Koniec Obcego w kinie? Fox kasuje sequel Przymierza!

Ridley Scott w maju tego roku wypuścił do kin nową odsłonę serii ObcyPrzymierze jednak nie spotkało się z ciepłym odbiorem a także, a może i przede wszystkim nie zarobiło tyle, ile oczekiwano. Wynik wynoszący niewiele ponad 240 milionów dolarów na świecie był jedną z najszerzej komentowanych wadek finansowych mijającego roku. Mimo to Sir Ridely dalej snuł ambitne plany opowiadania nam o Ksenomorfach, czy bardziej o androidach, jak zapowiadał to jeszcze na początku grudnia. Filmów miało być nawet pięć, jednak teraz 80-letni twórca będzie musiał zweryfikować swoje plany. Miało być dużo więcej, nie będzie nawet dwóch, bowiem Fox właśnie skasował Alien: Awakening, które miało być sequelem Przymierza.

Zobacz również: Iniemamocni 2 – pierwszy opis fabuły nowej animacji Pixara!

https://www.youtube.com/watch?v=4luX1xJARIA

Nie wiemy jak duży wpływ na tę decyzję miało wykupienie Fox przez Disneya oraz co teraz stanie się z serią filmów o Ksenomorfie. Wcześniej Obcego 5 miał przecież kręci Neill Blomkamp, jednak ten projekt również został porzucony, a jakiś czas temu sam zainteresowany określił go jako całkowicie martwy. Ostatnie doniesienia o planach Scotta na serię pojawiły się na początku grudnia, dość niedawno, ale jednak kilka dni przed oficjalną informacją o transakcji na linii Disney-Fox. Preprodukcja filmu miała się rozpocząć jeszcze w tym roku w Syndey, jednak po wpadce Przymierza nie rozpocznie się. Możliwe więc, ze będzie to oznaczać długi rozwód ksenomorfa z kinem.

źródło: movieweb.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?