Kina w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

Epidemia koronawirusa paraliżuje kolejne sfery. W pierwszej kolejności zamknięto placówki oświatowe i uczelnie.

Jak można było przewidzieć, na tym sprawa się nie skończy. Kolejnym krokiem okazało się zamknięcie kulturalnych instytucji. Na najbliższe dwa tygodnie niedostępne będą zatem między innymi kina.

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie do 25 marca. Już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

kino sala kinowa ekran siedzenia

fot. Pixabay.com

Problemy związany z koronawirusem coraz bardziej uderza w przemysł kinowy. Oprócz coraz większych spadków oglądalności, już mamy przesunięcia większych premier (przede wszystkim Nie czas umierać oraz w Lesie dziś nie zaśnie nikt), zapewne to niestety nie koniec problemów.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Marcin Masalski

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fan_filmowy pisze:

Ciężka sprawa z tym wirusem.. Pozamykane kina, placówki oświatowe a to dopiero początek epidemii.. Wczoraj czytałam, że premiera filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt” przesunięta, nie wiadomo jeszcze na jaki termn….

Filmy online pisze:

Ciekawe czy nowe filmy zarobią na siebie tyle, ile przewidywano… Ciężka sytuacja… Szkoda, że bardzo mało nowych filmów, które miały trafić do kin, zostało udostępnionych w serwisach VOD…


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?