe samopoczucie kobiet, razem uprawiają seks, ale też dzielą się swoimi talentami i umiejętnościami. Sense8 jest pochwałą różnorodności, tolerancji oraz pokazuje, co pięknego może zaoferować nam świat.
fot. Netflix

11. Czarne Lustro (2011-)

Twórcy Czarnego Lustra na szczęście wciąż trzymają poziom! Serial jak zwykle daje do myślenia, zaskakuje i niepokoi. Czwarty sezon jest uznawany za najbardziej brutalny, jednak nie ujmuje to jego jakości. Odcinki Was zaskoczą i (z małymi wyjątkami) serial jak zwykle nie może się nie spodobać. Czarne Lustro to zbiór opowieści przedstawiających potencjalne konsekwencje rozwoju naszej cywilizacji. Z odcinka na odcinek z pomocą świetnych pomysłów ostrzegają widzów przed… nimi samymi.
Black Mirror - dystopia
Fot. Materiały prasowe

Najlepsze seriale Netflix

10. Stranger Things (2016-)

Najnowsze dzieło Netflixa przenosi nas do lat 80., kiedy nie było telefonów komórkowych, a filmy oglądano na kasetach VHS. Dzieci uciekały z domu, jeździły rowerem, grały w popularne RPG. Tak też rozpoczyna się ta historia. Po spotkaniu z kolegami, młody Will znika, a w miasteczku pojawia się dziwna dziewczynka. Stranger Things to pochwała w kierunku magicznych lat 80. Zadbano tu o każdy szczegół, a w odcinkach pełno jest easter eggów. Scenariusz napisano w taki sposób, aby stopniowo angażował widza i ten nie mógł przerwać oglądania. Aktorsko jest jeszcze lepiej niż fabularnie. Winona Ryder zachwyca, a towarzyszące jej dzieciaki to prawdziwe gwiazdy serialu.
Stranger Things
Fot. Materiały prasowe

9. BoJack Horseman (2014-)

Seriale animowane dla dorosłych zostały zdominowane w ostatnich latach przez produkcje takie jak The Simpsons czy Family Guy, jednak popyt na nie nie wydaje się maleć. Ciągle otrzymujemy nowe, niezwykłe ”kreskówki”, a jedną z nich jest właśnie BoJack Horseman. Na początku trzeba wspomnieć jednak o tym, żeby nie zrażać się średnim sezonem pierwszym, albowiem BoJacek Konioludź tylko się rozkręca, serwując nam naprawdę najwyższej klasy sezony 2-3, z czwartym w drodze. Opowiada o byłej gwieździe telewizyjnej, zapomnianej przez lata, próbującej odzyskać popularność. Dzięki bystrym, wielowymiarowym dialogom, świetnym aktorom oraz scenariuszowi chcemy coraz więcej Horsemana, zastanawiając się jakie będą jego następne poczynania. W rolach głównych niezwykle utalentowani Will Arnett i Arron Paul.
Bojack
Fot. Materiały prasowe

8. Rick i Morty (2017-)

Rick i Morty to amerykański serial komediowy, opowiadający o przygodach Ricka Sancheza i jego wnuka, Morty’ego. Rick jest niestroniącym od alkoholu szalonym naukowcem, który podróżuje po różnych galaktykach i równoległych rzeczywistościach. Czarny humor, niedwuznaczne żarty i zwariowane pomysły bohaterów to główne zalety produkcji, tworzonej przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona.
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

7. Peaky Blinders (2013-)

Z sezonu na sezon rodzina Shelbych nadal trzyma poziom. Choć ostatnie serie nie mają już takiej siły przebicia, jako całokształt jest to absolutne mistrzostwo! Cillian Murphy jako ambitny weteran wojenny, który stając na czele tytułowego gangu postanawia zagarnąć dla siebie rodzinne Birmingham, na drodze napotykając kolejnych wrogów do pokonania. Świetna scenografia, okraszona rewelacyjną muzyką są tutaj nieodłączną częścią widowiska. Ale przede wszystkim znakomita fabuła z jedną z najciekawszych familii gangsterskich w tle. Takie seriale Netflix chce się oglądać!
Peaky Blinders
Fot. Materiały prasowe

6. Specjalista od niczego (2015-)

Wielokrotnie nagradzany Specjalista to mądra i zabawna opowieść o 30-letnim aktorze z Nowego Yorku. Serial w lekki sposób porusza trudne tematy, zmusza do myślenia, jednocześnie stanowiąc doskonałą rozrywkę. W Specjaliście od Niczego na szczególną uwagę zasługuje nietuzinkowy scenariusz – każdy odcinek wydaje się być dokładnie przemyślany. Do tego warto dodać błyskotliwe, zapadające w pamięć dialogi i doskonałą grę aktorską. Uroczy i zabawny Azir Ansari to chyba najsympatyczniejszy serialowy bohater wszechczasów. Tej produkcji nie mogło zabraknąć w zestawieniu przedstawiającym najlepsze seriale Netflix ostatnich lat.
Specjalista od niczego
Kadr z serialu Specjalista od niczego

5. Ray Donovan (2013-)

Liev Schreiber i Jon Voight przewodzą obsadzie tego rewelacyjnego serialu o niestandardowej kancelarii prawniczej, która zajmuje się radzeniem sobie z problemami celebrytów, stosując nie zawsze zgodne z literą prawa metody. Grany przez tego pierwszego główny bohater niejednoznaczna, znakomita postać: z jednej strony pod wieloma względami wzór męża i ojca, z drugiej – brutalny i bezwzględny w egzekwowaniu obowiązków w swojej specyficznej pracy. Bez kompleksów w jednym rzędzie może stać z takimi serialowymi tuzami o podwójnej moralności jak Walter White z Breaking Bad. Przy tym wszystkim serial nie zaniedbuje wątków obyczajowych, szczególnie związanych z rodziną tytułowego protagonisty. Po prostu najwyższa klasa i godne rozpoczęcie pierwszej dziesiątki. ray donovan

4. House of Cards (2013-)

Przez dłuższy czas historia Franka Underwooda, który po trupach dąży do objęcia najważniejszego stanowiska USA, była najlepszą, jaką Netflix mógł zaoferować. Kevin Spacey, Robin Wright i David Fincher – nazwiska, które skusiłyby wszystkich, z czasem przestały wystarczać. House of Cards powinien już zakończyć swój bieg. Frank dopiął swego, został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wszyscy już znamy jego sztuczki, umiejętności manipulowania innymi. Wiemy też, jaki udany zespół tworzy razem z żoną. House of Cards nadal pozostaje serialem wartym uwagi, ale przez wzgląd na odejście z obsady samego odtwórcy Underwooda mamy wątpliwości, czy utrzyma się dalej tak wysoko.
geniusz
Fot. materiały prasowe

3. Narcos (2015-)

Zeszłoroczny hit Netflixa zachwycił bardzo wielu i trafia na podium rankingu przedstawiającego najlepsze seriale Netflix ostatnich lat. Narcos opowiada historię Pablo Escobara, czyli jednego z największych baronów narkotykowych, jakich nosił ten świat. Pierwszy sezon skupia się na dziesięciu latach z jego życia, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak wyglądał jego start, bycie na szczycie oraz początek końca przestępczej kariery. Każdy kolejny odcinek wprowadza nas coraz bardziej w świat narkotyków, pieniędzy, pościgów, śmierci oraz rodziny i miłości. Ciekawie przedstawiona jest sama postać Pablo Escobara, do której z czasem widz zaczyna pałać sympatią. Jego brutalność została zestawiona z troską o rodzinę. Widzimy go, jako człowieka, dla którego bezpieczeństwo bliskich jest najważniejsze. Jest też mężczyzną szalenie trzymającym się zasad. Z drugiej strony widzimy, jak łatwo przychodziło mu zlecanie kolejnych morderstw. Narcos świetnie wprowadza nas też w świat korupcji, polityki oraz problemów społecznych, z jakimi zmagała się Kolumbia.
Narcos
Fot. Materiały prasowe

2. The Crown (2017-)

Ten najdroższy jak dotąd serial Netflixa opowiada niezwykłą historię królowej Elżbiety II. Produkcja jest elegancka, niezwykle wciągająca i brytyjska do szpiku kości (w najlepszym tego słowa znaczeniu!). Historia tej najdłużej panującej królowej jest pełna fascynujących historii, intryg i zwrotów akcji, które dotyczą nie tylko monarchini, ale też czasów, w jakich panuje. To wielka sztuka przedstawić politykę w tak wciągający i lekki sposób, a twórcom The Crown udało się to znakomicie.
królowa elżbieta seriale netflix
Fot. kadr z serialu The Crown

1. Orange is the New Black (2013-)

Tytuł najlepszego serialu Netflixa bezsprzecznie należy do Orange is the New Black. Stworzona przez Jenji Kohan dramedy, z powodzeniem porusza trudne tematy i robi to w sposób szalenie przystępny. Trafiamy więc do więzienia, w którym znajdziemy przekrój społeczny Ameryki. Orange is the New Black łączy ze sobą różne wyznania, kolory skóry, pochodzenie, status społeczny, porusza temat seksualności, tożsamości płciowej i rasizmu. Nie ma w tej chwili innego, tak zróżnicowanego serialu. Podczas gdy, inne produkcje tego typu, tracą z każdym sezonem, ten zyskuje. Ostatnia odsłona historii więźniarek z Litchfield jeszcze wyżej podniosła poprzeczkę dla innych seriali. W Orange is the New Black można znaleźć wszystko – dobry humor i dramat. Wszystkie postaci są napisane genialnie i rozwijają się razem z prezentowaną historią. O tym, jak jest dobry może świadczyć fakt, że na pewno zobaczymy aż 7 sezonów.
Orange is the new black
Fot. Materiały prasowe

To był ranking "najlepsze seriale Netflix"

Sprawdź również:

Najlepsze seriale dla nastolatków na Netflix | TOP 20

Najlepsze seriale Netflix 2020! Ranking aktualizowany!

Najlepsze seriale Netflix, które warto obejrzeć! | TOP 70

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy. Najpopularniejszy polski influencer popkulturowy. Kocha filmy, od niedawna również sam je tworzy. . Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Znawca uniwersum Marvela oraz największy fan Batmana. . Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations oraz marketing. . Kontakt: [email protected]

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.