Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Damon Lindelof pracuje nad serialem telewizyjnym o Korpusie Zielonych Latarni!

Autor: Marek Wasiński
26 maja 2024
Damon Lindelof pracuje nad serialem telewizyjnym o Korpusie Zielonych Latarni!

Scenarzysta i producent, Damon Lindelof powraca do telewizji i do świata superbohaterów! Jeden ze współtwórców przełomowego serialu przygodowego Zagubieni, który później przeniósł przełomowy komiks Watchmen na szklany ekran, zgarniając po drodze 11 nagród Emmy za limitowany serial HBO został częścią zespołu kreatywnego stojącego za Lanterns, serialem od DC Studios opartym na komiksach o Zielonych Latarniach.

Za Lanterns, opartym na bohaterach z komiksów o Zielonych Latarniach, będą stali najlepsi fachowcy w branży. Chris Mundy, showrunner kryminalnego serialu Netflixa Ozark, a także wielokrotnie nagradzany autor komiksów DC Tom King, uzupełnią zespół kreatywny, jak ogłosił szef DC Studios James Gunn w sobotę na Instagramie. Gunn powitał Lindelofa i Mundy'ego w rodzinie DC, stwierdzając, że trio napisało wspaniały scenariusz pilotażowy i biblię, ogłaszając, że serial obecnie zbiera zespół scenarzystów.

Co wiemy o Lanterns?

Lanterns ma być jednym z fundamentalnych seriali dla planu DC Studios kierowanego przez Gunna i Petera Safrana. Ma on odegrać naprawdę dużą rolę w prowadzeniu wątków do głównej historii, którą opowiadamy przez filmy i telewizję jak powiedział Safran w styczniu 2023 roku, kiedy razem z Gunnem przedstawili swoje wstępne plany dotyczące DC.

W tamtym czasie Safran opisał również serial jako mający ton podobny do Detektywa HBO, jako bardziej opowieść o ziemskim śledztwie.

Nie jest jasne, czy te słowa nadal będą pokrywać się ze scenariuszem serialu, choć post na mediach społecznościowych został opatrzony rysunkami bohaterów Hala Jordana i Johna Stewarta, sugerując, że będzie to historia oparta na dwóch głównych postaciach. Klimat Detektywa mógłby również pochodzić od Mundy'ego, który był producentem wykonawczym i scenarzystą najnowszego sezonu serialu.

Więcej o produkcjach DC na Movies Room:

Więcej o projektach Lindelofa

Po zdobyciu wysokiej pozycji i uznania za serial Zagubieni, Lindelof współtworzył serial Pozostawieni, nadprzyrodzony dramat HBO, który badał konsekwencje utraty ludzi w nagłym i wielkim zniknięciu. Serial był emitowany w latach 2014-2017.

Powrócił do telewizji w 2019 roku z Watchmen, który nie tyle adaptował ikoniczny komiks Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, co używał go jako tła do eksploracji heroizmu i relacji rasowych, jednocześnie rzucając światło na masakrę w Tulsie w 1921 roku. Serial zdobył 11 nagród Emmy.

W 2023 r. brał udział w powstaniu kolejnego z seriali w klimatach sci-fi. Był nim Mrs. Davis. Produkcja zadebiutowała na platformie Peacock w kwietniu ubiegłego roku. Utrzymana na granicy dramatu i komedii historia koncentruje się na postaci zakonnicy, która staje do walki z wszechmocną sztuczną inteligencją.

Źródło: Hollywood Reporter / ilustracja wprowadzająca: DC

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.