Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Jeszcze więcej szybkich samochodów w kosmosie! Są ambitne plany na uniwersum Szybkich i wściekłych

Autor: Agnieszka Ziobrowska
20 maja 2024
Jeszcze więcej szybkich samochodów w kosmosie! Są ambitne plany na uniwersum Szybkich i wściekłych

Fanom serii o szybkich samochodach przybywamy z dobrą wiadomością. Dyrektorka ds. Treści w NBCUniversal Studio Group zapewnia, że Szybcy i wściekli mają jeszcze wiele do zaoferowania. 

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób uważa, że seria Szybkich i wściekłych powinna skończyć się jakieś pięć filmów temu, ale wiadomo, że nie zabija się gęsi znoszącej złote jaja. Główna odsłona losów rodziny Toretto zakończy się po 25 latach na 11 częściach. Po drodze wpadł jeszcze spin-off o przygodach Hobssa i Shawa. Obecnie w planach są jeszcze dwa potencjalne spin-offy. Jeden o Hobbsie i Reyesie a drugi z samymi kobiecymi postaciami. W planach była również produkcja o Cipher, która jak twierdzi Vin Diesel nie została porzucona. 

Jeśli przez głowę przeszła wam myśl, że tego już za wiele, to bardziej mylić się już nie możecie. Łaknącym więcej samochodowych wrażeń z nadzieją przybywa Dyrektorka ds. Treści w NBCUniversal Studio Group, Donna Langley. Uważa ona, że seria ma jeszcze wiele historii, które warto opowiedzieć. Podczas wywiadu z Variety zdradziła jakie ma pomysły na poszerzenie uniwersum Szybkich i wściekłych. 

To, gdzie pójdziemy dalej, jest pytaniem. [...] Być może przeniesiemy akcję z powrotem na ulice Los Angeles i może sprawimy, że będzie to bardziej intymna historia.

Później pokusiła się również o zasugerowanie, że rodzina Toretto z dużego ekranu może przenieść się na mniejszy jako serial. Wygląda na to, że przez najbliższe kilka lat będziemy mieć pod dostatkiem odsłon o szybkich samochodach, bywających czasem nawet w kosmosie. Najbliższą zobaczymy już, po małych przesunięciach, latem 2026 roku. 

Więcej informacji na Movies Room:

O czym opowiadała 10 odsłona serii Szybkich i wściekłych?

W ciągu wielu skomplikowanym misji i wbrew przeciwnościom losu Dom Toretto i jego rodzina pokonali i prześcignęli każdego wroga na swojej drodze. Tym razem muszą zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek przyszło im do czynienia. Chce on rozbić rodzinę Toretto i zniszczyć wszystko co kocha Dominic. W piątej odsłonie serii z 2011 roku Dom i jego ekipa zniszczyli imperium brazylijskiego barona narkotykowego Hernana Reyesa. Nie wiedzieli jednak, że jego syn Dante przez ostatnie dwanaście lat obmyślał plan, aby dokonać zemsty. Rodzina Doma zostanie rozrzucona od Los Angeles po katakumby Rzymu, od Brazylii po Londyn i od Portugali aż po Antarktydę. Powstaną nowe sojusze, a starzy wrogowie powrócą. 

W filmie wystąpiło większość gwiazd z serii, ale i sporo nowych nazwisk. Na dużym ekranie pojawili się Vin Diesel, Brie Larson, Jason Momoa, Nathalie Emmanuel, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Daniela Melchior, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Sung Kang, Ludacris, Scott Eastwood, John Cena, Alan Ritchson oraz Charlize Theron. 

Źródło: cbr.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Szybkich i wściekłych 10 

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.