Nadchodzą kolejne adaptacje powieści z serii Ziemiomorze!

Klasyczna powieść fantasy Ursuli K. Le Guin została już przeniesiona na srebrne ekrany za pośrednictwem utalentowanego Studia Ghibli, które w 2006 roku wypuściło do kin animację zatytułowaną Opowieści z Ziemiomorza. Aktualnie producentka Jennifer Fox zdobyła prawa do calutkiej serii wspomnianej autorki. W związku z tym możemy się spodziewać szeregu kinowych adaptacji!

Kadr z animowanej produkcji pt. Opowieści z Ziemiomorza!

Fot.: Studio Ghibli

Zobacz również: Jurassic World: Upadłe królestwo – mnóstwo nowych materiałów promujących widowisko!

Biorąc pod uwagę warstwowy charakter książek pochodzących z serii zatytułowanej Ziemiomorze i możliwość obsadzenia w głównych rolach aktorów o różnym kolorze skóry oraz narodowości, opowiadania Le Guin wydają się gotowym materiałem do realizacji filmów bądź programów telewizyjnych. Jednakże dotychczas tylko Studio Ghibli miało pełne prawa do omawianej serii. Szczęśliwie dość niedawno Le Guin dała Fox pozwolenie na adaptację jej książek. Wydarzenie miało miejsce przed śmiercią utalentowanej pisarki w styczniu.

Fox, która ostatnio wyreżyserowała i wyprodukowała film telewizyjny dla stacji HBO pt. The Tale, będzie obecnie skupiona na znalezieniu scenarzystów, w celu rozpoczęcia przenoszenia książek na srebrne ekrany, jak i potencjalnego studia lub serwisu streamingowego. Warto dodać, iż kolejna powieść Le Guin – Opowiadanie świata, również znajduje się w drodze do kin. Jednakże obecnie pozostaje w fazie rozwoju.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia – Studio Ghibli

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?