Advertisement
Advertisement

Działacz na rzecz osób niepełnosprawnych chciałby, żeby Hawkeye z MCU był głuchy!

Dużo mówi się ostatnio w Hollywood na temat właściwych reprezentacji mniejszości (modelowy przykład w kontekście produkcji superhero znajdziecie TUTAJ). Jak się okazuje, coraz więcej stron miałoby ochotę zobaczyć na ekranie swoich przedstawicieli. Tym razem poszło o niepełnosprawność, a ofiarą takiego zabiegu miałby zostać biedny Hawkeye.

Tak przynajmniej wynika ze słów modela i jednocześnie działacza na rzecz osób niepełnosprawnych, Nyle’a DiMarco. Jego zdaniem, niepełnosprawność również należy do cech, które są regularnie pomijane w filmach Marvela. Hawkeye zaś miał w przeszłości epizod, gdy utracił zmysł słuchu (chodzi o jego przygody w komiksie Marka Gruenwalda z 1983 roku). Jednak gdy pojawił się po raz pierwszy w filmowym Thorze, ku rozczarowaniu wielu osób wszystkie jego zmysły miały się całkiem dobrze.

Hawkeye w Avengers

Kadr z filmu Avengers

Warto dodać, że komiksach Hawkeye był również w jednym przypadku ślepy (jego starsza wersja w albumie Old Man Logan Millara). Pytanie tylko, czy w uniwersum Marvela zabieg z uczynieniem Clinta Bartona niepełnosprawnym mógłby znaleźć jakieś ciekawe fabularne uzasadnienie. Inna sprawa również z tym, że studio ma bardzo potężnego przedstawiciela osób niepełnosprawnych. Chodzi oczywiście o serialową wersję Daredevila, którego moc opiera się na ślepocie.

Zgadzacie się z tym, że grany przez Jeremy’ego Rennera Hawkeye z Marvel Cinematic Universe powinien zostać oślepiony?

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?