Alita: Battle Angel – jakie szanse na drugą część? Robert Rodriguez odpowiada

Mająca premierę dwa lata temu Alita nie została box office’owym hitem, jednak swoją obecność podkreśliła dość mocno. Ale czy na tyle, by powstał kiedyś sequel?

W tej sprawie odezwał się sam reżyser. Robert Rodriguez dostrzega taką możliwość. W trakcie jednego z wywiadów podkreślił, że w szczególności światełko w tunelu widzi w rozwijającej się sieci platform streamingowych. Co do odbiorców, twórca dodaje, że grupa odbiorców produkcji już istnieje, więc pomysł jest jak najbardziej na rzeczy.

Cóż, sama filmowa przygoda Ality także daleka jest do końca. Niemniej jednak, pytanie, czy producenci widzą w tym szansę przebicia poprzedniczki – przede wszystkim pod względem komercyjnym.

Kadr z filmu Alita: Battle Angel / fot. materiały prasowe 20th Century Fox

Kadr z filmu Alita: Battle Angel / fot. materiały prasowe 20th Century Fox

Zobacz również: Johnny Depp – to jeszcze nie koniec procesów sądowych aktora?

Oficjalny opis dystrybutora (kino): Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor. Bohater uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią. Z kolei nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości – posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swych przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

Obsada filmu: Rosa Salazar (Alita), dwukrotny zwycięzca nagrody Akademii Filmowej Christoph Waltz (Doktor Dyson Ido), Leonard Wu (Kinuba), Ed Skrein (cyborg Zapan), Keann Johnson (Hugo – obiekt westchnień tytułowej bohaterki), Mahershala Ali (Vector), a także Eiza Gonzales (Nyssiana), Lana Condor (Koyomi), nominowany do Oscara Jackie Earl Haley, Jennifer Connelly (Chiren) i Michelle Rodriguez (Gelda).

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 14 lutego 2018 roku.

Źródło: Forbes / Ilustracja wprowadzenia – Twentieth Century Fox

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?