Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Cinema City

Ultraman: Rising początkiem animowanej trylogii? Reżyser Shannon Tindle o potencjalnej kontynuacji

Autor: Marek Wasiński
9 czerwca 2024
Ultraman: Rising początkiem animowanej trylogii? Reżyser Shannon Tindle o potencjalnej kontynuacji

Film anime Ultraman: Rising będzie miał premierę na Netflix już 14 czerwca, a reżyser tej produkcji ujawnił w wywiadzie dla ComicBook, że istnieją plany na stworzenie filmowej trylogii o kultowym herosie! 

Ultraman zdobywa coraz większe uznanie na całym świecie dzięki staraniom Tsuburaya Productions, które dąży do rozszerzenia globalnej świadomości  na temat ikony azjatyckiej animacji poprzez nowe projekty. Obejmuje to nowe anime, komiksy, a teraz zaowocuje pierwszym animowanym filmem o superbohaterach, nad którym pracuje Industrial Light & Magic. Jeśli Ultraman: Rising odniesie sukces, istnieją duże szanse, że powstanie kontynuacja tego tytułu.

ComicBook miało okazję porozmawiać z reżyserem Shannonem Tindle przed premierą Ultraman: Rising na Netflix. Tindle ujawnił, że film jest efektem wieloletniej pracy i oryginalnego pomysłu, który potem został przekształcony w projekt Ultramana. W związku z nadchodzącą premierą, reżyser ujawnił także, że ma pomysły na dwa kolejne filmy i dokładnie wie, co chce z nimi zrobić, nie zdradzając przy tym fabuły nadchodzącego filmu"

Powiem tylko tyle. Mam pomysły na dwa kolejne filmy, Bardzo dobrze wiem, co chcę zrobić z tymi dwoma filmami. I mogę tylko powiedzieć, że fani emocji i serca Ultramana, ludzie, którzy nie wiedzą nic o Ultramanie, będą zaskoczeni, jeśli uda mi się zrobić te filmy, a zagorzali fani również będą się dobrze bawić. Ponieważ jest jedna rzecz, której nie eksplorowaliśmy w tym filmie [...] więc pozwolę wam myśleć, co chcecie na ten temat.

O czym opowiada Ultraman: Rising?

Supergwiazda baseballu Ken Sato wraca do swojego kraju, Japonii, aby przejąć rolę superbohatera broniącego Ziemi, Ultramana. Szybko odkrywa jednak, że czeka na niego więcej, niż się spodziewał, gdy zostaje zmuszony do wychowania potomka swojego największego wroga, nowonarodzonego Kaiju. 

Walcząc o zachowanie równowagi między rolą członka zespołu a nowym ojcostwem, Ken musi stawić czoła swojemu własnemu ego, swojemu dawno nie widzianemu ojcu oraz podstępnej Kaiju Defense Force, aby się rozwinąć i odkryć, co naprawdę znaczy być Ultramanem.

Bez zdradzania szczegółów na temat nadchodzącego filmu, Tindle odpowiedział na pytanie dotyczące bardzo specyficznej zapowiedzi, któa ma miejsce w Ultraman: Rising dotyczącej potencjalnej przyszłości serii. Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać, aby zobaczyć bohaterów animacji w akcji, ponieważ film będzie dostępny na Netflix od 14 czerwca. 

Więcej o animacjach na Movies Room:

Źródło: ComicBook / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.