Ojciec chrzestny III – zwiastun nowego zwieńczenia trylogii

Wytwórnia Paramount Pictures opublikowała trailer odrestaurowanej i edytowanej trzeciej części sagi rodziny Corleone. Według Francisa Forda Coppoli nowa wersja jest bliższa oryginalnej koncepcji.

Z okazji 30-tej rocznicy powstania filmu Ojciec chrzestny III reżyser postanowił dokonać zmian w swoim dziele. Odrestaurowana część nosi tytuł The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone i zawiera nowy początek oraz zakończenie. Ponadto modyfikacji uległa struktura filmu i muzyka. W opinii Coppoli osiągnięty rezultat odzwierciedla pierwotny zamysł i stanowi właściwe domknięcie całej historii.

Zobacz również: Ojciec chrzestny bez tajemnic? Oto czego dowiedzieliśmy się podczas obchodów 45-lecia serii!

Przypomnijmy, że fabuła trzeciej części mafijnej sagi rozgrywa się w 1979 roku. Michael Corleone jest szanowanym biznesmenem i filantropem. Stara się prowadzić uczciwe interesy, jednak przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć.

Ojciec chrzestny III jest uznawany za najsłabsze ogniwo trylogii. Czy zmiany wpłyną na dotychczasowy odbiór? O tym będzie można się przekonać już za niecały miesiąc. Film trafi do wybranych kin 4 grudnia, natomiast cztery dni później będzie dostępny na platformach streamingowych i Blu-ray.


Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: Paramount Pictures

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?