Vanity Fair zaprezentowało pierwsze spojrzenie na najnowszy film Rona Howarda zatytułowany Eden, którego światowa premiera odbędzie się w ten weekend na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.
Obsady filmu Eden może pozazdrościć niejeden reżyser. Znaleźli się w niej Sydney Sweeney, Vanessa Kirby, Ana De Armas, Jude Law oraz Daniel Brühl. Film promowany jest jako walka o przetrwanie w klimatach thrillera, oparty na dwóch różnych relacjach dotyczących tej samej prawdziwej historii.
Opisuje się go jako „mrocznie komiczną opowieść o morderstwie i przetrwaniu, rozgrywającą się wokół grupy eklektycznych postaci, które porzucają cywilizację i udają się na Galapagos. Wszyscy szukają odpowiedzi na to wiecznie dręczące nas pytanie: jaki jest sens życia?”
Ron Howard, zdobywca Oscara, ma za sobą udany thriller Trzynastu wyprodukowany dla Amazona, opowiadający o ratowaniu uwięzionych w tajskiej jaskini młodych chłopcach i ich trenerze. Film zebrał pozytywne recenzje, ale swoją premierę miał w sierpniu i mógłby być idealnym materiałem na Oscary, gdyby Amazon poczekał z jego premierą do jesieni.
Scenariusz do filmu Eden napisał Noah Pink Geniusz, Tetris). Producentami filmu są Ron Howard, Brian Grazer, Karen Lunder, Stuart Ford, Bill Connor i Patrick Newall. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer. Zdjęcia kręcono w Australii oraz na Wyspach Galapagos. Nie wiemy jeszcze kiedy film trafi do szerokiej dystrybucji kinowej.
Howard ma za sobą imponującą karierę reżysera. Jego najbardziej cenione filmy to Wyścig, Frost/Nixon, Apollo 13, Człowiek ringu i Piękny umysł, za który zdobył dwa Oscary - dla najlepszego reżysera oraz za najlepszy film.
Jednak w swojej 40-letniej karierze Howard miał równie wiele, jeśli nie więcej, porażek. Lista filmów, które spotkały się z chłodnym przyjęciem krytyków, jest w jego przypadku długa. Znalazły się na niej takie tytuły jak Elegia dla bidoków, Solo: Gwiezdne Wojny - historie, Inferno, Ze śmiercią jej do twarzy, Anioły i demony, czy W samym sercu morza. Filmy te spotkały się z mieszanymi opiniami krytyków i widzów, a część z nich okazała się także być finansowymi porażkami.
Źródło: World of Reel / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe
Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.