Mulan wyrusza na wojnę! Oto pierwszy zwiastun widowiska Disneya

Nareszcie doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna zyskującego coraz większy rozgłos filmu. Nowa, aktorska wersja kultowej produkcji Mulan to nie lada gratka dla fanów Disneya.

W tym filmie nie będzie musicalowych elementów, tak jak w Aladynie. Produkcja zaliczać się będzie do tych wysokobudżetowych. Po zwiastunie spodziewać się możemy emocjonalnego filmu z dużą dawką akcji i chwilami wzruszeń. Obejrzyjcie poniżej!

Zobacz również: Toy Story 4 – recenzja genialnej animacji studia Disney Pixar!

Liu Yifei wciela się w tytułową bohaterkę. Na ekranie będą jej towarzyszyć m.in.: Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan, Tzi Ma, Rosalind Chao, Cheng Pei-Pei, Nelson Lee, Chum Ehelepola, Gong Li i Jet Li.

Mulan został wydany przez wytwórnię Disney w 1998 roku. Dzieło było adaptacją starodawnej, chińskiej legendy traktującej o Hua Mulan, czyli żeńskiej wojowniczce, która przebrała się za mężczyznę, w celu zastąpienia w armii swojego podstarzałego ojca.

Mulan to część ambitnego planu wytwórni Disney, zakładającego odświeżenie wszystkich najbardziej popularnych bajek rzeczonego przed momentem giganta. Wśród realizowanych obecnie projektów znajdują się następujące adaptacje live action. Nowa wersja ma zostać pozbawiona smoka Muszu czy musicalowych elementów, tworząc bardziej historyczną atmosferę niż kultowa animacja.

Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver i Elizabeth Martin sporządzili scenariusz do omawianego widowiska, które aktualnie kręci  Niki Caro. Za jego produkcje odpowiedzialni są z kolei Chris Bender, Jason Reed i Jake Weiner. Mulan pojawi się w amerykańskich kinach 27 marca 2020 roku.

Źródło: YouTube / Ilustracja wprowadzenia: Zwiastun filmu Disneya

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?