Avengers: Koniec gry z większą ilością przychodów w USA od Avatara! John Wick 3 na szczycie w weekendowym box office

Ten weekend pozwolił braciom Russo rozbić Avatara na jednym z ważniejszych box office’owych frontów. Z drugiej strony, mamy triumfalne wejście trzeciej części Johna Wicka.

Choć w ogólnym rankingu przychodów kinowych film Jamesa Camerona jeszcze przebija Koniec gry o nieco ponad 170 milionów dolarów, ale na krajowym podwórku bracia Russo górują, meldując się z 770.8 milionami dolarów (Avatar ma 760.5).

Tymczasem John Wick 3 zaszarżował niespodziewanie mocno, uzyskując w pierwszy weekend 57 milionów dolarów, co jak na pozycję niebędącą nominalnie blockbusterem stanowi spory wyczyn. Niech dodatkowym podkreśleniem będzie fakt, iż w ten weekend wspomniane wyżej Avengers uzyskało „zaledwie” 29.4 miliony dolarów.

Avengers

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Spider-Man: Daleko od domu – niektóre kina wyświetliły spoilerowy zwiastun przed projekcją Avengers: Koniec gry

Obsada filmu John Wick 3 składa się z następujących gwiazd: Keanu Reeves, Halle Berry, Angelica Huston, Asia Kate Dillon, Mark Dacascos, Jason Mantzoukas, Yayan Ruhian, Cecep Arif Rahman, Tiger Hu Chen, Laurence Fishburne, Lance Reddick, Ruby Rose i Hiroyuki Sanada. Niestety, w trzeciej części zabraknie Commona, który skradł serca widzów w poprzedniczce omawianego cyklu. Warto tutaj dodać, że wspomniany powyżej Hiroyuki Sanada wcieli się w głównego antagonistę produkcji. Z kolei Laurence’a Fishburne’a, Lance’a Reddicka i Ruby Rose widzowie mogli podziwiać już w drugiej odsłonie przygód Johna Wicka. W trzeciej części rzeczone gwiazdy ponownie wcielą się w znane z poprzedniczki postacie. Ikoną serii zaś niezmiennie pozostał niezwykle utalentowany Keanu Reeves.

Scenariuszem obrazu zajął się Derek Kolstad. Z kolei jego reżyserem został utalentowany Chad Stahelski. John Wick 3 w kinach już od 17 maja 2019 roku.

Źródło: comicbookmovie.com; boxofficemojo.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?