Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Agata Kulesza gwiazdą nowego melodramatu. Oto Czas, który nie nadszedł

Autor: Mikołaj Lipkowski
22 maja 2025
Agata Kulesza gwiazdą nowego melodramatu. Oto Czas, który nie nadszedł

Czy można kochać w świecie, który odmawia prawa do przemijania? Trwają zdjęcia do Czasu, który nie nadszedł – poruszającego dystopijnego melodramatu w reżyserii Julii Rogowskiej, z Agatą Kuleszą i Dobromirem Dymeckim w rolach głównych. Film powstaje jako międzynarodowa koprodukcja, a jego premiera planowana jest na 2026 rok. Obok Kuleszy i Dymeckiego w obsadzie znaleźli się m.in. Michalina Łabacz, Bartosz Bielenia.

To opowieść o miłości, która musi zmierzyć się z czasem – i z przyszłością, która nie daje drugich szans. Prezentujemy pierwsze zdjęcia z planu oraz wideo promocyjne. Gdy przemijanie staje się aktem odwagi. Czas, który nie nadszedł to ambitne kino gatunkowe. W świecie, w którym starość stała się największym tabu, Sara (Agata Kulesza) i jej partner Oskar (Dobromir Dymecki) planowali się razem zestarzeć. Dokonali jednak odmiennych wyborów. Sara pozostała wierna naturalnemu biegowi życia, Oskar skorzystał z rewolucyjnej kuracji antygeriatrycznej, zapewniającej młodość i miejsce w nowym społeczeństwie. Po latach niespodziewanie się spotykają – dzieli ich wygląd, łączy brak odpowiedzi na pytania spychane przez lata na drugi plan. Czy uczucia mogą przetrwać czas i nieodwracalne zmiany? Czy można być wolnym w świecie, który odmawia prawa do przemijania?

Film balansuje na granicy dystopii i emocjonalnej

Film balansuje na granicy dystopii i emocjonalnej opowieści o miłości, czasie oraz wyborach, których konsekwencje kształtują całe życie. To kino pełne nieoczywistego piękna i refleksji, wpisujące się w nurt współczesnych historii o przyszłości, gdzie kluczowe są nie technologie, lecz kondycja człowieka.

Głos, który nie milknie z wiekiem

– Ten projekt poruszył mnie od pierwszego przeczytania scenariusza – mówi Agata Kulesza, odtwórczyni głównej roli. – Jestem w takim momencie życia, kiedy dużo myślę o przemijaniu, o widzialności kobiet, o tym, że dojrzałość bywa spychana na margines. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w historii, która nie boi się tego tematu. To film, który nie tylko zadaje pytania, ale i zostawia ślad.

– Oskar zdecydował się na kurację, która miała zapewnić mu miejsce w nowym, młodym świecie, ale ostatecznie odebrała mu kontakt z samym sobą – mówi Dobromir Dymecki. – Kiedy po latach spotyka Sarę, musi zmierzyć się z emocjami, które zepchnął na margines. To historia o tym, co tracimy, kiedy próbujemy oszukać czas – i o tym, że nawet w świecie pełnym lęku przed przemijaniem, szczerość może być ostatnią formą buntu.

Reżyserka nowego pokolenia

Za kamerą stoi Julia Rogowska – twórczyni znana wcześniej z nagradzanych reklam, kampanii społecznych i krótkich metraży. To jej pełnometrażowy debiut – osobisty, odważny i głęboko zanurzony w emocjach.

– Dla mnie to przede wszystkim opowieść o kobiecie, której dążenie do wolności podziwiam, a której odwagi jej zazdroszczę – mówi Rogowska. – Sara jest bohaterką, jakiej dziś potrzebujemy: taką, która zmusza nas do przemyślenia nie tylko tego, czym jest starzenie się, ale i czym naprawdę jest wolność.

– Jako producent dołączyliśmy do projektu na wczesnym etapie i zależało nam na tym, aby stworzyć przestrzeń dla Julii i Małgorzaty Piłacińskiej (scenarzystki) do rozwijania ich wizji. Jestem dumna, że mogę wspierać twórców w realizacji filmu i obserwować, jak kształtuje się reżyserski głos Julii - dodaje Krystyna Kantor, producentka filmu.

Międzynarodowy potencjał

Film powstaje w koprodukcji z myślą o dystrybucji międzynarodowej. Producentem jest Shipsboy, firma stojąca m.in. za filmami Hiacynt i Detektyw Bruno. Firma ma już doświadczenie w pracy nad międzynarodowymi projektami prezentowanymi m.in. na festiwalach w Berlinie i Locarno, ale ten film to pierwszy projekt, w którym występują jako producent większościowy.

– Podczas rozwoju projektu uczestniczyliśmy w wielu międzynarodowych wydarzeniach, które umocniły jego pozycję również w środowisku zagranicznym. Wierzymy, że dzięki temu, a także koprodukcji z belgijską firmą A Private View, nasz film znajdzie swoich odbiorców także poza granicami Polski – podsumowuje Krystyna Kantor, producentka filmu.

Przejmująca wizja – poruszające kino

Czas, który nie nadszedł, mimo że osadzony jest w bliskiej przyszłości, to przede wszystkim film, który odważnie mówi o naszej teraźniejszości – o tym, jak kultura wypiera starość, jak ciało przestaje być nasze, gdy przestaje być młode, i o tym, że prawdziwa wolność to życie w zgodzie z własnymi wyborami.

Film trafi do kin w 2026 roku.

Więcej o filmach na Movies Room:


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprwoadzenia: fot: Łukasz Bąk

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.