Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Cinema City

Mavis i Drakula zawitają do słonecznej Kalifornii w nowym serialu Motel Transylwania

Autor: Bianka Turzyńska
10 czerwca 2024
Mavis i Drakula zawitają do słonecznej  Kalifornii w nowym serialu Motel Transylwania

Sony we współpracy z platformą Netflix zapowiadają pojawienie się nowego serialu z uniwersum Hotelu Transylwania. Znany jest rok premiery, a studio Sony wypuściło pierwszą grafikę zapowiadającą nowe przygody Drakuli i jego córki Mavis. 

Hotel Transylwania zawitał na ekrany kin w 2012 roku. Tej wesołej animacji z potworami w roli głównej udało się dotrzeć zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W oryginalnej wersji językowej pojawiła się śmietanka komediowego aktorstwa, w tym Adam Sanders jako Drakula, Andy Samberg jako Jonathan oraz Kevin James jako Frank. Poza nimi głosu udzieliła piosenkarka i aktorka, Selena Gomez (Mavis, córka Drakuli). Reżyserem Hotelu Transylwania jest pionier animacji, Genndy Tartakovsky, który odpowiada za produkcje takie jak Samuraj Jack, Primal, czy Wojownicy Jednorożca. 

Historia Hotelu Transylwania

Hotel Transylwania od 2012 roku doczekał się aż czterech filmów, dwóch sezonów animacji 2D i krótkometrażowych odcinków specjalnych 3D. Popularność serii nie spada, a więc Netflix wraz ze Studiem Sony zajmą się produkcją kolejnego serialu z uniwersum, który nosi tytuł Motel Transylwania. Serial ma pojawić się na platformie streamingowej w 2025 roku. Animowany spin-off nie ma jeszcze zapowiedzianej obsady ani reżysera. Istnieje duża możliwość, że aktorzy głosowi z filmów nie powrócą do swoich ról, szczególnie patrząc na ostatni telewizyjny serial, w którym to w rolach Drakuli i Mavis pojawili się Ivan Sherry oraz Bryn McAuley. 

Więcej o filmach i serialach przeczytasz na Movies Room:

Fabuła

Hotel Transylwania opowiada o losach znanego już w popkulturze Hrabiego Drakuli, który po stracie ukochanej żony buduje hotel dla potworów. To miejsce ma zapewnić im bezpieczeństwo przed ludźmi, którzy od lat prześladują tych uznanych za strasznych odmieńców. Hrabia osiedla się w nim ze swoją córką Mavis. Jednak dziewczyna nie chce zostać w rodzinnym gnieździe na zawsze. W dniu swoich 118 urodzin poznaje Jonathana, człowieka,  który przypadkiem zawędrował do ukrytego w Transylwanii hotelu. Ich znajomość zaczyna szybko się rozwijać, co budzi niepokój ojca Mavis. W kolejnych częściach możemy obserwować Drakulę jako dziadka dla dziecka Jonathana i Mavis, całą potworną rodzinę na wycieczce oraz inne perypetie bohaterów. W nadchodzącym spin-offie, zarówno ojciec jak i córka, zrobią sobie przerwę od mrocznej Transylwanii. Chcąc spróbować czegoś nowego, osiedlają się w Kalifornii i  budują motel zarówno dla potworów, jak i ludzi. 

Źródło: What's on Netflix 

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Fanka filmów, literatury i popkultury, od małego karmiona klasykami kina przez rodziców- filmoznawców. W wolnych chwilach spędza czas na chodzeniu na koncerty, siedzi przy nowym cosplay'u lub dobrej herbacie i jeszcze lepszej książce. Miłośniczka Tolkiena i animacji wszelkiej maści.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.