Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Obcy 3 mógł być zupełnie innym filmem. Z czego zrezygnowano?

Autor: Kacper Domański
24 maja 2024
Obcy 3 mógł być zupełnie innym filmem. Z czego zrezygnowano?

Zanim David Fincher objął stanowisko reżysera filmu Obcy 3, funkcję tę miał pełnić Renny Harlin. Okazuje się, że reżyser miał zupełnie inną wizję na ten obraz, w przeciwieństwie do tego, co finalnie otrzymaliśmy.

David Fincher wydał trzecią część Obcego w 1992 roku. Film okazał się dużym rozczarowaniem w porównaniu do poprzednich dwóch odsłon, które do tej pory stawiane są wśród najlepszych pozycji kina sci-fi. W tej odsłonie Ellen Ripley (Sigourney Weaver) rozbija się na Fiorinie 161, ponurej, więziennej planecie. Tam odkrywa, że oprócz niej ​​przeżył także Ksenomorf. Więźniowie i strażnicy, którym brakuje zaawansowanej broni, muszą walczyć ze stworzeniem przy ograniczonych zasobach. 

Ksenomorf na Ziemi? 

Renny Harlin w wywiadzie dla Slash Film ujawnił swoje spojrzenie na film i wygląda na to, że znacznie różniło się ono od tego, co możemy teraz oglądać. Jednym z pomysłów było chociażby przeniesienie akcji obrazu na Ziemię.

Zawsze myślałem, że miałem dobry pomysł. Pracowałem nad „Obcym ​​3” w 1989 roku, czyli przed „Parkiem Jurajskim” i wszystkimi tymi filmami. Dlatego koncepcja posiadania tych stworzeń na Ziemi wydawała się przerażająca i nieosiągalna dla studia. Dla mnie to była naturalna ewolucja.

Reżyser kontynuował i podzielił się przy okazji innymi planami odnośnie filmu.

Mieliśmy Obcego z "kierowcami ciężarówek w kosmosie" i Obcego 2 z żołnierzami w kosmosie. Co dalej? Sprowadźmy kosmitów na Ziemię i pozwólmy im wejść na pole kukurydzy. Miałem już w głowie plakat przedstawiający wiejski dom i pole kukurydzy w świetle księżyca, a oni idą przez pole kukurydzy.

Więcej o kinie sci-fi przeczytasz w Movies Room:

Zwiastun filmu Obcy 3

Źródło: Slash Film / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Obcy 3

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do luźniejszych produkcji. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.