Advertisement

TOP 7 – Najlepsze seriale z Robertem Więckiewiczem!

Stworzyliśmy już zestawienie z najlepszymi produkcjami, w których wystąpił ten znakomity aktor, teraz czas zatem na seriale. Jest ich trochę mniej, nie znajdziecie aż tak wielu znakomitych kreacji, ale jest parę perełek na najwyższym poziomie.

Zobacz również:  TOP 10 – Najlepsze filmy z Robertem Więckiewiczem!


7. Sfora

Ta produkcja znalazła się już bardziej z nostalgii aniżeli przez wzgląd na jakąś specjalną jakość, niemniej warto rzucić okiem na tę produkcję – zwłaszcza, że można ją obejrzeć w całości na Youtube. Przed laty czworo przyjaciół z warszawskiego osiedla zawiązało akt i nazwało się „sforą”. Obecnie Duch (Paweł Wilczak) i Olbrycht (Olaf Lubaszenko) są pracującymi razem policjantami, Nowicki (Radosław Pazura) prokuratorem, a Sulima (Marek Kalita) Komendantem Głównym Policji. Przyjaciele zaczynają badać działalność Starewicza (Krzysztof Kolberger), szefa jednego z gangów. Sulima zostaje zastrzelony na zlecenie gangstera. Starewicz rozkazuje zabić również Olbrychta. Morderca popełnia jednak błąd i w zamachu ginie żona policjanta. Olbrycht nie wytrzymuje i podczas przesłuchania zabija podejrzanego, za co trafia do więzienia. Poznaje tam młodego hakera Pawła Lipskiego (Łukasz Garlicki). Ten wkrótce zostaje wypuszczony i zaczyna pracować dla Starewicza. Tymczasem Duch i Nowicki zdobywają zgodę na zwolnienie warunkowe Olbrychta. Przyjaciele chcą udowodnić Starewiczowi udział w praniu brudnych pieniędzy i zniszczyć jego interesy. Pomaga im młoda policjantka Nika (Karolina Gruszka).

6. Trick

Kolejna ciekawostka na liście z naprawdę doborowym aktorstwem, choć raczej nierównym poziomem. Poniżej zwiastun filmu z 2010 roku, ale powstały dwa lata Trick to serial komediowo-sensacyjny stworzony na jego podstawie. Marek Kowalski (Piotr Adamczyk) jest utalentowanym fałszerzem pieniędzy. Trafia za to do więzienia, gdzie poznaje „Profesora” (Marian Dziędziel), którego wrobił przyjaciel. Do zakładu karnego przychodzą agenci służb specjalnych i proponują mu, aby sfałszował pewną kwotę. Jeśli to zrobi, jego wyrok zostanie skrócony. Mężczyzna wraz ze swoim przyjacielem stawiają wszystko na jedną kartę i biorą udział w zorganizowanej przez służby intrydze.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?