Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Canneńskie wydarzenia - American Pavilion dla branżowych doznań

Autor: Tymoteusz Wójcik
4 czerwca 2024
Canneńskie wydarzenia -  American Pavilion dla branżowych doznań

Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, American Pavilion ponownie stał się istotnym miejscem aktywności dla profesjonalistów branży filmowej i miłośników kina. Położony zaledwie kilka kroków od Pałacu Festiwalowego w Międzynarodowej Wiosce Filmowej (Village International), wyjątkowy obiekt wzniesiony na plaży, oferował szereg udogodnień i usług, pomagając uczestnikom festiwalu w konstruktywnym spędzaniu czasu. 

 

Programy studenckie i możliwość poznawania branży

Jedną z kluczowych inicjatyw American Pavilion są programy studenckie, które umożliwiają uzupełnienie programu nauczania o praktyczne doświadczenie, bezpośredni kontakt z profesjonalistami branży oraz możliwości nawiązywania kontaktów. Studenci z całego świata mieli okazję współtworzyć Festiwal Filmowy w Cannes wraz z całym American Pavilion, a jednocześnie odbywać program stażowy. Oprócz tego mogli oni uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach towarzyskich, takich jak Studencka Impreza Powitalna, Karaoke Night i Queer Night.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

 

 

Post udostępniony przez The American Pavilion (@americanpavilion)

Oprócz programów studenckich, American Pavilion oferował członkostwo, które dawało dostęp do ekskluzywnych imprez networkingowych, takich jak Member Cocktail Party. Te wydarzenia umożliwiały nawiązywanie cennych kontaktów i budowanie relacji z innymi przedstawicielami branży.

 Zobacz również: Canneńskie wydarzenia – Monopole Fashion Show

Emerging Filmmaker Showcase

Jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych przez American Pavilion był Emerging Filmmaker Showcase - konkurs dla filmowców, którzy mieli szansę zaprezentować swoje filmy przed uczestnikami Festiwalu i Marche du Film w Cannes. W tym roku do konkursu zakwalifikowano 36 filmów krótkometrażowych i dokumentalnych z całego świata, w tym z Bośni i Hercegowiny, Chin, Panamy, Kolumbii i Wielkiej Brytanii.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

 

 

Post udostępniony przez The American Pavilion (@americanpavilion)

 

Zwycięskie filmy zostały wybrane przez jury składające się z agentów, menedżerów, producentów i innych profesjonalistów branżowych. Dodatkowo, organizacja Gold House ufundowała nagrodę Cultural Impact Award dla filmu, który wyróżniał pod względem przedstawienia wielokulturowych narracji lub wyjątkowej perspektywy mniejszości.

Wyjątkowi goście

Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, American Pavilion zorganizował również szereg wydarzeń i paneli dyskusyjnych z udziałem znanych postaci ze świata filmu. Wśród nich znaleźli się:

  • Demi Moore - Aktorka, producentka i autorka książek wzięła udział w serii spotkań In Conversation, gdzie opowiadała o swojej karierze i doświadczeniach w branży filmowej. Spotkanie miało miejsce tego samego dnia co premiera nowej produkcji z Demi Moore, w roli głównej, pod tytułem Substancja. Recenzję tego filmu można znaleźć na naszej stronie
  • Frederick Wiseman - Legendarny dokumentalista podzielił się swoją wiedzą podczas panelu, który również był elementem segmentu In Conversation
  • Billy Zane - Aktor znany z ról w Titanicu i kultowych serialach telewizyjnych, był gościem serii In Conversation gdzie opowiadał o swojej bogatej karierze.
  • Pięciu amerykańskich reżyserów, których filmy znalazły się w prestiżowych sekcjach Cannes Directors' Fortnight i Critics Week, wzięło udział w panelu American Filmmakers in Cannes, gdzie dyskutowali o swojej drodze na festiwal. W wydarzeniu wzięli udział: India Donaldson Good One, Carson Lund Eephus, Ryan J. Sloane Gazer, Tyler Taormina Christmas Eve in Miller’s Point, Constance Tsang Blue Sun Palace.

Ponadto, American Pavilion zorganizował serię spotkań Industry In Focus, która obejmowała panele dyskusyjne na tematy związane z różnymi aspektami branży filmowej, takimi jak PR, marketing, rozwój produkcji, dystrybucja, finansowanie i sprzedaż filmów. Goście dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat wyzwań i trendów w tych dziedzinach.

 

Festiwal Filmowy w Cannes to jedno z najważniejszych wydarzeń branży filmowej na świecie, a American Pavilion odegrał istotną rolę w zapewnieniu uczestnikom niezapomnianych doświadczeń. Dzięki programom studenckim, prezentacjom dla filmowców, imprezom integracyjnym i wyjątkowym panelom dyskusyjnym, American Pavilion stworzył platformę do nawiązywania kontaktów, wymiany pomysłów i celebrowania sztuki filmowej.


Ilustracja wprowadzenia: Movies Room

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Korespondent z Festiwalu Filmowego w Cannes. Były zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.