Kapitan Marvel 2 – czego możemy się spodziewać po filmie? Nowe pogłoski

Poza bardzo prawdopodobnym kontekstem w postaci wojen ze Skrullami, niewiele wiemy o drugiej odsłonie Kapitan Marvel.

Teraz portal The Direct donosi o nowych doniesieniach, które mogą nam co nieco powiedzieć o produkcji. Przede wszystkim film ma rzekomo być małą wersją Avengers, czyli być może coś zbliżonego do trzeciej odsłony Kapitana Ameryki, gdzie również paradowali najwięksi herosi, z Iron Manem na czele. Po raz pierwszy pojawić się ma także Ms. Marvel, zanim jeszcze jej serial pojawi się na Disney Plus. Kto wie, może będzie to ważne wprowadzenie do jakiegoś większego crossoveru?

kadr z filmu Kapitan Marvel

Zobacz również: Doktor Doom pojawi się wreszcie w MCU?

Akcja filmu Kapitan Marvel została osadzona w 1995 roku i przedstawia losy kobiety o imieniu Carol Danvers. Bohaterka jest byłym pilotem amerykańskich myśliwców, która następnie stała jedną z najsilniejszych w całej galaktyce superbohaterek. Kobieta dołączyła między innymi do Starforce, czyli elitarnego zespołu wojskowego Kree, zanim powróciła do domu z głową pełną pytań odnośnie jej przeszłości oraz tożsamości. Niestety bohaterka nie ma czasu należycie zastanowić się nad dręczącymi ją kwestiami, Ziemia bowiem wplątuje się w konflikt międzygalaktyczny, toczony pomiędzy dwoma, obcymi światami.

Najważniejsi członkowie obsady: Brie Larson – Carol Danvers / Kapitan Marvel; Samuel L. Jackson – Nick Fury; Ben Mendelsohn – Talos; Jude Law – Yon-Rogg; Gemma Chan – Minn-Erva; Lee Pace – Ronan, Clark Gregg – Coulson i Djimon Hounsou – Korath.

Źródło: The Direct / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Kapitan Marvel

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?