Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Nowe informacje o Godzilla x Kong: Supernova. Kultowa postać ma zadebiutować w nowej odsłonie serii

Autor: Marek Wasiński
16 grudnia 2025
Nowe informacje o Godzilla x Kong: Supernova. Kultowa postać ma zadebiutować w nowej odsłonie serii

W oczekiwaniu na nowy film z serii Godzilla i Kong, właśnie otrzymaliśmy ekscytujące informacje na jego temat, które zapowiadają pojawienie się kultowej postaci z uniwersum Tytanów.

Jeśli MonsterVerse zdążyło nas do czegoś przyzwyczaić od czasu premiery filmu Godzilla z 2014 roku, to jest to stawianie na coraz większą efektowność i widowiskowość w kolejnych produkcjach. Pod tym względem na najwyższy poziom weszła ostatnia odsłona serii z 2024 r., Godzilla i Kong: Nowe imperium. Najnowsze informacje o jej kontynuacji sugerują jednak, że uda się ją przebić, a to dzięki pojawieniu się jednej z uwielbianych przez fanów franczyzy postaci.

SpaceGodzilla powraca na wielki ekran

Nowa pozycja w rejestrze Writers Guild of America najwyraźniej potwierdziła, że nadchodzący film Godzilla x Kong: Supernova przyniesie kinowy powrót kultowej, alternatywnej wersji Godzilli. Dla tych z was, którzy uważnie śledzą informacje o produkcji, nie będzie to zapewne wielkie zaskoczenie, ale strona WGA zdaje się potwierdzać plany wprowadzenia do filmu SpaceGodzilli.

W rejestrze WGA, który potwierdza, że David Callaham i Michael Lloyd Green zostaną wymienieni jako scenarzyści nadchodzącego blockbustera (z historią autorstwa Callahama), zaznaczono, że film Godzilla vs. Kong: Supernova jest „oparty na postaciach ‘Godzilla’ oraz ‘Space Godzilla’, będących własnością i stworzonych przez ToHo Co., LTD.”.

Krótka historia SuperGodzilli

SpaceGodzilla był głównym antagonistą w filmie Toho z 1994 roku, Godzilla vs. SpaceGodzilla. To zmutowany klon Godzilli — kaiju powstałe, gdy komórki Godzilli, przeniesione w kosmos przez Mothrę lub pozostałości po Biollante, zostały wessane do czarnej dziury, połączyły się z krystalicznymi pozaziemskimi organizmami i powróciły w zmutowanej formie.

Grant Sputore (I Am Mother) wyreżyseruje Godzilla x Kong: Supernova na podstawie scenariusza autorstwa Dave’a Callahama, scenarzysty Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. Poza planami, by Godzilla i King Kong stanęli naprzeciw nowego, katastroficznego zagrożenia zdolnego zakończyć świat, ujawniono niewiele szczegółów fabuły. W obsadzie znaleźli się: Kaitlyn Dever, Jack O’Connell, Delroy Lindo, Matthew Modine, Alycia Debnam-Carey, Sam Neill oraz Dan Stevens, który powraca do roli weterynarza Trappera Beasleya. Film trafi do kin 26 marca 2027 roku.

Więcej o filmach na Movies Room:

Źródło: ComicBookMovie / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.